Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:49 Czw 4 Cze 2020

Choroba Piskląt

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro8038

PostWysłany: 10:22 Czw 18 Kwi 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby były zagrzybione, to już by zdechły.
Przy takiej ilości i tak skromnie opisanych objawach nikt nic nie zwyrokuje.
Każdy wet każdy podać enrofloksacyne i tyle. W jakich dawkach na 22szt? zielonego pojęcia nie mam.
Do tego pojawia się również problem szczepień ...
I oczywiście kosmetycznie brojlerek, po co cytować wypowiedź, jeśli jest tylko jedna ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brojlerek

PostWysłany: 07:42 Czw 18 Kwi 2013    Temat postu: Re: Choroba Piskląt Odpowiedz z cytatem

Gr0shek napisał:
Witam

Kilka dni temu dostałem 22 pisklęta. 1 odrazu był jakiś niemrawy, więc na wszelki wypadek go odseparowalem. Następnego dnia znalazłem na jakiejś stronie internetowej że napewno choruje on na białą biegunke. kurowalem go przez 2dni kwaśnym mlekiem, ale niestety zdechł. kilka kolejnych dni przypatrywalem sie reszcie kurczaczków czy aby na pewno żaden sie od niego nie zaraził, ale żaden nie ma objawów tej choroby.Wszystkie jedzą normalnie, piją normalnie, piszczą, nie są osowiałe i nie mają sklejonego kuperka.

9 z nich wyrósł z boku szyji bąbel wielkości końcówki kcióka mężczyzny. znajduje się on zaraz pod skórą.

Co to może być?

Zagrzybione...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gr0shek

PostWysłany: 18:45 Wto 16 Kwi 2013    Temat postu: Choroba Piskląt Odpowiedz z cytatem

Witam

Kilka dni temu dostałem 22 pisklęta. 1 odrazu był jakiś niemrawy, więc na wszelki wypadek go odseparowalem. Następnego dnia znalazłem na jakiejś stronie internetowej że napewno choruje on na białą biegunke. kurowalem go przez 2dni kwaśnym mlekiem, ale niestety zdechł. kilka kolejnych dni przypatrywalem sie reszcie kurczaczków czy aby na pewno żaden sie od niego nie zaraził, ale żaden nie ma objawów tej choroby.Wszystkie jedzą normalnie, piją normalnie, piszczą, nie są osowiałe i nie mają sklejonego kuperka.

9 z nich wyrósł z boku szyji bąbel wielkości końcówki kcióka mężczyzny. znajduje się on zaraz pod skórą.

Co to może być?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: