Skocz do zawartości
slawdeb

kupno ziemi z cięzarem realnym

Rekomendowane odpowiedzi

mam do kupna działke rolna jednak jak się pożniej okazało jest ona obciązona ciezarem realnym w wys 173 cennarów niezapłaconejceny działki.wie moze ktos ile to by dzisiaj mniej wiecej było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetnar polski

 

Cetnar polski nazywany był centnarem. Rozróżniano dwa jego rodzaje:

 

centnar warszawski = 160 funtów = 64,8 kilograma;

centnar lwowski = 128 funtów = 51,84 kilograma.

--------------------

Wikipedia

 

Pewnie o to chodzi. Zapytaj notariusza u którego ewentualnie podpiszesz akt. Może są to jakieś przedawnione kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o wadze.Ale nie określił o co chodzi.Mój Ojciec ja osiadł na ziemiach odzyskanych to otrzymał gospodarstwo rolne które należało spłacać i było obciążone ciężarem realnym w kg. żyta.(nie znam dokładnych szczegółów ),ale najprawdopodobnie było płacone dla skarbu państwa.Część która nie została spłacona została umorzona.Jeżeli dobrze kojarzę to w latach gdy do "władzy" doszedł Gierek.W każdym bądż razie gdy porządkowałem sobie hipotekę (koniec lat 90) to zgłosiłem się do Gminy i tam wystawili mi zaświadczenie że te zobowiązania zostały uregulowane.Nie wiem względem kogo są te zobowiązania,ale jeżeli względem skarbu państwa to może należało by się zgłosić do urzędu gminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem w imieniu właściciela do BGK przeliczyli ze po denominacji bedzie 5.21 i70 zł koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...