Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

papugą jesteś?

- napisz coś od siebie !!!

 

a ty co adwokat? Czy też lubisz podobne zabawy, że się odzywasz jak cię nikt nie prosił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajczarek zapodaj jeszcze jakiś tekst z górnej półki, powiem jutro dzieciakowi to sprzeda go w przedszkolu, bo podobny poziom prezentujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby co świadczy? Bo nie rozumiem twojego toku rozumowania, z resztą pewnie sam nie rozumiesz co bełkoczesz.

Powiedz lepiej czy masz jeszcze tą "m" po 32 gr to bym podjechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eliminować handlarzy i będzioe eldorado

 

 

 

 

 

 

Kto ci karze sprzedawac handlarzom? Nie sprzedawaj i nie mniej do nikogo żalu!!! Sam se je zjedz , albo sprzedaj na przetwórnie i nie pier.d.o.l głupot! Czy jakiś handlarz wyrywa ci jajka z pod kury? chcesz to sprzedajesz, nie chcesz to nie! Wysyłaj busy i nie pier.d.o.l co post po co pośrednik! a ty po co jesteś? chyba dla jaj! ale zrobiony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś rozwozi sam odłożył ze 2 bańki więcej

 

 

 

 

 

jeszcze jedno! mi jak nie była potrzebna żona ,to ją wywaliłem , a jeśli tobie zawadza pośrednik to zrób to samo! Ciekawe kto za kim szybciej zatęskni, czy ja za żoną czy ty za pośrednikiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łaaaa... koledzy, ale nas jadą ci nasi odbiorcy boję się !!!!! A co do wyliczeń biedronki to kolego, Twoim tokiem rozumowania moje kury musiały by znosić tylko jajo pow.0.75 gr.!!!!!!!!!!! cześc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol. szkoda wyliczać , niech se postawi jeden z drógim kurnik jak to taka kasa.

ps. palcem do du..y by nie trafili ............

 

 

 

 

po palcu do d.u.p.y jeszcze nie raz będziesz właził pośrednikowi ha ha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A łaaaa... koledzy, ale nas jadą ci nasi odbiorcy boję się !!!!! A co do wyliczeń biedronki to kolego, Twoim tokiem rozumowania moje kury musiały by znosić tylko jajo pow.0.75 gr.!!!!!!!!!!! cześc

 

 

 

nikt nie jedzie:( nie chodzi o to by zbic cenę bo znów będzie błędne koło. każdy pracuje po to by zarabiac, a takie pierdoły że ktoś jest niepotrzebny to jakieś banialuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś rozwozi sam odłożył ze 2 bańki więcej

 

 

 

 

 

jeszcze jedno! mi jak nie była potrzebna żona ,to ją wywaliłem , a jeśli tobie zawadza pośrednik to zrób to samo! Ciekawe kto za kim szybciej zatęskni, czy ja za żoną czy ty za pośrednikiem:)

 

Daj na luz, bo te obce baby cię wykonczą......

Ps.

Żona to świętość w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps.

Żona to świętość w domu

 

skoro tak mówicz to dlaczego zdradzasz swoją?

ps. już wiem dlaczego tak wcześnie wstajesz

 

 

clipimage001ju.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenia przy produkcji w cyklu 80-cio tygodniowym (ceny netto):

 

Cena pisklaka- 3 zł,

Cena tony paszy do odchowu- 1180 zł

Cena paszy dla nioski- 1200 zł

Uśredniony procent nieśności dla okresu od 18-tego do 80-tego tygodnia- 77 %

 

Przy powyższych założeniach sama średnia wartość paszy (i pisklaków) w jajku to 24 gr.

 

Do powyższego kosztu produkcji należy doliczyć, to co każdy handlarz liczy również jako swój koszt czyli:

Amortyzacja samochodów,

amortyzacja magazynów

utrzymanie pracowników,

energię,

opakowania,

koszty paliwa,

itp….

Jeden z handlarzy już to tu na forum policzył, więc przyjmę jego założenie czyli 7 gr. do jajka. Podobno takie macie koszty związane z powyższym. Z 10 gr. jakie zarabiacie na jajku zostaje Wam tylko 2-3 gr. w kieszeni (nie będę się tu kłócił, chociaż uważam, że zostaje Wam więcej).

Koszty amortyzacji aut, magazynów, utrzymania pracowników, energii, czy koszty paliwa są podobne dla Was, jak i dla nas więc do kosztów produkcji każdego jajka dodaje 7gr.

 

24+7= 31 gr.

 

Brakuje nam jeszcze amortyzacji samego kurnika oraz amortyzacji klatek. Tu koszty są różne. W zależności od tego, kto i w jakim stopniu się kredytował i jaką ma wielkość produkcji . Średnio przyjmuje się, że jest to 2-4 gr na jajku.

