Skocz do zawartości
kurka złotopiórka

Wylęgarnie - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wylęgarnie drobiu polecacie? Chodzi mi oczywiście o brojlera rzeźnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie wylęgarnie drobiu polecacie? Chodzi mi oczywiście o brojlera rzeźnego.

 

nie chca za wiele pisac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy z jakiego rejonu Polski jesteś,

 

ja już 4 rzuty biorę z ZWD Zdrowy Kurczak p. Czajkowskich koło Siedlec i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wylęgarnia nowa, reżim sanitarny bardzo mocny i kurczaki rosną, mój najlepszy rzut od nich 1,2% upadków z całości.

 

Dla hodowców z mazowsza i podlasia polecam bo blisko mają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam prośbę czy jest ktoś w stanie określić w jaki sposób określana jest płeć jednodniowych piskląt w zakładach wylęgowych, czy jest to metoda japońska? Jaki jest koszt identyfikacji płci 1000 sztuk plus wielkość błędu. Informacja ta jest mi bardzo potrzebna, przy pisaniu pracy dyplomowej!

Z góry dziękuje za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Mam prośbę czy jest ktoś w stanie określić w jaki sposób określana jest płeć jednodniowych piskląt w zakładach wylęgowych, czy jest to metoda japońska? Jaki jest koszt identyfikacji płci 1000 sztuk plus wielkość błędu. Informacja ta jest mi bardzo potrzebna, przy pisaniu pracy dyplomowej!

Z góry dziękuje za odpowiedz:)

 

Witaj!

Rozróżnianie płci u piskląt przeprowadza się co najmniej trzema sposobami:

- metodą japońską

- poprzez lotkowanie, czyli segregacja przy zastosowaniu lotek I-go i II-go rzędu

- poprzez barwę puchu piskląt

Dopuszczalny błąd przy rozróżnianiu płci piskląt powinien mieścić się między 2 a 4%

Koszt seksowania metodą japońską to ok. 0,20 zł za kurkę, a pozostałymi metodami jest znacznie tańszy i zależy od osoby to wykonującej,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam pisklęta od Tomaszewskiego z Morąga. Kurczaki z samonelloza z grzybami. Facet nigdy nie ma jaj, często przesuwa nawet o 2 tygodnie. Często sprzedaje zbieraninę z kilku wstawów. Kurczaki są bardzo zróżnicowane i występuje liczne coli. Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapraszam do współpracy hodowców z województwa mazowieckiego, podlaskiego,

Oferuję wyłącznie pisklęta linii Ross 308, jednolite programy szczepień, wysokie miana przeciwciał p/ko ch. Gumboro oraz REOwirusom.

 

ZWD Zdrowy Kurczak

Stok Ruski 81

08-140 Mordy

tel. 792 60 60 60

 

pozdrawiam

Jacek Czajkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze ktos pisklaki od sucheckich z zawiercia proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierze ktos pisklaki od sucheckich z zawiercia proszę o info.

Dobre choć ostatnio otrzymałem znacznie mniej niż zamówiłem. Po 3 tyg upadki i brakowania ok. 1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś współpracuje z Zakład Wylęgu Drobiu w Łaziskach Jana i Teresy Piechaczek?? może jakieś inne propozycje na śląsku? chodzi mi głównie o kury nioski-ogólnoużytkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ,ale fotki mamy ładne

(link)

Nawiasem mówiąc,kuniczki wszystkich panów hodowców wyglądają podobnie ,prawda? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe ,ale fotki mamy ładne (link)

Nawiasem mówiąc,kuniczki wszystkich panów hodowców wyglądają podobnie ,prawda? :lol

 

Oby produkt gotowy był na takim samym poziomie jak wizerunek całej firm:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, podobnie, tylko schody mam z marmuru i kwadratowe filary, tak architekt doradzil...

NIe ,ale fotki mamy ładne (link)

Nawiasem mówiąc,kuniczki wszystkich panów hodowców wyglądają podobnie ,prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazki tak jak na moich kurnikach. przy tych cenach to sobie jeszcze tak pomaluje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Współpracował ktoś z wylęgarnią BroMargo w Margońskiej Wsii?? Proponują dobrej jakości pisklaki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem do czynienia z ZWD Szamotuły. Jak jeden nie wyjdzie to na drugim zrekompensują tyle że jeszcze gorszym chłamem. Mowa tu o upadkach. Jak by tego było mało to i na ilości też przycinają. Jeszcze mnie szantażowali że jak wezmę od nich kolejne to wyrównają. Ale jak ktoś posłucha Pani Kingi to dokonała cudu dosłownie kury nie jedzą a rosną i ponadto nie zdychają. Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Czy ktoś może polecić mi wylęgarnię na Mazurach w okolicach Olecka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś współpracuje z Zakład Wylęgu Drobiu w Łaziskach Jana i Teresy Piechaczek?? może jakieś inne propozycje na śląsku? chodzi mi głównie o kury nioski-ogólnoużytkowe...

słyszałem, że maja dosyc dobrego kurczaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Współpracował ktoś z wylęgarnią BroMargo w Margońskiej Wsii?? Proponują dobrej jakości pisklaki??

 

Lepiej sobie odpuść tą wylęgarnie. Na wielkopolsce są już spaleni a ja z nich zszedłem jakieś 8 lat temu i uważam to za najlepszą decyzję. Polecam Hama plus. Kurczak drogi ale bardzo pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie miałem przyjemności ale jak 2 lata temu pytałem o nich to odradzono mi. Ten mój znajomy brał od nich i już miał dość. Ja mam kiepskie doświadczenia z Szamotułami i jak się orientowałem nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście nie miałem przyjemności ale jak 2 lata temu pytałem o nich to odradzono mi. Ten mój znajomy brał od nich i już miał dość. Ja mam kiepskie doświadczenia z Szamotułami i jak się orientowałem nie tylko ja.

 

Kolego napisz konkretne problemy z kurczakami od Pani Kingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,8 6,5% upadki co prawda za część zwrócili kase ale co z tego wiadomo jakie są koszta pisklaka a jakie podczas chowu i jak narastają.

Jak słaby pisklak to i leczenie, dobrego wyniku się nie zrobi.

Zużycie paszy nie zadowalające.

Brak deklarowanej ilości piskląd. A jak chciałem wyjaśnić tą sytuacje to kontakt był żenujący jak nie teraz to niema jej to nie odbiera to że ona nic nie może to z szefem trzeba. Nawet do mnie dzwonił i co z tego jak on ma pełne zaufanie do swoich pracowników i to na pewno nie ich wina. Jak wezmę następne to wyrównają.

Nie dziękuje za taką współprace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...