Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy potrzebuję porady mam zamiar kupić kombajn tak max za 45-50tyś

Chciałem żeby był to:

-claasa dominatora 76 lub 86

-john deera

-bizon

Pytanie za tą kasę co będzie lepsze stary claas albo john deer czy młodszy bizon?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam do Was wielką prośbę, chcę kupiś kombajn John Deere 1177, 1188 lub coś podobnego w cenie około 100tys.

I tu prośba do Was jaki najlepiej kupić, chodzi mi o to czym się one różnią i czy warto np. kupić 1177 hydro 4, czy może 1188. A może odradzacie mi i lepiej zainteresować się czymś w stylu class 88?

 

Jeszcze jedno pytanie: Czy zdarzają się zmniejszanie MTG?

 

Z góry dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy potrzebuję porady mam zamiar kupić kombajn tak max za 45-50tyś

Chciałem żeby był to:

-claasa dominatora 76 lub 86

-john deera

-bizon

Pytanie za tą kasę co będzie lepsze stary claas albo john deer czy młodszy bizon?

Pozdrawiam

Jeśli na większy areał to obowiązkowo kabina i klima musi być, ja bym wzią claasa, u mnie w okolicy jest ich dużo i z częściami nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co możecie powiedzieć o hydro? W jaki sposób można sprawdzić czy nie jest potrzebna naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc... naprawde pomogliście ;/

 

Najlepszy kombajn jaki można kupić to bizon który chodził w PGR...

Sprawdzony i z częściami nie ma problemu, kupujesz w hurcie i taniej wychodzi jak za jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam okazję zakupić kombajn John Deere 975 tylko że jest bez kabiny proszę o podpowiedz czy kabina z modelu 1075 lub 1085 będzie do niego pasowała?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was mógłby polecić firmę, która wykonuje sita żaluzjowe do kombajnu Deutz Fahra o wymiarach 975 x1150.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Panowie potrzebuję porady, opinii czy warto? i jak się sprawuje kombajn zbożowy john deere 975 ze skrzynią półatomatyczną czy coś takiego chodzi o to że jak się wciśnie sprzęgło do końca to automatycznie wrzuca bieg wsteczny czy polecacie coś takiego? jak to się sprawuje w pracy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś JD 975 ale o takiej skrzyni biegów nie slyszałem byc maże jest zepsutan ale może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agricurtor a jak Ci się sprawował kombajn JD975? godny polecenia? ten o którego pytałem to jest JD 975 Revermatic,

 

 

Miałem kiedyś JD 975 ale o takiej skrzyni biegów nie slyszałem byc maże jest zepsutan ale może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem przebieg 3900 godzin przez 5 lat eksploatacji zrobiłem 900 godzin obecny stan licznika 4800 godz jest sprawny stoi w garażu jako rezerwowy koszt eksploatacji tj około 12,5 l ropy na godzinę pracy tj od uruchonienia do zgaszenia,silnik nie bierze oleju,skrzynia zwykła 4 biegi,wymiana kilku łożysk i Lańcucha podajnika pochyłego koszt około 1200 zł Kombajn kupiony bezpośrednio od rolnika we francji.Prosty kombajn bardzo łatwy w naprawie jeśli był na bieżąco serwisowany bo piękny kombajn przy braku bięzacych napraw w ciągu sezony marzno doprowdzić do ruiny i na ogół takie są do sprzedarzy.Jeśli będziesz kupował radzę byś wzioł kogoś kto już kilka lat eksploatował taki kombajn bo jeśli nie masz doświadczenia to marzesz kupić skarbonkę .Każda awaria nie w czas usunieta pociąga za sobą następną i tak dalej zwiekszając koszta wprostproporcjonalnie .Twojej wersij nie znam i nić nie mogę o niej powiedzieć.Kupując maszynę bezpośrednio od rolnika na zachodzie masz pewnośc iż on ci powie wszystko o maszynie a jak znajdziesz jakąś usterkę o której on ci nie powiedział to sam o niej nie wiedział i jest bardzo zarzenowany i w ramach rekompensaty obniży ci cenę nawet nie musisz się targować.W polsce wszelkie wady są ukrywane i na twe pytanie odpowiedz nie wiem .Ogólnie kombajn jezeli trafisz na zadbanego jest wart swej ceny myślę iż nie więcej za dobry stan jak około 30 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Agricurtor za odpowiedź to co jest do wzięcia ma niby coś koło 2800mtg gość krzyczy (rolnik kosił 2 sezony) za niego 48tyś bez kabiny podajniki i cepy w dobrym stanie trochę ma pogniecioną "dupę" kosa 3,6m+ sieczkarnia +wózek, jak objechałem handlarzy to nie ma na czym oka zawiesić za trupy które powinny iść na żyletki wołają 30-40tyś a udać się za granicę kupić bezpośrednio tam od rolnika nie mam jak i z kim był dobry claas mercator 75 w garażu to zachciało się wymiany na coś lepszego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na stronach/ agriaffaires/ ustaw na francję belgię z tych cen wystawionych odejmji około 20% najlepiej jeśli sprzedającym jest rolnik .Koszt sprowadzenia z pólnocnej francji do polski to 1000-2000 euro transport plus około 1000euro z tym .jak jesteś zainteresowany podaj nr telefonu to się skontaktuję oferta jest uczciwa A że w polsce to 90% to szrot to ja wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizujemy zamówienia na części zamienne do maszyn rolniczych;

 

Oryginały i zamienniki.

Dostawy części zamiennych bezpośrednio z Niemiec !

Szybkie terminy realizacji

Przystępne ceny

Pomoc w wyszukiwaniu części zamiennych

 

 

Case

New Holland

McCormick

Mengele

JCB

Strautmann

Fella

Kuhn

Lemken

Deutz-Fahr

Same

Lamborghini

Welger

Amazone

Sampo

Dubex

Trioliet

Kverneland

Vicon

Taarup

Pottinger

Accord

Rau Kleine

Gallignani

Krone

Zadzwoń lub napisz !

 

 

 

 

EPART Jakub Budzianowski

Plac Górnika 2/20

62-510 Konin

NIP 5992388148

Tel +48 698 145 380

@-mail katalogi_maszyn@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Dzisiaj rozebrałem wariator w kombajnie john deere 975 w celu wymiany łożysk i za tymi kołami jest jakiś czujnik czy coś takiego czy może mi ktoś podpowiedzieć czy ten czujnik odpowiada za pokazywanie prędkości jazdy? bo zegar w kabinie podczas jazdy coś tam raz pokazuje raz nie jednym słowem nie działa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakiej firmy proponowalibyście zestawy naprawcze do silnika bizona sw 400 bez turbiny jest wiele typów i są duże ruznice cenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jaka do bizona z 056 jest lepsza kosa dolno czy górno nacinana bo wiele sprzedawców polecało te nacinane na wierzchu ale nie wiem czy dlatego że droższe czy naprawdę są lepsze. U mnie koszt takiej 220zł a dolnonacinanej 180zł. Która lepsza a jeśli ta pierwsza to jak ją ostrzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsza w tym ze nie musisz jej ostrzyc bo robi to sama trac o bagnety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem i może to złudzenie ale w zielsku tnie o niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ustawić prawidłowo obroty silnika w ferguson 206.

Nie mam obrotomierza silnika i nie wiem jak bardzo mam podkręcić śrubkę od maks obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...