Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego uważasz, że Soligor będzie zły na pierwszy strzał? Trzy substancje Tebukonazol, Spiroksamina, Protiokonazol i cena nawet przystępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze soligor bendzie ok na pierwszy zabieg . ale co do ceny to wysoka. gdyby byl tanszy stosowalbym bez wachania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm zle mnie zrozumiales.wirtuoz planowalem na pierwszy zabieg a soligor lub falkon na flagowy.w soligorze jest za malo protiokonazolu i moze nie zwalczyc chorob podstawy zdzbla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w soligorze jest za malo protiokonazolu i moze nie zwalczyc chorob podstawy zdzbla

dokładnie,

w wirtuozie na podstawę jest niestety sam prochloraz który najmocniejszy też nie jest na podstawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dobrych stanowiskach wirtuoz da rade na podstawy.w monokulturze nie polecilbym go.sam do konca nie wiem czy nie zainwestuje w aviatora i fandango.w hurtowni ktorej sie zaopatruje za pakiet 5 l 1735 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tilt 0,8+mirage 0,8l

360g fenpropidyny

100 propikonazolu

360 prochlorazu cena 125 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy zabieg ok. moim zdaniem po dobrym przedplonie i niezbyt gęstej plantacji i niezbyt gęstych opadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast propikonazolu dalbym epoksykonazol.taka moja sugestia i nie wiem jakie bylyby koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a potem jeszcze epoksy 2 razy,jeżeli spece od basfa twierdzą żeby dodawać prochloraz dla wzmocnienia metrafrenonu w capalo to chyba nie jest słaby na podstawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tilt 0,8+mirage 0,8l

360g fenpropidyny

100 propikonazolu

360 prochlorazu cena 125 zł

bumper super +leander wyjdzie troche taniej

no ipytanie ile zabiegów.proponuje na trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli spece od basfa twierdzą żeby dodawać prochloraz dla wzmocnienia metrafrenonu w capalo to chyba nie jest słaby na podstawę.

prochloraz ma tylko wzmocnić działanie innej substancji a nie stanowić podstawową ochronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wzmacnia więc musi być mocniejszy od tej substancji którą wzmacnia?,chyba logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wirtuozie na podstawę jest niestety sam prochloraz który najmocniejszy też nie jest na podstawę

 

W wirtuozie na podstawę źdźbła jest jeszcze proquinazid. I wiruoz wcale niczym nie ustępuje Capalo. Jak będą sprzyjające warunki do rozwoju podsuszków to i Capalo w niczym nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze BELL , lepiej już od wirtuoza wygląda, tylko cenowo pewnie niewiele taniej od cappalo wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aviator plus fandango 5l pakiet 1735 zl.taka cene przedstawil progreschem.koszt zabiegu aviatorem okolo 180 zl.sadzicie ze warto sprobowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o 0,5 kg Unix + 0,1 l Talius ?? Cenowo wychodzi przyzwoiciej od Capalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ze będzie za słabe? 130 zł za zabieg jest do przełkniecia, choc uwazam ze i tak jest drogo - wszystko powyzej to zdzierstwo, nie mowiac o 180 zł/ha. Firmy wymyslaja coraz drozsze srodki, podnosza ich ceny i wmawiaja coraz to nowe argumenty. Pamietam ze kilkanascie lat temu nikt nie slyszal o wymyslnych srodkach na podstawy zdbla i nie było duzo gorzej niz teraz, mimo ich zastosowania. Odpowiednie zmianowanie i mozna ograniczyc koszty rezygnujac z najdrozszych srodków ( np. Duett Ultra doskonale daje sobie rade, ale przedstawiciel powie ze jesli liczy sie na wyzszy plon to trzeba Capalo ). Przy zmianowaniu zbozowym i wilgotnym roku nawet najlepsze srodki zawiodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzone na pierwszy zabieg corbel+ soprano dawki ustalam po obejrzeniu danej dzialki i jakos nie narzekam na dzialanie a z plodozmianem nie jest najlepiej. Dodam ze zboza przeznaczam na pasze, nie sprzedaje jakosciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sprawdzone na pierwszy zabieg corbel+ soprano dawki ustalam po obejrzeniu danej dzialki i jakos nie narzekam na dzialanie a z plodozmianem nie jest najlepiej. Dodam ze zboza przeznaczam na pasze, nie sprzedaje jakosciowych.

 

Ciekawe rozwiązanie a powiedz kolego gdzie kupujesz cobel i po ile? bo z tego co widzę nie ma w sklepach;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz ze będzie za słabe? 130 zł za zabieg jest do przełkniecia, choc uwazam ze i tak jest drogo - wszystko powyzej to zdzierstwo, nie mowiac o 180 zł/ha. Firmy wymyslaja coraz drozsze srodki, podnosza ich ceny i wmawiaja coraz to nowe argumenty. Pamietam ze kilkanascie lat temu nikt nie slyszal o wymyslnych srodkach na podstawy zdbla i nie było duzo gorzej niz teraz, mimo ich zastosowania. Odpowiednie zmianowanie i mozna ograniczyc koszty rezygnujac z najdrozszych srodków ( np. Duett Ultra doskonale daje sobie rade, ale przedstawiciel powie ze jesli liczy sie na wyzszy plon to trzeba Capalo ). Przy zmianowaniu zbozowym i wilgotnym roku nawet najlepsze srodki zawiodą
planujesz dawki jeszcze nizsze od zalecanych minimalnych.takie rozwiazanie dlugo nie podziala albo podziala ze slabym skutkiem.przerabialem w ubieglych latach tansze srodki typu alert ,yamato i nie dawaly pozadanego efektu .stosujac drozsze typu capalo daly dobry efekt widoczny golym okiem.nikt nikogo nie zmusza aby stosowac tansze lub drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubieglym roku kupilem corbel w firmie napena za opakowanie 5 litrow wychodzilo ponad 400zl. mieszanka tych dwoch substancji daje mi sprawdzone stare dobre TANGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczędzajcie ,kiedy pszenica jest po 100netto,wg niektórych publikacji ochrona fungicydowa może przynieść dodatkowe 15q/ha ziarna więc jest to 1500zł gdyby nawet było to tylko 1000zł uważam że wydanie 450zł/ha na ochronę jest uzasadnione ,wszystko zależy od tego jakiego potencjalnego plonu się spodziewacie.Moja koncepcja na ten rok przedstawia się tak.

1 metrafrenon150+prochloraz450 ,bądź 3/4 zalecanej dawki +przylepiec 2epoksy+chlorotalonil 100g+400g

3 biksafen+protiokonazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...