Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

A ile tych kół będzie ? Są opony które mają 14 płócien i mają większą nośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo 4 musze tam dryndnąć w poniedziałek i pogadać a niewiesz jak takie opony spisują sie na łąkach ja mam wszystkie przyczepy na 8.25 i 9.00 niewiem jak ciężko może iść taka przyczepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każda niska balonowa. Jak nie wpadnie w ziemię to lekko a jak wpadnie to dużo gorzej ją wyciągnąć niż wąską wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 4 koła to spokojnie wytrzymają te 6 ton, przyczepy pronar 6t są właśnie na takich kołach, jeśli mokre łąki to są jeszcze szersze opony tylko cena ok 700-800 zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta cana nieukrywam że wolałbym jeszcze szersze ale niechce wykładać zadużo kasy rama będzie ze starej 3,5T stal ze złomowiska ale opony to zdecydowałem sie kupić nowe, no ale teraz jakie i z tąd to pytanie do was dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a duża różnica będzie w jeździe np. po łąkach na kołach 10.0/75-15.3 a 11,5/80-15,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczna raczej nie będzie. A jak będzie strasznie mokro to i ta i ta wpadnie, więc jak różnica spora w cenie to ja bym brał "dziesiątkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z doświadczenia wiem że jest różnica.Ja mam w rozrzutniku obornika "10" a kolega ma "11" i jeszcze dodatkowo trochę większy rozrzutnik(obydwa jednoosiowe) i gdy ja już potrafiłem się zakopać (ulgnąć) to on jeszcze "swobodnie" jechał.Sądzę że jak już inwestować to warto dołożyć te "kilka" złote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli parę złoty droższe to oczywiście że lepiej "11".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 11 po 495zł 12-sto płucienne to są jakieś indyjskie powiem że te felgi wyglądaja tak sobie no ale chyba producent bierze odpowiedzialność za to co zrobił. A powiedzcie mi chce jeszcze wymienić opony od 1634 teraz mam 18.4-r38 tył i 14.9-24 przód czy to są dobre rozmiary? Polecicie jakąś firme z rozsądnną ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony balonowe są podatne na przegrzewanie przy wyższych prędkościach. Do transportu musiałbyś kupić opony o wyższym indeksie nośności niż to, co pisze w danych technicznych, co najmniej o 1 rząd wielkości. Na krótkich dystansach nie będzie różnicy, ale już 10km z wiekszą prędkością plus hamowanie potrafi takie opony wykończyć z pełnym ładunkiem. Popatrz sobie w internecie, jakie ogumienie idzie do fabrycznych przyczep o nośności, jaką planujesz i jaką te przyczepy mają prędkość dopuszczalną. Różnica między przyczepą 30km/h a 40km/h jest w ogumieniu i piastach, stąd też różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi, uniwersalka jest na wąskich kołach i ją można czepiać do np stara i gnać a z taką na balonowych z ładunkiem przy szybkiej jeździe byś do celu mógł nie dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wożenia bali te opony wystarczą przynajmniej taką mam nadzieje bo już je kupiłem Panowie a co powiecie o firmie mitas lub cultor chodzi mi o opony 18.4-R38 lub 20.8-R38 chciałbym na tył kupić lepsze za odpowiednie pieniądze a na przód wezme tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam zdania. Oponę Mitas mam w kombajnie, ale on pracuje w roku 2-3 tygodnie i do lasu nie jeździ, to opona trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje opony BKT posiadam takie w ciagniku (520/70-38) jek narazie jestem zadowolony z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BKT mam w c-330 od 7 lat spisują się znakomicie, a nie mają lekko przy opryskiwaczu czy kombajnie Anna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich użytkowników forum

Mam takie pytanie

Jakie opony dobrac na przód ursusa 385A

tył mam 16,9/14-34 (bodajże Barum)

Natomiast z przodem mam dylemat.

Otóż instrukcja ciągnika (z 1977r.) podaje w danych technicznych że z przodu powinny znależć się opony o rozmiarze 12,4/11-24

Natomiast katalog części (też z 1977r.) podaje, że na przód należy założyć opony 11,2/10-24.

 

stare opony mam 12, 4 (praktycznie łyse) - jak przystawiłem do nich 11,2 Firestone to okazało się, że są one (z klockami) tak wysokie jak te stare (co oznacza że generalnie są mniejsze).

I stąd mój dylemat. Jakie opony powinny być

Pozdrawiam

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to powinienes miec 11.2-24 przod a tyl 18.4-34 wiec to co masz teraz to nie bardzo pasuje chyba ze to ktos sobie dolozyl przodek z kolami zebatymi od 6 to z przodu 12.4-24 ale tyl i tak 18.4-34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Mam pytanie. Jak uważacie. Przyczepa rolnicza 6 T zrobione nadstawki do 1 metra. Oryginalny rozmiar opon 9. 20 Czy na te felgi da radę zarzucić oponki 11. 20 bądź 12.20 ? W wulkanizacji nie potrafili mi odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gregory

Ja myślę że powinny wejść te 110 bo sam też kupiłem takowe i bedę ściągał 9.00.okazyjnie kupiłem KAMA 16PRw idealnym stanie.Czekam na odrobinę wolnego czasu i będę zmieniał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje czy jakiś zagraniczny koncern w Olsztynie ma otwierać fabrykę opon do maszyn rolniczych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...