Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia to już za długo podawana jest ''jedynka'' pasza mogła mieć dość dużo białka

Mogły mieć za mało ruchu (ciasno)

Wiadomo świeże powietrze wit. D3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszałam ten temat na moim blogu we wpisie: http://krystyna-wilinska.tumblr.com/post/47359263278/problemy-ze-stadem-niedobory-zywieniowe-zalecenia

 

Tam szczegółowo opisałam sposób postępowania w podobnych przypadkach. Wskazane objawy najczęściej występują w przypadku zaburzania gospodarki wapnionowo-fosforowej w organizmie ptaka. Podanie Biocalu oraz Proforte S powinno poprawić stan gęsi.

 

Być może rację ma Ptyś, że może to także wynikać z ciasnoty i niewłaściwej profilaktyki - ale żeby rozwiązać ten problem trzeba znać dokładnie stado. Co do białka to jeżeli jego zawartość nie przekracza 21%, a gęsi są w wieku 3 tygodni to białko nie powinno być przyczyną takiego stanu rzeczy - starter można podawać nawet do 4 tygodnia.

 

Prawidłowa profilaktyka, a jednocześnie zapewnienie gąsiętom przebywania na wolnej przestrzeni, zielonki powinno poprawić sytuację w stadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę , że przyczyna jest w braku vit AD3

Ale zwróć uwagę na paszę...

Czy pisklęta podczas jedzenia potrząsają głową jak gdyby mówiły NIE?

Rok temu w paszy miałem toksyny i grzyba i to one powodowały zatrucie całego organizmu a objawiało się bólem nóg (pokraczny chód), piszczeniem , potrząsaniem głowy a efekcie końcowym upadkiem sztuki -pięknej ....

A ile ważą ?

I jaką paszą karmisz jak nie tajemnica?

Pozdrawiam Biegus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, sądzę że problem twi w braku wit. D3 spowodowany brakiem słońca. Gęsi wypuściłem na pastwisko i podałem AD3E i jakby się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pasza jest ok żadnych ruchów głową nie robią

tydzień już jedzą GB2

gęsi nie ważyłem jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do sprzedania silos 18T firmy MICHAŁ silos nowy raz zasypany . woj Świętokrzyskie tel 663-950-192 Darek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do hodowców gęsi reprodukcyjnej. Możecie zaproponować skład jakiejś mieszanki poplonu ścierniskowego, którą gęsi po sezonie nieśny chętnie by jadły? Zaznaczam, że odpadają rośliny z rodziny kapustowatych. Zastanawiam się nad mieszanką: seradela, wyka kosmata, peluszka (groch pastewny), zboże jare. Mile widziane inne propozycje.

Zielonka będzie wypasana na pniu, ponieważ pole znajduje się w sąsiedztwie wybiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj słonecznik u mnie jedzą tuczone poradzą sobie nawet z dwumetrowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny zbóż w waszej okolicy?

pszenica 710

jęczmień 620

owies nieznana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze że na forum cisza na temat gesi cen itd. a koniec sezonu tuż przed nami.

Ja swoje gesi juz zdałem miałem w tym roku tylko jedno stado do którego znowu dołożylem cena jaką uzyskałem to 7.8n za kilogram do tego słaba jakośc gąsaka itd ale na szczescie duzo ich nie miałem.

Z przykrością muszę stwierdzić że rezygnuje z tej produkcji chyba że naprawdę cos sie zmieni ale nic na to nie wskazuje.

Produkcją gesiny zajmujemy sie od początku lat 90-tych i tak złej sytuacji jeszcze nie było.

Mam jedno pytanie czy to prawda że AMI płaci 8,5 netto za kg i jaka jest u nich klasyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Ta cisza sugeruje dokonanej rzezi na hodowcach a nie na humanitarnym ubijaniu gąsek...

Podobnie jak Ty DREX noszę się zamiarem ubicia stada reprodukcyjnego

20 lat nerwicy , obłudy , długów i corocznej nadziei

Wolę zasiać , sprzedać zboże i skromie , ale spokojnie żyć.

 

Powodzenia wszystkim kamikadze.

 

Biegus.

P.S. Jeszcze się odezwę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku lat ślędzę to forum, gdyż jeszcze 3 lata temu byłem hodowcą. Powód rezygnacji był inny niż niepłacalność chowu, ale z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć że dobrze się stało. Hodowcą gesi rzeźnych byłem 10 lat, różnie sie wiodło ale moje najlepsze lata to pierwsze dwa i ostatnie dwa. Stresy, nerwice związane z chowem doskonale znam. Kiedyś sam pisałem, że ZD doprowadzą do upadku polskiej gęsi i obawiam się że się nie myliłem.

Pozdrawiam wytrwałych i strudzonych.

