Skocz do zawartości
boria30

ursus 912,902 itd..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę.Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co może być przyczyną tego że ramiona tuza po podniesieniu nie chcą opaść,coś je blokuje,myślę że przyczyna leży w środku pod ...nie wiem jak to nazwać.."kopułą",ale jak już ją zdejmę to na co zwrócić uwagę??....chodzi mi jak w tytule o 912 czy któryś z pozostałych 80-tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być kilka.tak jak Damian napisał może to być zacinajacy rozdzielacz.może coś z tłokiem w plecaku jest nie tak a może siłowniki wspomagające o ile masz.A jak masz coś podczepionego pod wieszaki to też nie chce opadać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za zainteresowanie.Nawet jak mam podczepiony np 4 pług to ani drgnie w dół,do góry podnosi dobrze,więc raczej wykluczyłbym tłoczysko a siłownik wspomagający też nie blokuje bo zdejmowałem go i chodzi....myślę że to właśnie będzie zacinający się rozdzielacz tak jak napisał Damian....to działo się już wcześniej ale przechodziło,jak np. szarpnąłem kilka razy ciągnikiem,czy jak z pługiem to trzeba było znależć skarpę i cofnąć żeby podbić go wyżej.Teraz zacięło się na amen,opadają ale to trwa 15 minut....dziękuję,zdejmę plecak i będę próbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zdejmuj plecaka tylko wez odkrec z tyłu gdzie sa wyjscia hydrauliczne gniazdo zlewowe do ktorego wchodzi odplyw z siłownika wspomagajacego podnosnik wsadz tam duzy srubokret i stuknij w dzwignie a druga osoba niech rusza dzwignia podnosnika i powinno odblokowac rozdzielacz. Jak to pomoze to wymien filtr i ojej bo jak pisz koledzy najprawdopodobniej to jakis opiłek zablokował rozdzielacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!olej i filtr zmieniałem w zeszłym roku,a ten ciągnik pracuje niewiele,pokrętło-ono może zablokować całkowicie powrót oleju,wiem o tym,jednak ja nigdy jakoś jego nie używałem,ono jest do ustawiania siły dociążenia ja jednak nigdy jakoś w tym ciągniku nie pracowałem z dociążeniem,może inni mają jakieś doświadczenie w tym temacie?..mi jakoś w ogóle to dociążenie nie zdawało egzaminu...a z tym pukaniem śrubokrętem to z początku zdawało egzamin,ale teraz to już nie działa.myślę że muszę zdjąć plecak i przyjrzeć się rozdzielaczowi niestety...Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim rozkręcisz ciągnik to pokręć pokrętłem pod siedzeniem w lewo stronę do oporu ,gdyż to jest zwykły zawór odcinający .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie....Panowie,chcę zrobić remont silnika,czy warto oszczędzić parę zł i kupić np.na allegro zestawy naprawcze po 120zł czy nie kombinować i zainwestować w oryginały po 250zł z Krotoszyna??ma ktoś jakieś doświadczenia??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...