Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

za mną i za kol. jest cenaniemaceny nikt z was nie przepada, jesteśmy jedynymi hodowcami na tym forum, którzy nie dajemy sobie w kaszę dmuchać, tak więc grzecznie ze mną to ja z wami OK ? (mówię to za siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem sobie że może dobrze jak taki kryzys walnie na produkcję jajeczną od czasu do czasu bo najpierw przetrzepie szeregi hodowców , później sięgnie do pośredników i się na jakiś czas uspokoi na rynku . Ale wygląda na to że tak nigdy nie będzie, bo zawsze znajdzie się głupi co za psi h będzie produkował i zawsze się znajdzie pośrednik co za psi h będzie woził.

Puki co standardowo była górka ,jest dołek , będzie górka , będzie dołek etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chętnie się przyłącze, by nimi obrzucać tych urzędasów k.u.t.a.s...... w białych rękawiczkach i krawatach za ojro za naszą kasę

GOTÓW !!!

 

48788948312361840151310.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i widzę że hodowcy musieli nieźle nadepnąc na odcisk handlarzom .Chyba widzą koniec swojej profesji panowie handlarze jak już nie będziecie mieli gdzie wozić jaj to idzie sezon na truskawki następna branża do wykończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest ilość kur niosek, bo tą można stosunkowo szybko zmniejszyć. Natomiast problemem jest ilość zmodernizowanych klatek. Zmodernizowanych za ciężką kasę , często na kredyt. Więc powiedzcie mi, czy ktoś będzie dobrowolne patrzył na nieobsadzone powiedzmy 30% klatek ? ( jeszcze niespłaconych )

Kur można nie kupić ale klatka jest, a pusta boli. A może się sąsiad wypie..oli to pójdzie moje jajko. Nikt nie zdejmie nogi z gazu i będą dożynki. Obejście hurtowników nic nie da bo to nie zwiększy popytu a zwiększy tylko koszty. Hurtownik jeszcze jakoś trzymał cene, lecz producent nie wróci z niesprzedanym busem tylko resztę opie..oli za pół ceny i to sami producenci zawalą ten przeinwestowany rynek. A nadciąga lato, więc przez kolejne pół roku zejście słabe. To jest koniec wolnego jajowego rynku w wykonaniu biznes chłopków.

Jedyna szansa to długoterminowa umowa z mocną siecią na minimalnej marży i co wieczór różaniec , żeby sąsiad nie wyzdrowiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UMOWA Z SIECIĄ - dobre sobie.... TZW "SIECIÓWKI" poszukują nowych "frajerów" od pałowania się z ogromną ilością zwrotów - coś na ten temat wiem. A Wy koledzy nie twórzcie dwóch antagonistycznych obozów , bo tak było, jest i będzie ,że będzie producent i hurtownik - wzajemnie sobie niezbędni i... będą - jak dotychczas mini producenci tzw "człowiek orkiestra" , którzy będą nieudolnie rozwozić sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

images1rw.jpg

 

Wywóz osobisty

XL 44-55gr

L 34-48 gr

M 30-43 gr

 

Na fermach

XL 38-44 gr

L 22-28 gr

M 15-19 gr

 

Zero zapasow, jaja schodzą na bieżąco u większości hodowców.

Ps.

Średnią cenę jaką otrzymuje producent bezpośrednio na fermie nie pokrywa 40% kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieci są najlepsze u nas otworzyli nawy sklep w mieście i jaja przed sklepem po 5,99 30 szt. kl. M jajo ok. 1b ludzie brali po 5 -8 wytłaczanek 4 palety rozebrali w 3 godz.

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam kupuje jajka od zaprzyjaźnionej baby ze wsi. Fakt , że po 1 zł za sztukę. Ale mam pewność, że są świeżutkie i zdrowiutkie. Kurki wylatane po dworze, z kogucikiem, na zdrowej pszeniczce i gotowanych ziemniaczkach. A nie te sklepowe z nieludzkiej hodowli na której gnębi się kury i nioskarzy. Wole zapłacić drożej za to , że wiem co jem. I nie dziwię się , że ludzie ich nie chcą nawet za pół ceny. Tych z fermy się nie tknę nawet po 0,18 zł.

