Skocz do zawartości
mateuszkonrad

Aktualne ceny skupu bydła w Polsce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co koledzy u was sie dzieje z cenami bykow? Bo u mnie ceny leca w duł w oszalamiajacym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo też w dół po ile u was byki ok 600kg jutro ma przyjechać po byki i nie wiem czy sprzedawać czy nie i po ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie wiem po ile sa w tej chwili ale chyba okolo 6,40zl . ja sie wstrzymuje ze sprzedarza byk to nie swinia ze tydzien mozna przetrzymac. choc wydaje mi sie ze ceny narazie w gore nie podejda a jeszcze pujda w duł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyślili sobie tą ściemę z koniną w wołowinie żeby tylko zbić cenę byków. Moim zdaniem to kolejny chwyt poniżej pasa dowalony rolnikom. Obawiam się, że nie wcześnie cena wzrośnie do tej co była niedawno. Świnie już wykończyli to teraz biorą się za byki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego masz racje to z konina to jaja i dochodzi zakaz uboju rytualnego co naglosnili w ubieglym tygodniu w telewizji a teraz cena w dol bo jest okazja wycykac rolnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego sa te niby zwiazki i organizacje rolnicze Skór....le siedza na ciepłych stołkach i biora kase. Przecież takie cos to kwalifikuje sie do prokuratury.

Wszyscy producenci którzy stracili na tej aferze powinni złożyć pozew zbiorowy przeciwko winowajcom bo to nie wina rolników a rolnicy za to placą . Moze jak jedni czy drudzy skór....le zapłacili by za cwaniactwo to odechcialo by sie im kombinowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego erdem masz sluszna racje. Wydaje mi sie ze spadki cen to robota spekulantow. Poprostu ceny zaszly za wysoko wiec trzeba wymyslic afere i zbic ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie koledzy. Ceny były sporo czasu ustabilizowane na poziomie, który dawał jakąś opłacalność, coraz więcej rolników zaczęło hodować byki to trzeba ich wydymać Jaki ten nasz rząd jest cudowny, aż się drobne nie zgadzają w kieszeni ( bo grubych to już nie ma w ogóle) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich kilkuletnich obserwacji byk wróci do ceny po żniwach. Sam 2 lata temu popłynąłem jak mogłem sprzedać byka pod 6 zł w styczniu a sprzedałem w sierpniu po 5,2 z łaską . Od tego czasu sprzedaję do lutego a potem na jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...