Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przy t1 wirtuoz 1l.t2 soligor 0,8 l.t3 duet 0,6 l.sredni plon z ozimej 8.5 t dwa lata temu.warunki pogodowe byly dobre.nie brakowalo opadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich mniej więcej terminach robicie te zabiegi [t1,t2,t3] bo ja tylko robiłem zabieg od chwastów i miotły,chciałbym w tym roku zrobić więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli wirtuoz na pierwszy zabieg i wszystko gra a nie tylko na jeden zabieg.nie oszukujmy sie w dzisiejszych czasach musza byc 2 a nawet 3 zabiegi bo inaczej jakosci ani plonu nie bendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakich mniej więcej terminach robicie te zabiegi [t1,t2,t3] bo ja tylko robiłem zabieg od chwastów i miotły,chciałbym w tym roku zrobić więcej
T1 pierwsze kolanko.T2 lisc flagowy.T3 kloszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakich mniej więcej terminach robicie te zabiegi [t1,t2,t3] bo ja tylko robiłem zabieg od chwastów i miotły,chciałbym w tym roku zrobić więcej
T1 pierwsze kolanko.T2 lisc flagowy.T3 kloszenie

T3 to raczej kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się wjechać w pole to śmiało. Ja kiedyś siałem w ostatnie dni lutego ale nie 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekord mojego ojca to 18 lutego. oczywiście owies.

Zgodnie ze starym przysłowiem: Siej owies w błoto to zbierzesz złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czytam co koledzy piszecie. wiosna ziemia musi byc sucha. u mnie na wiosce tez sa tacy co wczesnie sieja ja sieje 7-10 dni po nich moje rosnie a ich robi sie zolte i karlowacieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pozniej bedzie dlugo zimno to masz racje[w tamta wielkanoc u nas byl snieg] ale przewaznie im wczesniej tym lepiej-rekord parenascie lat temu 2 II sial sasiad a my w III i nie bylo roznicy .

wedlug najnowszych doswiadczen iung najpierw nalezy siac pszenice a potem owies- troche sie zdziwilem, ale ja tak czesto robilem bo na pole pod pszenice wczesniej dalo sie wjechac- rekord 3 dni po stopnieniu sniegu mialem zasiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tam masz piachy jak na plaży.trzy dni po śniegu siew, normalnie nie do wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie panowie jakis plan ochrony na ten sezon.ja planuje o ile ceny beda przystepne aviator i fandango albo wirtuoz, soligor, osiris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zrobię tak:

Mocne stanowiska:

T1: Prochloraz 0,8 + Titlt Turbo 0,7

T2/T3: Fandango 1l lub Artea 0,4 + Amistar 0,4

 

Na słabszych kawałkach na T2 dam Falcon-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spece z bayera wymyślili żeby kupować ich pakiety a nie pojedyncze środki ,dlatego polecam kupić pakiet ale na połowę powierzchni bądź trzecią część jeżeli system 3 zabiegowy i mieszać po 1/2 input z fandango bądź prosaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli solo Fandango czy Prosaro nie będzie można dostać?

Na T2 myślisz dać 0,5l Fandango + 0,5l Input?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hurtowniach rozłączają pakiety i mozna bylo dostac srodki osobno.przynajmniej w ubieglych latach tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co będzie lepsze na T1 w pszenicy ozimej:

1. Wirtuoz 1l/ha

2. Bumper Super 1l/ha+Lotus (lub Leander) 0.5l/ha

3. Orius 1l/ha+Lotus (lub Leander) 0.5l/ha

Cena dwóch pierwszych na ha ok 120zł, cena trzeciego ok 105 zł, a może ma ktoś lepszy pomysł na T1, oczywiście w podobnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie jakoś łączenie fandango i imputem nie przemawia, tej strobiluryny zrobi się bardzo malutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o strobilurynę chodzi a o triazol ,input wychodzi ponad 180zł

a w pakiecie masz za 149 zł.Wg niektórych danych z germany twierdzą że najlepiej bierze fuzariozę taka mieszanka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Bartka

Wirtuoz ma w swoim składzie proqinazid czyli mowiac srodkami 2 setki Taliusa stosujemy go jesli nie ma widocznego mączniaka na roslinie(ma tez tebu i prochloraz)

Leander Lotus to fenpropidyna czyli morfolina czyli widoczny mączniak na roslinie

podales 3 dobre rozwiązania tylko wszystko zalezy jaki rok (opady) ile realnie stac dane pole czy wogole warto drogo chronić . bo chronic zawsze warto tylko czasem tanio mozna to rownie dobrze zrobic.

Ja sam stosowale w zeszlym roku na czesci Lotus 0,5 i Soprano 0,8 i bylem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...