 

Ale głupi jesteś!!!! poczytaj troche o "3" http://wyborcza.pl/mlodziodwagi/1,128591,13613671,Przeswietlamy_zywnosc__jajka

__Jesc_czy_nie_jesc_.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm

_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UMOWA Z SIECIĄ - dobre sobie.... TZW "SIECIÓWKI" poszukują nowych "frajerów" od pałowania się z ogromną ilością zwrotów - coś na ten temat wiem. A Wy koledzy nie twórzcie dwóch antagonistycznych obozów , bo tak było, jest i będzie ,że będzie producent i hurtownik - wzajemnie sobie niezbędni i... będą - jak dotychczas mini producenci tzw "człowiek orkiestra" , którzy będą nieudolnie rozwozić sami.

 

.... myślę że w szerszej perspektywie to chodzi o brak wzajemnego szacunku!!! Każdy chce żyć i każdy by chciał godziwie zarabiać. Problematyka polega na tym że duzi handlowcy chcieliby tylko odcinać kupony nie ponosząc żadnego ryzyka!!! Przyjrzyjcie się każdej umowie!!! Odpowiedzialność za cały handel ponosi producent!!! Pomysły biurokratyczne, zaostrzenia i coraz to nowe wymogi nie mają końca!!! Handel się zatracił w pogoni za zyskiem!!! Myślicie że zakłady Viola odbierały zwroty bo chciały??? Musiały, bo inaczej by nie dostarczały!! Łatwiej by było sieci, sprzedać przed końcem przydatności obniżając cenę!!! Po co??? Jest tyle biedoty że tylko by na to czekała!!!Produkty z pełnym terminem by nie szły!!! Zbiórka żywności dla najbiedniejszych!! U nas zebrali 8 ton to media pełne zachwytu!!! Obok, "epidemia" salmonelli i w kontenery poszło ponad 200 ton jaj, nadających się do przetwórstwa!~!!! Świat idzie na psy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....stawiam 10/1!!!!! Przy dzisiejszych przepisach, po wnikliwej kontroli każdy z nas producentów ląduje w prokuraturze!!!! Właśnie nadchodzi kilka dni bez handlu!!!!! Sieci po świętach będą chciały 28 dni i nocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie lub nie. Magazyn pusty. Trochę się pospieszyłem ze sprzedażą towaru w ubieglym tygodniu, bo dzisiaj mam problem z towarem. Zdaję sobie sprawę z tego, że przyszły tydzień nie będzie już tak różowy ale jest szansa, że przy połowie produkcji jakoś da się przetrwać ten trudny okres.

Ktoś napisał, że nie po to wstawiało się nowe klatki, żeby teraz puste stały. Ja wolę, żeby stały puste (nawet, jeśli mam splacać za nie kredyt), niż dodatkowo doplacać do każdego jajka, które w nich wyprodukuję.

Ogólnie bryndza totalna.

 

Pozdrawiam tych, co zwiększyli produkcję w czasie wymiany klatek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo nie masz dużej produkcji wiec sobie dasz rade .Kokosów nie masz ale na swoje wyjdziesz .

 

Mały da sobie rade ,duży przetrwa dzięki ilości i stałym odbiorcom z którymi ma umowy wiec padną ci średni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie padnie, już się nie martwcie o nas, gorzej z wami będzie jak hodowcy wezmą handel w swoje ręce .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....Jajczarek!!! Masz zamiar kupić markety????

 

 

będę o nie zabiegał żeby wszystkie przejąć, wam zostawię stragany na odpustach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przecież w tym wszystkim najwięcej zarabia market!!!! Reszcie zostaje robota i inspekcje!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...przecież w tym wszystkim najwięcej zarabia market!!!! Reszcie zostaje robota i inspekcje!!!

 

 

najlepiej niech się martwi każdy za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...przecież w tym wszystkim najwięcej zarabia market!!!! Reszcie zostaje robota i inspekcje!!!

 

 

najlepiej niech się martwi każdy za siebie

 

...to się martw o siebie a nie wyliczasz wszystkim ile to na tobie zarabiają!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...