Skocz do zawartości
Andzia

Blonde D'Aquitaine

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś hoduje tą rasę bydła? Co o niej sądzicie? Gdzie i za ile można kupić jałówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przygodę z tą rasą w krzyżowaniu towarowym , sprawdziła się bardzo dobrze . Niestety było małe zainteresowanie i wycofano nasienie z oferty .

Raczej jest mało popularna , ale wydaje mi się że tylko ze względu na modę

Tu jest więcej o tej rasie http://www.wrp.pl/index.php?nr=14&id=432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką rasą krzyżowałeś?? Czy były problemy z ocieleniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polską Biało Czerwoną . Nie było żadnych problemów z wycieleniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cielęta były czerwone , ceny nasienia niestety nie pamiętam . Zauważyłem że rasy prymitywne mocno (stęplują ) czyli przekazują cechy ojcowskie zarówno cechy pokroju jak i umaszczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry pomysł aby jałówkę NCB zapłodnić nasieniem od byka tej rasy jeśli nie to jaką rasę byś proponował??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań , jeżeli to są wieloródki . Jałówki najlepiej zacielać Salersem . Koloru czerwonego cieląt nie gwarantuję [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być czerwony wolałabym nawet czarnego. W ofercie mojego inseminatora nie ma SALARESÓW co jeszcze byś proponował. Sory że cię tak meczę pytaniami ale wraz z mężem jesteśmy młodymi farmerami i durzo na temat ras krów jeszcze nie wiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasienie można sprowadzić z innej firmy . Z mięsnych może być Limousin , też są łatwe porody lub Hereford .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limousine spoko, sa małe cielaki, ale hereford odpada, jeszcze angusy są atrakcujne, coprawda zaliczają się do ras małego kalibru, ale ja miałem byka angusa i rósł bardzo ładnie nie ustępując limousinom i nie trzeba było mu rogów wypalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że niechętnie go kupują - ponoć za względu na cechy mięsa. Mimo to matki po tej rasie sprawują się wyśmienicie. Jeżeli już musisz Andzia inseminować jałówki buhajem mięsnym, a nie możesz zastosować salersa - polecam angusy - cielęta malutkie, matki z nich bdb, tylko pamiętaj o kolorze, dla odbiorcy lepszy jest czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które rasy najchętniej kupują? Czy ANGUS zalicza się to tych ras? Powiedz coś więcej o tej rasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał zainseminować krowę rasą mięsną. Też mam problem z wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, że niechętnie go kupują - ponoć za względu na cechy mięsa. Mimo to matki po tej rasie sprawują się wyśmienicie. Jeżeli już musisz Andzia inseminować jałówki buhajem mięsnym, a nie możesz zastosować salersa - polecam angusy - cielęta malutkie, matki z nich bdb, tylko pamiętaj o kolorze, dla odbiorcy lepszy jest czerwony.

A co z agresywnością Angusów Nawet wilki z nimi nie zaczynają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy u siebie kilka sztuk angusów, zarówno czarnych jak i czerwonych. Setkami są tylko matki, ponieważ należą do stada towarowego, natomiast nie zauważyłam większej agresywności od reszty stada. Śmiem wręcz twierdzić, że są łągodniejsze od charolaisek i limousinek tuż po porodzie. Jako matki super, maluchy są zawsze małe. Do hodowli nie polecam z czysto ekonomicznego punktu widzenia - europejczycy nie zauważają walorów tego mięsa i po prostu mniej chętnie je kupują, a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Morlinkach (takie parówki ) to i tak chyba wszystko jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym zainseminować żeby było dobrze. Żeby cielaki chętnie brali, żeby nie były agresywne, i żeby było dobrze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama widzisz każdy ma swoje zdanie . Tylko nie wiem czy wszyscy zauważyli że chodzi o zacielenie jałówki rasy NCB . Dlatego poleciłem Salersa bo cechy płodu predysponują tą rasę do zacielania jałówek , a nawet ras mniejszych od Salersów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz coś o tej rasie. A może masz jakieś zdjęcie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opowiedz coś o tej rasie. A może masz jakieś zdjęcie????

Racjonalnie nieuzasadniona moda na salersy w Polsce już na szczęście minęła, do krzyżówek towarowych z holsztynem jako komponent poprawiający umięśnienie nic nie wnosi.

Cały świat uzywa salersy jako komponent mateczny / i jako takie są rewelacyjne/ do krzyżówek z charolaise, blond d'aquitaine.

Czołowa polska hodowla salersów to Agrofirma Witkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poprawienie umięśnienia krzyżówek z HF-em to z tego co widzę to żadna rasa cudów nie czyni . Na cały świecie hodują Salersy także w czystej rasie i nie narzekają . Już mnie nudzi powtarzanie że to jest rasa bezpieczna do zacielania jałówek . Ja wszystkie jałówki zacielałem tą rasą i widziałem jak się cielą , trwa to dosłownie kilka minut . W pokroju mieszańców nie zauważyłem różnicy a miałem do porównania mieszańce z Limousin . Mam nadzieję że nikt nie poleci Błękitnej Belgijskiej Tu jest o tej rasie

http://www.odr.net.pl/index.php?czytaj=000316

http://www.odr.net.pl/index.php?czytaj=000411

http://odr.zetobi.com.pl/zwierz/bydlo/salers.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Bodzio

 

Bardzo trafne uwagi dotyczące belga błękitnego.

Konkretnie nasienia jakiego buhaja salersa Pan uzywał?

Proszę o informacje jest dla mnie dość istotna

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...