 

Podliczając wszystko razem wychodzi, że koszt wyprodukowania jednego jajka przy obecnych cenach paszy to minimum 33 gr. !

Koszt wyprodukowania jednego jajka to ok. 33 gr !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolec, jakiego typu jesteś zboczeniec, nadnormalny czy podnormalny, odchyłki masz w dół czy w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z handlarzy już to tu na forum policzył, więc przyjmę jego założenie czyli 7 gr. do jajka. Podobno takie macie koszty związane z powyższym. Z 10 gr. jakie zarabiacie na jajku zostaje Wam tylko 2-3 gr.

 

Koszty cale zamykają mi się w granicach 2-3 groszy .

 

Czy wy nie macie granic ubliżania sobie ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, bije się w pierś.

To było trochę prowokacyjne z mojej strony, ale jak słyszę, że handlarz kupuje jajko za 30 gr., sprzedaje je po 40 gr i ma z tego tylko 2 gr. (bo reszta to koszty) to mnie coś trafia !

 

Nie zmienia to jednak faktu, że koszt produkcji jajka jest znacznie wyższy od tego, który próbują sugerować niektórzy handlarze obecni tu na forum. Tam naprawdę oscyluje on w granicach 30 gr.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na produkcji ,nie liczę waszych kosztów, a tym bardziej zysków .

 

Jednego czego chce to kupować towar w średniej cenie jaka jest w danej chwili inaczej lecę z rynku bo inny dostarczy taniej .

 

Yoyo możesz mi wieżyc albo nie ale jeśli bym u ciebie kupił jajko po 0,30, a dostarczył na cukiernie po 0,40 to przypuszczam ze to ostatnia dostawa .

Takie zyski tak są jeśli sklep zamawia tygodniowo skrzynkę .

 

Ostatnio towar wrócił bo nie został oDebra1ny przez kierowniczkę bo inny "bystry" dostarcza "m" pakowane po 0,33 ,a przecież sam sobie tego nie wyprodukował .

Trudno kogoś winić o cenę na rynku ale jeśli konkurencja nie kupi tanio to ja nie muszę zbijać ceny u swojego dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się na produkcji ,nie liczę waszych kosztów, a tym bardziej zysków .

 

Jednego czego chce to kupować towar w średniej cenie jaka jest w danej chwili inaczej lecę z rynku bo inny dostarczy taniej .

 

Yoyo możesz mi wieżyc albo nie ale jeśli bym u ciebie kupił jajko po 0,30, a dostarczył na cukiernie po 0,40 to przypuszczam ze to ostatnia dostawa .

Takie zyski tak są jeśli sklep zamawia tygodniowo skrzynkę .

 

Ostatnio towar wrócił bo nie został oDebra1ny przez kierowniczkę bo inny "bystry" dostarcza "m" pakowane po 0,33 ,a przecież sam sobie tego nie wyprodukował .

Trudno kogoś winić o cenę na rynku ale jeśli konkurencja nie kupi tanio to ja nie muszę zbijać ceny u swojego dostawcy.

Bardzo merytorycznie i nie sposób się z tym nie zgodzić. Coś mi się wydaje, że nie należysz do tzw skoczków. Mam nadzieje, że współpraca z Twoim dostawcą układa Ci dobrze. Nie chcę mierzyć wszystkich handlarzy jedną miarą, bo wiem, że w tej branży są i tacy, którzy zasługują na szacunek. Sam współpracuję z kilkoma, którzy są moimi klientami już od kilkunastu lat i zawsze w trudnych chwilach (dla mnie lub dla nich) znajdujemy jakiś kompromis.

 

Z drugiej strony znam takich hodowców, którzy nie mają własnego zbytu, nie potrafią dogadać się z handlarzami i nie mają stałych odbiorców. U nich cena najszybciej rośnie w czasie dobrej (dla hodowców) koniunktury. Jeśli chodzi o podwyżki to są bezwzględni. Najczęściej ich klientami są tzw skoczkowie, którzy w tym czasie mogą nigdzie indziej dostać towaru i nie mogą liczyć na tańsze jajko u stałych dostawców.

Gdy nadchodzą złe czasy to Ci sami hodowcy, którzy nie mają stałego zbytu, oddają towar za bezcen. No i mamy tanie jajko na rynku.

 

Morał jest taki, że zgniłe jajko można znaleźć w każdym koszyku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakie sa teraz ceny jaj u producentow dla posrednikow

 

 

 

 

U guru JAJCZARKA to pewnie M-0.38 A L - 0.44 i magazyny puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...