Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiać mi się chce jak słyszę jak to obwiniacie takiego Jajczarka, że chce postawić kurnik następny. Niech stawia, nawet jak postawi dwa to i tak nie zrobi takiego problemu jak firmy bo to już nie indywidualni hodowcy którzy rok, rocznie zwiększają obsadę o 0,2-0,5 mln szt. (jest takich przynajmniej kilka w Polsce i niekoniecznie tylko z polskim kapitałem). W Rumunii i w Bułgarii powstają kombinaty na 5-10 mln kur i nie stawiają ich ani Rumuni ani Bułgarzy tylko Ci z europy zachodniej. Ukraina w ciągu najbliższych 2-3 lat podwoi swoją produkcję. To są problemy, z którymi przyjdzie się już niedługo zmierzyć hodowcom i oby dla nas handlarzy nie skończyło się to tym, że będzie kiedyś problem kupić polskie jajo...

 

Ceny:

Ia -0,28

Ib-0,25

IIa-0,23

 

clappingbj5.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się wśród Nas i optymiści i pesymiści.

Wiadomo, że lepiej być optymistą-przede wszystkim jest łatwiej takiemu człowiekowi żyć. Należę do ludzi raczej optymistycznych, wierzę w marzenia, wierzę że cokolwiek zrobię to i tak zawsze wszystko ułoży się pomyślnie. Zawsze jestem uśmiechnięty i promieniuje energią, którą staram się zarażać innych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek nie jest jedynym który myśli bądz już zaczął budować...... dopuki będą kredyty na niski procent a słyszałem że tylko do końca roku to każdy kto ma możliwość to weżmie i będzie stawiał bo w przeciwnym razie może upaść.....a w najgorszym razie mieć mniej jak sąsiad....i tu jest pies pogrzebany.

czesc

Nieczęsto zgadzam się z biedronką ale tym razem przyznam jej 100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia

 

Ceny do wyboru do koloru z rożnych rejonów kraju od rożnych producentów dla rożnych odbiorców ;

 

Wywóz osobisty producenta

 

XXL - 0,50 / 0,60

XL - 0,44 / 0,50

L - 0,38 / 0,40

M - 0,30 / 0,35

 

Ceny porządnego handlarza

 

XXL - 0,43 / 0,45

XL - 0,38 / 0,40

L- 0,32 / 0,34

M - 0,24 / 0,25

 

Ceny zachłannego handlarza

 

XXL - 0,40 / 0,42

XL - 0,34 / 0,36

L- 0,28 / 0,30

M - 0,20 / 0,22

 

Ceny krwiopijcy handlarza

XXL - 0,35 / 0,37

XL - 0,30 / 0,32

L- 0,25 / 0,26

M- 0,16 / 0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek jest jedynym który bardzo dobrze myśli zaczynając budować...... dopuki będą kredyty na niski procent a słyszałem że tylko do końca roku to każdy kto ma możliwość to niech weżmie i stawia bo w przeciwnym razie może upaść.....

 

9qofmq.jpg

 

 

a w najgorszym razie nie można mieć mniej jak sąsiad....i tu jest pies pogrzebany.

całuski

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku ależ mój kolega miał wizje..... cholera, zbyt duży kontakt ma ostatnio z konopiami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jejku ależ mój kolega miał wizje..... cholera, zbyt duży kontakt ma ostatnio z konopiami

 

 

HANDLARZ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego choodyvip jaka srednia waga tej 1B ? i jakis kontakt daj do siebie ! .........Ps. stado 50.000 wyjechało i znów na pół gwizdka....do d..y z takim niestabilnym biznesem...

 

Kolego, ile teraz płacą za kg w ubojni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy ubojnie proponują od 2,1zł do 2,2zł netto za 1kg. Bardzo poszukiwana jest ciężka kura..

- na kwiecień czyli po świętach jest sporo zapisów, cena.... nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie polskiego jaja to będzie ukraińskie czy rumuńskie co to za problem dla pośrednika żaden........................ dziś 70 % mięsa w Polsce jest z Belgii Holandii i Dani czy to komuś przeszkadza ?

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego im będzie pośrednik, jeśli sie producenci rumuńscy czy ukraińcy dogadają się bezpośrednio z odbiorcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już ruskie ,czeski ,węgierskie ,holenderskie i dało się żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że za 3 lata w Polsce pozostanie ok. 50 % hodowców i nie pisze aby się z tego cieszyć tylko lobby swoimi poczynaniami doprowadzi do tak drastycznych zmian na rynku.....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam.. za trzy lata będzie rządził PIS i wszystko wróci do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważam że za 3 lata w Polsce pozostanie ok. 50 % hodowców i nie pisze aby się z tego cieszyć tylko lobby swoimi poczynaniami doprowadzi do tak drastycznych zmian na rynku.....

czesc

 

was też ubędzie, nie pisze aby się z tego cieszyć tylko lobby swoimi poczynaniami doprowadzi do tak drastycznych zmian na rynku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno mówiono że 30% hodowców zniknie z rynku, teraz 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest cenaniemaceny omin rynek i boga a na koncu jajcarka

 

a i jeszcze reszte producentow z rumuni ukrainy itp

 

Powodzonka

 

Jak to bylo "ja sobie rade dam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to ze Jajczarek i jest cenaniemaceny czyli mali producenci ktorzy , sa wstanie sami rozprowadzic swoja mala produkcje,zabieraj najwiecej glosu, na temat hurtowych cen jaj i tego co dzieje sie na hurtowym rynku

 

I to jest dopiero oczywista oczywstosc do tego czarna a nie biala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...