Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie zazdroszczę tylko nie może być tak że hodowca dokłada do interesu bo handlowiec musi zarobić na s-klase!? Chore!! Byt handlowców uzależniony jest od hodowców, a jak ich nie będzie to czym będą handlować? Pewnie za chwile ktoś napisze że towarem z ukrainy!? Patrioci w d...pe lepsi!!

 

Sporadycznie takie bzdury czytał się na na tym forum .

 

Mylisz pośrednika z handlowcem i nie masz pojęcia o czym piszesz .

 

Dobry handlowiec zarabia na siebie tobie zwiększając sprzedaż i zyski .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz pośrednika z handlowcem i nie masz pojęcia o czym piszesz .

 

Dobry handlowiec zarabia na siebie tobie zwiększając sprzedaż i zyski .

 

Jesteście tej samej rasy

- nie zarabiaj, pość taniej, wtedy zwiekszysz sprzedaż, a zysku i tak nie będzie, tylko mniejsza strata dla hodowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promix a sprobuj zamiast 5-10gr zarobic zarob 2-4gr ale sprzedac klilka milionow jAj wiecej przeciez w naszym kraju nie powinno byc wiecej niz 10 handlowcow\posrednikow to by wychodzilo po miliardzie jaj na glowe ie bys wtedy zarobil? Ogarnij sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM JAJA (2PL ściółka )

cena od 29.04.2013 do 05.05 .2013rok

M=0.30 gr

+7% WAT

z transportem do 200 km

ilość ok 3 palet

tel: 797 570 250

tel; 500 139 301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Promix a sprobuj zamiast 5-10gr zarobic zarob 2-4gr ale sprzedac klilka milionow jAj wiecej przeciez w naszym kraju nie powinno byc wiecej niz 10 handlowcow\posrednikow to by wychodzilo po miliardzie jaj na glowe ie bys wtedy zarobil? Ogarnij sie

 

Chłopie ty już coś hodujesz?

Widziałeś kiedyś kurę?

Handlowałeś kiedyś?

Dlaczego wy myślicie że jak jajka będą o 20 % tańsze to spożycie wzrośnie o 100%?

Ogarnijcie się ludzie, każdy jak potrafi to chce zarobić, tylko pazerność prowadzi do tego że zysk mamy coraz mniejszy a roboty coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie z wami pisac. Myslalem ze takie fora powstaja po to zeby cos poprawic zrozumiec a tu tylko przepychanki. Wroce tu moze kiedys jak zrozumicie slowo WSPOLPRACA wiem ze to trudne slowo dla handlowcow ale mozecie to sobie wygooglowac. Nie bede sie z wami klucil bede robil swoje ale ty jajczarku sie nie poddawaj moze kiedys te cepy zrozumieja o co chodzi. Pozdrawiam hodowcow. Czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początkujący - szacun !!!

 

ps.

mało jest takich hodowców jak ja, który totalnie h..... olewa, robię sobie z nich jaja większe o XXXXXL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jasna sprawa kazdy chce wykozystac 5min. M 015 L019 kazdy kto produkuje lata da rade wiecznie tak nie bedzie pozdrawiam. A co za roznica w maju czy jajka beda na marketach 3.99 czy 3.49 jak i tak sie nie sprzedaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ruchu jak nie było tak nie ma.Dziś zawiozę 16palet i koniec handlu do piątku.

Mój hodowca mówi ,że dużo kury schodzi do ubojni bo już nikt nie jest głupi jak w ostatnim kryzysie i czekał na cenę i dokładał.W przepierzanie też nikt się nie bawi bo przecież idzie na lato więc wiadomo z góry ,ze ceny nie będzie.

Może pod koniec roku ale słabe szanse-mierne.

Potentaci tej branży nie wierzą w jakąkolwiek poprawę w tym roku.

A jaki będzie przyszły rok -zobaczymy,może kryzys odpuści choć w części.

Cen nie podaję bo wszystko bez zmian.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Promix a sprobuj zamiast 5-10gr zarobic zarob 2-4gr ale sprzedac klilka milionow jAj wiecej przeciez w naszym kraju nie powinno byc wiecej niz 10 handlowcow\posrednikow to by wychodzilo po miliardzie jaj na glowe ie bys wtedy zarobil? Ogarnij sie

 

W naszym kraju nie powinno być więcej producentów niż 10 .Latwo się dogadać i nie ma kto zaniżać ceny .Pomyśl ile byś zarobił produkując 10 % zapotrzebowania kraju mając 2-4 gr na jajku . Ogarnij się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Promix a sprobuj zamiast 5-10gr zarobic zarob 2-4gr ale sprzedac klilka milionow jAj wiecej przeciez w naszym kraju nie powinno byc wiecej niz 10 handlowcow\posrednikow to by wychodzilo po miliardzie jaj na glowe ie bys wtedy zarobil? Ogarnij sie

 

W naszym kraju nie powinno być więcej producentów niż 10 .Latwo się dogadać i nie ma kto zaniżać ceny .Pomyśl ile byś zarobił produkując 10 % zapotrzebowania kraju mając 2-4 gr na jajku . Ogarnij się

 

PREMIX DJ-1, co za brednie walisz, ogarnij się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przez ten święta zrobię sobie mały zapasik - nie lubię jak jest ciągle pusty magazyn te echo mnie dobija.

 

W poniedziałek powrót na FARMIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pikno ta majówka , człowiek trochę odsapnie od tych h.....

