Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. pojawił się następujący problem: wajchą koło kierownicy włączyłem zakres S i teraz nie mogę go wyłączyć. czerwony przycisk świeci się cały czas. Jak biorę tę dźwignię do góry to powinien wskoczyć zakres M, jednak wskakuje luz i przycisk nadal się świeci. Od czego zacząć? dodam że wczoraj wszystko normalnie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pilnie namiarów na uczciwego sprzedawcę części zamiennych ( nowych i używanych ) do starszych typów ciągników FENDT

Nie uwierzycie co mi się przytrafiło - wyrwało mi zwolnicę z przedniego mostu

 

Co sądzicie o tym sprzedawcy , czy ktoś miał już z nim do czynienia :

http://otomoto.pl/czesci-fendt-nowe-i-uzywane-favorit-farmer-A34975.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam fenda LSA 309 turbomatik z roku 1992 i mam mały problem bo jak dziś orałem to mi sie przedni napę wyłączył i sie nie chce juz włonczyc wie ktos co mogło sie stać ? proszę o szybkom odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio zakupilem fendta 312 LSA z '91r i mam taki problem. Otoz siedzenie normalnie podnosilo i lpuszczalo sie. ostatnio po opuszczeniu nie chce sie podnisc brak jakiejkolwiek reakcji. Prosze o w miare szybko odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części do Fendt prowadzi sklep w Radoszycach. Firma nazywa się Agro-Handel

Tel 41 3736253 lub 607173619. Ja u nich kupowałem już części i złego słowa nie powiem. A taka zwrotnica to 2000 lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam fendta 309 vario tms z 2010 r został zakupiony u korbanków i poci mi się na pompie myślę ,że jest to wada fabryczna bo to nie przypadek na okolicy są tu trzy takie same fendty i w każdym się poci w tym samym miejscu . Ja słyszałem ,że serwis do seri 300 często wyjeżda i najczęsciej są to uszczelka na pompie prawdopodobnie jest to wina uszczelki bo jest plastikowa a powinna być metalowa

mój wniosek z tego jest ,że powiniśmy napisać pismo do fendta i jeśli wada fabryczna w każdym powinni wymienić ponieważ to nie jest sprzęt za 200 tys tyklko za ok 300 tys zł

myśle że za takie pieniądze nie powinien taki byś felerny

tak to to jest wpożądku myśle ze jeśli serwis nie uzna to jako wade fabrycznom to powinienem opisać tą wade w czasopismach lub w miesięcznikach rolniczych i tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam fendta 309 vario tms z 2010 r został zakupiony u korbanków i poci mi się na pompie myślę ,że jest to wada fabryczna bo to nie przypadek na okolicy są tu trzy takie same fendty i w każdym się poci w tym samym miejscu . Ja słyszałem ,że serwis do seri 300 często wyjeżda i najczęsciej są to uszczelka na pompie prawdopodobnie jest to wina uszczelki bo jest plastikowa a powinna być metalowa

mój wniosek z tego jest ,że powiniśmy napisać pismo do fendta i jeśli wada fabryczna w każdym powinni wymienić ponieważ to nie jest sprzęt za 200 tys tyklko za ok 300 tys zł

myśle że za takie pieniądze nie powinien taki byś felerny

tak to to jest wpożądku myśle ze jeśli serwis nie uzna to jako wade fabrycznom to powinienem opisać tą wade w czasopismach lub w miesięcznikach rolniczych i tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę awaryjne są te ciągniki... a zastanawiałem się nad zakupem ciągnika tej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samuurai - z Fendami to ja za dużo doczynienia nie miałem ale ogólnie to chyba na tym forum po przeczytaniu wszystkie ciągniki wydają się strasznie awaryjne. Ludzie tu głównie jednak o awariach piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w 515c na włączonym przednim napędzie środkowym przyciskiem tym w pozycji żeby się rozłączał jak się koła skręci. właśnie chodzi o to że cały czas jest włączony i go komputer nie rozłącza. pytanie gdzie znajduje się czujnik co to rozłącza lub gdzie szukać przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik skrętu bym sprawdził na twoim miejscu. pokrywa z lewej strony w przednim moście o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu się naczytałem wyciągam wniosek że FENDT to najbardziej awaryjny ciągnik ponieważ wszyscy tylko go remontują i mają ciągle awarie tak więc będę musiał szybko pozbyć sie swego 612LSA i będzie go szkoda ponieważ przepracowałerm nim około 5000 godz i nic nie robiłem Ma w tej chwili jakieś 18000 godz.Ale trzeba dmuchać na zimne.Większość zawsze ma rację.Zmieniam markę ale na jaką poradzcie by była choć w części tak dobra jak ten poczciwy FENDT 612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na forach każdy pisze głównie o awariach, jak nic się nie dzieje to co pisać? fendty według mnie jak są zadbane to się nie psują na potęgę, a i modele do 2000 roku w naprawie też nie są ciężkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat napraw Fenda 612 lsa nic nie mogę powiedzieć bo w tym ciągniku co ma 18000 godz nic jeszcze nie było robione i nie widzę potrzeby by się w nim grzebać/brak jakichkolwiek symptomuf /chyba że coś nagle walnie co jest teoretycznie ale tylko teoretycznie możliwe.Realnie chyba nie przez najbliższe kilka tys godzin.Ciągnik może nie jest tak wygodny jak te nowe/nieważne jakiej marki/ale koszta eksploatacji są bardzo niskie przynajmniej w mym przypadku.Swiat idzie z postępem a postęp kosztuje i za to płaci rolnik który chce się pokazać przed sąsiadem.Jakie to zaściankowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pali Fendt 612 lsa.Napisze to tak- zatankowałem ciągnik do pełna ,uruchomiłen,podczepiłem pługi obrotowe 4x44cm pojechałem do pola oddalonego o 10km zaorałem 4,5 ha na głębokość srednio około 28cm/ziemia srednia klasy IVA/ wróciłem do domu ,zatankowałem do pełna,weszło 55l ON Łączny czas pracy tj podczepienie pługa,dojazdy,orka 5godz 45min.Myślę że około 45 l poszło na orkę a pozostałe 10 l na dojazd,podczepienie pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem Fendta 412 vario ktoś ma taki ciągnik? i jest w stanie napisać o nich i podyskutować konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fendt z Niemodlina. Chciałem kupić Fendta, więc pojechałem do znanego w kraju sprzedawcy z NIEMODLINA. Ma Fendta 714 Vario TMS, "SUPER ZADBANY", 6800mh...

Mam 2 Fendty więc zielony nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolego masz fendty? też vario? jak się sprawują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

514 Favorit i 309Vario, jestem zadowolony. Praca na skrzyni nawet z nowoczesnymi powershifti nie daje tego co Vario Niestety w coraz to nowszych ciągnikach wchodzą recylkulacje(przytłumia silnik, podnosi lekko spalanie, komlikuje silnik), ComonRail wrażliwy na paliwo. Stare pompy wtryskowe Bosch jak w 514 i tamte silniki MWM to ideał jak dla mnie! Toteż albo 414 albo 714 Vario myślę nabyć.

Ktoś zna te ciągniki, to niech się podzieli opiniami:-)Tylko właściciele a nie zazdrośni właściciele Johnów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...