Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poprowadzę, zorganizuję, Grupy Producentów Rolnych od A do Z czyli od spotkania potencjalnych członków

(pomogę również w ich skojarzeniu/poznaniu) do uzyskiwania przez 5 lat dopłat... wszelkie formalności począwszy od statutu/umowy, urzędy marszałka, notariusz, urzędy skarbowe, sprawy codzienne, księgowe, podatkowe... słowem... wszystko...członkowie prowadzonej przeze mnie Grupy "nie ruszają palcem" od początku do końca. sprawdzone w środowisku drobiarskim, możliwe referencje od pomorskich drobiarzy. UWAGA NOWE - ARiMR TYLKO DO 31.07.2013 PRZYJMUJE WNIOSKI NA PROW!!!! ZOSTAŁO MAŁO CZASU NA ZAŁOŻENIE GRUPY. telefon 601-673-888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

należałem do grupy producenckiej , która właśnie tak powstała ,szybko na hura bo będą dotacje no i skończyła się po dwóch latach (kapitał zakładowy był wtedy 50000 teraz chyba tylko 5000) Jest jedna ważna kwestia by dostawać dotacje trzeba sprzedawać inaczej nikt nic nie zapłaci (5% od sprzedaży przez grupę ) więc proszę poszukać sobie takich rolników ekologicznych którzy coś mają do sprzedania a nie jak w naszej grupie jeden pan miał kope siana, drugi starego barana,trzeci stęchłe żyto (bo mu zamokło) Koszty utrzymania takiej grupy też nie były małe tak ze po dwóch latach z 50000 zł zostało do podziału przy likwidacji 20000 Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

nikt tu nie mowi i nie pisze o dzialaniach "na hura". temat jest przemyslany i nie ma mowy o sytuacji, o ktorych Pan pisze. dziwne, ze Panstwa Marszalek zarejestrowal grupe, ktorej przedmiotem dzialalnosci byl stog siana i stary baran jak Pan pisze. prosze mi wierzyc - duzo sie pozmienialo. i teraz albo zakladaja grupy prawdziwi rolnicy/producenci, albo ta grupe nie powstaje. moja oferta nie jest przeznaczona dla cwaniakow i kombinatorow, albo "rolnikow" tzw. krusowych.

 

pozdrawiam, i wiecej optymizmu zycze:))

 

pawel liszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na celu nikogo zniechęcać do udziału w grupie producenckiej ,sama idea powstania i działania takich grup jest jak najbardziej celowa oraz zasadna Chciałem tylko podzielić się swoim doświadczeniem negatywnym,ale jednak doświadczeniem ,według mnie żeby grupa zaistniała określona liczba ludzi musi mieć wspólne cele (zapewnienie zbytu ,marketing,pr,itp) W naszym przypadku Urząd Marszałkowski kazał nam określić prowizje należną dla grupy za sprzedaż produktów i tu zaczęły się schody Nagle wszyscy nie mieli nic do sprzedania (poza wspomnianymi kopką siana ,starym baranem itp ) Więc żeby grupa istniała należy poinformować wszystkich członków ,że będą musieli płacić prowizje za sprzedaż wszystkich swoich produktów przez grupę producencką (a jak nie będzie sprzedaży to nie będzie kasy z urzędu marszałkowskiego -5% od sprzedaży w pierwszym roku w następnym malejąco aż do zera ) Pozdrawiam jeszcze raz Szanowny Panie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

zgadzam sie z Panem w calej rozciaglosci. wiadomo, ze grupa musi cos zarobic. jak do tej pory mi sie jakos udawalo trafiac na ludzi, ktorzy rzeczywiscie chcieli cos zrobic w tych grupach. co wazniejsze - traktuja je nie tylko jako maszynke do dotacji, ale rowniez narzedzie pomocne w negocjacjach w zakupie paszy lub dostawy ptakow do ubojni. nie zawsze sie to udaje, ale dziala.

 

pozdrawiam, Pawel Liszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam tytuł wskazuje na to, że mamy do czynienia z jakimś przekrętem albo treść ma się nijak do tej buńczucznej zapowiedzi. Na świecie nie ma nic za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już sam tytuł wskazuje na to, że mamy do czynienia z jakimś przekrętem albo treść ma się nijak do tej buńczucznej zapowiedzi. Na świecie nie ma nic za darmo

 

komentarz czysto polski - wiadomo, przekret... a wystarczy poczytac... 5% od przychodow netto w pierwszym roku dzialalnosci... w drugim 5, w trzecim mniej itd. to chyba jest za darmo??? czy nie??? kwota oczywiscie minus moje wynagrodzenie, bo altruista poki co nie jestem...

 

wiecej optymizmu zycze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...