 

piękna piękna, 32C za oknem w południe było 37 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi sie z wami pisac. Myslalem ze takie fora powstaja po to zeby cos poprawic zrozumiec a tu tylko przepychanki. Wroce tu moze kiedys jak zrozumicie slowo WSPOLPRACA wiem ze to trudne slowo dla handlowcow ale mozecie to sobie wygooglowac. Nie bede sie z wami klucil bede robil swoje ale ty jajczarku sie nie poddawaj moze kiedys te cepy zrozumieja o co chodzi. Pozdrawiam hodowcow. Czesc

 

Człowieku ja nie jestem handlowcem, ale troszkę znam ten rynek, i wiem że wyprodukować to można tony, tylko że sprzedać nie da rady.

Od lat zawsze jak był długi majowy weekend to człowiekowi zostawał zapas.

W moim przypadku to taki tygodniowy -> który przez wakacje rośnie do dwóch tygodni, później przychodzi jesień i powoli zaczyna ruszać aż do Grudnia kiedy to mam pustki. Po sylwestrze nawet jak coś zostaje to przed Wielkanocą znów jestem z stanem zero. I tak jest co roku. Nie wylewam żali że nie ma ceny. Raz się zarobi z zyskiem, a raz tak tylko żeby stado utrzymać. Tak mam od 15 lat.

I owszem nie jestem wielkim Producentem. Ale też dlatego że sam sobie sprzedaję to zazwyczaj mam zysk. Jakbym produkował 10 razy tyle to przypuszczam że w ciągu roku bym zarobił tyle samo. Po prostu zamiast zarabiać na sprzedaży zarabiałbym na ilości. Tyle tylko że czasami ten zysk jest a czasem nie. Inna sprawa że karmić kury trzeba cały rok, znoszą jaja cały rok. A sprzedaje się je z zyskiem dwa razy w roku ( inaczej mówiąc przez 5 miesięcy). Później to tylko jest walka o przetrwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choduje od blisko 40 lat, ale takiej partyzantki jak teraz to nigdy nie było, zauważyć trzeba ... dzisiejsze dołki są coraz częstsze, dłuższe bardzo dotkliwe finansowo, nie długo będziemy się tylko cieszyć tym ze nie będziemy dokładać, zyski bedą w snach lub marzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek a nie jest że nigdy nasza branża nie była tak zależna od świata jak jest teraz?

Kiedyś były mączki mięsno kostne, pasze w 100% produkowane w kraju.

Dziś jest tak że trochę zawieruchy w Iraku, susza w Stanach, kurs euro dolara, stan finansów w Argentynie, popaprane pomysły w Brukseli, dostawy gazu z Rosji, i zmniejszenie emisji CO2 powoduje że koszty w naszej branży zmieniają się z minuty na minutę. Produkuje się cały rok, żeby rozpocząć produkcję jaj musi upłynąć co najmniej pół roku, a w tym czasie ceny jaj, paszy i energii mogą się zmieniać drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielononóżka sporadycznie wypowiedzi producenta są tak sensowne

 

Jajczarke nie mam takiego stażu jak ty ale bawię się w tym interesie gdzieś od 92 roku wiec pewna wiedzę, doświadczenie w tych latach zebrałem .

Staram się nie ubliżać innym na tym forum i tonować wypowiedzi swoje nawet jeśli nie zgadzam się z tym co piszecie .Nie znasz mnie .....

idę pic dalej nie che mi się kończyć wątku

 

Obroty kwiecień minus 30 % wiem wiem za drogo sprzedaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ja nie jestem handlowcem, ale troszkę znam ten rynek, i wiem że wyprodukować to można tony, tylko że sprzedać nie da rady.

Od lat zawsze jak był długi majowy weekend to człowiekowi zostawał zapas.

W moim przypadku to taki tygodniowy -> który przez wakacje rośnie do dwóch tygodni, później przychodzi jesień i powoli zaczyna ruszać aż do Grudnia kiedy to mam pustki. Po sylwestrze nawet jak coś zostaje to przed Wielkanocą znów jestem z stanem zero. I tak jest co roku. Nie wylewam żali że nie ma ceny. Raz się zarobi z zyskiem, a raz tak tylko żeby stado utrzymać. Tak mam od 15 lat.

I owszem nie jestem wielkim Producentem. Ale też dlatego że sam sobie sprzedaję to zazwyczaj mam zysk. Jakbym produkował 10 razy tyle to przypuszczam że w ciągu roku bym zarobił tyle samo. Po prostu zamiast zarabiać na sprzedaży zarabiałbym na ilości. Tyle tylko że czasami ten zysk jest a czasem nie. Inna sprawa że karmić kury trzeba cały rok, znoszą jaja cały rok. A sprzedaje się je z zyskiem dwa razy w roku ( inaczej mówiąc przez 5 miesięcy). Później to tylko jest walka o przetrwanie.

Bardzo rzeczowe podejście do tematu. Z tym, że nawet przy baaardzo dużej produkcji nie zejdziesz z kosztami jednostkowymi poniżej pewnego pułapu. Mniejsze fermy w dołku mają znacznie łatwiej. Tak, jak napisał Zielononóżka, można zwiększyć produkcję 10-cio krotnie i wcale więcej nie zarobić. Znane mi są przypadki, że po zwiększeniu produkcji z 50 tys do 200 tys niosek spadła opłacalność produkcji ! Pomimo, że spadły koszty jednostkowe, to zmienił się profil sprzedaży. Po zwiększeniu produkcji ferma stała się bardziej uzależniona od sprzedaży jaj dużym hurtownikom i pośrednikom. A tu ceny są znacznie niższe od cen w mniejszym handlu (i często znacznie poniżej kosztów produkcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM JAJA (2PL ściółka )

cena od 29.04.2013 do 05.05 .2013rok

M=0.30 gr

+7% WAT

z transportem do 200 km

ilość ok 3 palet

tel: 797 570 250

tel; 500 139 301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach ! Wtedy cena na pewno będzie lepsza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach ! Wtedy cena na pewno będzie lepsza !

 

farmazony pleciesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...