Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nakupił na zapas Flexity, albo przywozi z zagranicy?

Ja z kolei stosując Capalo, w jednym roku mocno sie rozczarowałem. Na stanowiskach pszenica po pszenicy podsuszki porządnie wrąbały podstawę. Nie miało to znaczenia czy oprysk był Capalo czy Duett. Któregoś roku przypadkiem na jeden opryskiwacz poszedł nawet Falcon na T1 i nie było widać chorób. Celuje w plony 8-9 t/ha. Kazdy ma inny punkt odniesienia. PS 0,5 kg Unixu 0,1 l taliusa to połowy dawek poszczególnych. Po co walic 1 kg i 0,2 l łącznie kiedy w takiej ilosci kazdy z tych preparatów stosuje sie osobno - nie bardzo Cie tutaj rozumiem - to tak jak 0,5+0,5=1. Chodzi o redukcje kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie twoja redukcja kosztow rowna sie redukcji plonu.nie zastosowalbym takiej mieszanki przy aktualnych cenach pszenicy.capalo to dobry srodek jesli jest prawidlowe zmianowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku łączenia dwóch produktów czyli talius i unix na niektóre grzybki może być za mało połowa dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby flexity straciło rejestrację na ten rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oszczędzajcie ,kiedy pszenica jest po 100netto,wg niektórych publikacji ochrona fungicydowa może przynieść dodatkowe 15q/ha ziarna więc jest to 1500zł gdyby nawet było to tylko 1000zł uważam że wydanie 450zł/ha na ochronę jest uzasadnione ,wszystko zależy od tego jakiego potencjalnego plonu się spodziewacie.Moja koncepcja na ten rok przedstawia się tak.

1 metrafrenon150+prochloraz450 ,bądź 3/4 zalecanej dawki +przylepiec 2epoksy+chlorotalonil 100g+400g

3 biksafen+protiokonazol

A jak pszenica będzie po 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak jest po 500 to też opłaca się chronić ,wszystko zależy od tego ile wydana złotówka przyniesie zwrotu,opłaca się chronić skutecznie lepiej wydać 100zł więcej a mieć efekt,niż pożałować i narzekać,że był niewielki.Ja sprzedaję pszenicę na mąkę nie mogę sobie pozwolić na zbyt duże porażenie fuzarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak jest po 500 to też opłaca się chronić ,wszystko zależy od tego ile wydana złotówka przyniesie zwrotu,opłaca się chronić skutecznie lepiej wydać 100zł więcej a mieć efekt,niż pożałować i narzekać,że był niewielki.Ja sprzedaję pszenicę na mąkę nie mogę sobie pozwolić na zbyt duże porażenie fuzarium.

Ja również sieję z przeznaczeniem na mąkę i jestem przekonany, ze w 300zł zmieścisz się z bardzo dobrą ochroną, nawet mniej. Chyba, ze masz kijowy płodozmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Toras ,wcześniej był akteur przez 4 lata ale nie wychodziło mi to ,za gluten ponad 30 nie dopłacają wydaje mi się że odmiany E grupowe mają mniejszy potencjał a u nas nie ma takich dopłat za jakość jak w Niemczech gdzie za wysokie parametry cena jest nawet 25 proc wyższa ,i nawet zbierając 1 tonę mniej jesteśmy do przodu.Ostatnie lata też wychodziłem z założenia aby w 300zł się zmieścić ale to na 2 dobre zabiegi, 3 zabiegów po 100zł się nie da. A jak ktoś pokaże to proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym się zapytać ile saletry na pierwszą dawkę dajecie bo ja zamierzam 1,5 m na ha czy to nie za mało ? i jeszcze jedno jakie i kiedy stosujecie antywylegacze żeby nie zaszkodzić tylko pomóc ,bo w tych sprawach jestem nie doświadczony jak Wy, więc proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilosc azotu zalezy od obsady jaka masz.na rzadkich plantacjach powinna pojsc duza dawka azotu np.250 kg saletry.na geste zboza 150 kg saletry np.przy pierwszym kolanku ccc 1.5-2 l lub mieszanine ccc 1l i 0.3 moddus.jakie nawozenie planujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duzy cel bo moddus dodadkowo usztywnia , a jezeli celujesz na duzy plon typu 7-8t to bez moddusa przy duzych opadach i wietrze nie wystoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica w tym roku jest chyba gęsta więc 150 kg saletry posypię

chciałbym uzyskać duży plon to zastosuję mieszaninę ccc i moddus ,napiszcie kiedy się to stosuje (w jakim miesiącu)

co jeszcze muszę zrobić, aby uzyskać tak wysoki plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga dawka nawozu około 200 kg i trzecia na kłos 150 kg saletry, poza tym 3 opryski na grzyba, więcej nic już się nie da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pszenica w tym roku jest chyba gęsta więc 150 kg saletry posypię

chciałbym uzyskać duży plon to zastosuję mieszaninę ccc i moddus ,napiszcie kiedy się to stosuje (w jakim miesiącu)

co jeszcze muszę zrobić, aby uzyskać tak wysoki plon

 

Konia z rzędem temu co Ci powie w jakim miesiącu masz popryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skracanie i ochrone grzybowa przeprowadza sie o odpowiednich fazach rozwoju roslin ,nie ma co sie sugerowac miesiacami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center to jedziemy na giełdę po konia ,nie ma innej opcji żeby zastosować

tę mieszaninę w innym miesiącu jak kwiecień, chyba że od jutra średnia dobowa temperatura będzie ok.10st to może jeszcze w marcu.Mogę dodać że jeżeli plantacja jest mocno rozwinięta to trzeba będzie zastosować w pierwszej połowie miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak chyba że wróci zima jeszcze bo pogoda jest taka nie pewna w najbliższych dniach sam nie wiem co o niej myśleć. Fakt powinno być to w kwietniu ale ta informacja na 100% nie pomoże plantator robi zboża w odpowiednim terminie:P

 

Słuchaj patrz na fazy rozwojowe i jaki chcesz regulator dać to najważniejsze bo termin dawania np ccc jest ważny osiąga się rożne rzeczy tym na roślinie. Dobra namotałem jak coś poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszliście już z azotem? ja na razie atakuję solą potasową, na ostrodze w sposób szczególny uwidacznia się ciemnienie liści (taki aż brunatny fiolet), korzenie ładnie się rozbudowują, ale liście czarnieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na początek 10 ha na mokrym polu. Jutro rano reszta mokrego a potem można siać do woli resztę. moim zdaniem jest wyjątkowo sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro ruszam na pszenice , wegetacja ruszyla na calego ) , pszenica tylko prosi sie zeby jej azotu dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boicie się rozhartowania na przyszły tydzień? ja z azotem ruszę najwcześniej pojutrze, czy to fioletowienie liści na ostrodze może być objawem niedoboru azotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boicie się rozhartowania na przyszły tydzień? ja z azotem ruszę najwcześniej pojutrze, czy to fioletowienie liści na ostrodze może być objawem niedoboru azotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...