Skocz do zawartości
nigger

Leki weterynaryjne

Rekomendowane odpowiedzi

takie leczenie wyjdzie drogo dlatego jak dla mnie to tylko na odsadzeniowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie leczenie wyjdzie drogo dlatego jak dla mnie to tylko na odsadzeniowke
oto mi biega zaczołem na odsadzenie bo niemoge sobie poradzić z streptokokozą i teraz niewiem do kiedy żeby było spokoj z streptokokozą ale też żeby nie pójść z torbami , zamierzam przejść na tylozyne ale niewiem kiedy? to pierwsze prosięta na amoksycylinie i jest O.K.{narazie}HANS masz doświadczenie w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz objawy strepto ????

 

nie reklamuje firmy z sekowa ale zobacz jak oni proponuja rozwiazac problem odsadzenia pt : babsy kaszel+biegunka

masz w skladzie - kolistyne,tylozyne,chlortetracykline

 

ps nie namawiam do zakupu tego produktu tylko podpowiadam kombinacje antybiotyków - ktorych oczywiscie sam nie mozesz wmieszac do paszy.........

 

ja nie stosuje amoxy ze wzgledu na koszty i na 100 sztuk zdazy sie jeden "kicek" i nic poza tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest powazna bo chlewnia stara nie będe jej kolejny raz modernizowal za stary jestem ,objawy są książkowa {PEJSAK} 20-25% . pasz tej firmy nie daje bo wk..wiają mnie raklamy i niebęde za nie płacił kolistyna jest na coli [droga},tylozyne stosuje na adenomedoze,tetracykliny na kaszle,twierdzisz że kombinacja tych antybiotyków załatwi mi streptokokoze? mam pod kontrolą veta i mam te leki tylko teraz , daje samą amoksycyline i nic sie nie dzieje więc zastanawiam się jak długo to dawać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugotrwale podawanie nic nie daje lepiej zastosowac 2 X po 5-7 dni w odstepie 2 tygodniowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz swoje lochy to zaszczep je Streptovacem 2 ml na sztuke opakowania są po 100 ml. a więc na 50 loch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HANS czyli po odsadzeniu 7 dni przerwa 14 dni i 7 dni to wystarczy? ZITKAR wiedziałem o szczepionce ale nie dawałem czy są miejsze opakowania , szczepiłeś prosięta czy tylko lochy? często dokupuje prosięta ale może bym jakoś zgrał te szczepienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejszych nie ma ,szczepić można tylko lochy pierwszy raz wszystkie potem przypominająco co 6 miesięcy u mnie sie sprawdza koszt zakupu ostatnio 100 zł.za 100 ml..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mniejszych nie ma ,szczepić można tylko lochy pierwszy raz wszystkie potem przypominająco co 6 miesięcy u mnie sie sprawdza koszt zakupu ostatnio 100 zł.za 100 ml..
cena niezła szkoda że 100ml. gdzieś czytałem że prosięta można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. koledzy czy tylko u weterynarza można kupić zastrzyki na zapalenie wymienia u krów. ceny poszły strasznie w górę za Synulox chcą już ponad 10zł za szt wiecie czy można gdzieś dostać tego typu leki po niższych cenach omijając pośredników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na gg 10630536... pośredników nie ominiesz... a w hurtowni naliczą Ci cenę z detalem lub wcale nie sprzedadzą... ja załatwię Ci taniej. ale minimum całe opakowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto z was ma wiedzę na temat kupna leków dla drobiu bezpośrednio z hurtowni ?

czekam na wasze zdanie na ten temat czy musimy kupować od pośredników i dlaczego ?

moim zdaniem lekarz powinien stwierdzić co jest ptakom i wystawić receptę a nie być hurtownią leków na kołach !

konflikt interesów nie muszę tłumaczyć na czym polega bo to oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron a najlepiej jakby wet. stwierdził co ptakom jest sam pojechal do apteki kupil leki i zapłacił za nie To nie byłby konflikt interesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy streptokokozie najlepiej zastosowac szczepionke.A z antybiotykow penilin 30% i wspomniany wyzej Floron.Ja stosuje florfenikol z vetos rfarmy bo jest tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Leki te pozostały mi po leczeniu mojego stada. Mam 3 sztuki Soludoxu 1kg i 4 szt Tiamutinu 45% 1,1kg. Cena Soludox 180 zł, Tiamutin 250 zł.

gg: 4280110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy streptokokozie najlepiej zastosowac szczepionke.A z antybiotykow penilin 30% i wspomniany wyzej Floron.Ja stosuje florfenikol z vetos rfarmy bo jest tanszy

 

też stosuję produkty vetos- farmy i muszę przyznać, że własnie florfenikol i środek do dezynfekcji POL-LENA JK zyskał moją największą przychylność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

florfenikol faktycznie ceną odbiega od wspomnianych wcześniej i działa skutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...