 

P.S. Ubolewam nad tymi co nie umią kalkulować i nie dbają o wspólny interes, a łakomią się na "drobne" od ZD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą:

 

Możesz znaleźć tam naprawdę korzystne produkty bankowe dla firm i przedsiębiorstw i nie tylko

 

Wejdź na stronę poniżej

 

http://kliknij.ebrokerpartner.pl/ -> KLIKNIJ !

 

1. Wybierz interesującą Ciebie ofertę

2. KLIKNIJ ZAMÓW

3. Wypełnij formularz

4. Poczekaj na połączenie od konsultanta

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa

 

W związku z przyszłoroczną kontraktacją gorąco zapraszam hodowców gęsi do współpracy z CEDROB S.A. Dla zainteresowanych podaję swój numer tel. 696 037 452. Mile widziani hodowcy z doświadczeniem w tej gałęzi produkcji, ale zapraszamy również osoby, które mają dopiero zamiar zacząć.

 

Z poważaniem

Michał Ozdarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaproszenie na nic się zda jak nie będzie odpowiedniej ceny.

Po tak tragicznym roku trudno będzie znaleźć odważnych hodowców którzy są w stanie podołać rozpoczęcia produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Państwa

 

W związku z przyszłoroczną kontraktacją gorąco zapraszam hodowców gęsi do współpracy z CEDROB S.A. Dla zainteresowanych podaję swój numer tel. 696 037 452. Mile widziani hodowcy z doświadczeniem w tej gałęzi produkcji, ale zapraszamy również osoby, które mają dopiero zamiar zacząć.

 

Z poważaniem

Michał Ozdarski

 

O witam witam panie z Cedrobu mam pytanie samobójcy wam sie pokonczyli czy jak? Dzwoniłem do was przed sezonem to umowy były juz popisane musi byc strasznie ciężko o nowych kamikaze ale życze powodzenia.

A do hodowców powiem tak zróbmy sobie rok przerwy albo po prostu wstawmy połowę lub przynajmniej 30% tego co zawsze a rynek sam sie wyreguluje i to bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MichałCedrob.

 

*Ile płacicie hodowcy z doświadczeniem ????

 

*Ile lat hodowli wg Was to doświadczeni hodowcy 20-30? Pewnie mało...

 

*Potraficie nas szanować ????

 

Czy wysysacie z nas krew i dajecie szpadel by samumu wykopać dół za życia ????

Najlepiej nowicjuszy zgarnąć policzyć im wszystko w 2 klasie i ręce zacierać : BO ZNÓW SIĘ UDAŁO....

# Zaproponuj konkretną cenę np. 6.99 max 7.49 ??? A co tam i tak podpiszą.

 

drex

to jest BARDZO DOBRA PROPOZYCJA BY NIE DAWAĆ JAJ I NIE WSTAWIAĆ GĘSI !!!

HODOWCY NA ROCZNY URLOP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

 

W odpowiedzi na negatywne wpisy Panów DREX i Biegus Indyjski, dotyczące firmy CEDROB, mam pytanie, czy kiedykolwiek współpracowali Panowie z nami w zakresie produkcji gęsi i w jakiś sposób zostali przez nas Panowie skrzywdzeni, czy może ogólnie dla zasady wszystkie Zakłady to jedno wielkie zło tego świata.

W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że od wielu lat zajmujemy się ubojem i przetwórstwem gęsi, przez ten czas wypracowaliśmy bazę surowcową złożoną z hodowców współpracujących z nami od początku naszej działalności oraz tych, którzy dochodzili w latach następnych. Byli to hodowcy z wieloletnim doświadczeniem jak również nowi w tej gałęzi produkcji. I tu pragnę stanąć w ich obronie oraz zdementować określenia typu kamikadze bądź nowicjusz (przystający na każdą zaproponowaną przez zakład cenę). Dzisiejszy hodowca bądź rolnik nie jest analfabetą często to ludzie wykształceni po studiach którzy z braku innych perspektyw chcą zająć się produkcją gęsi. Ludzie ci potrafią liczyć, korzystają z fachowej literatury, wiedzy innych hodowców, mają do dyspozycji takie narzędzia jak Internet, i na podstawie zebranych informacji podejmują decyzję o współpracy.

Odnośnie ceny to nie jest tak jak Panowie sugerują, że zakłady krwiopijcy chcą doprowadzić hodowcę do grobu, ponieważ cóż by zakład ubijał skoro nikt by nie produkował. Żyjemy w gospodarce wolno rynkowej a cenę kształtuje popyt i podaż. W obecnym sezonie z punktu widzenia produkcji gęsi tracą obydwie strony, brak zainteresowania odbiorcy niemieckiego i nadprodukcja gęsi w kraju spowodowała obniżkę ceny produktu gotowego a w konsekwencji także skupowanego żywca gęsiego, dodatkowo brak możliwości sprzedania wszystkich zapasów z obecnego sezonu powiększy stany magazynowe, a dalsze ich przetrzymywanie podniesie jedynie koszty Zakładów związane z przechowywaniem i mrożeniem.

 

Z poważaniem

Michał Ozdarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym powiedzieć że nie współpracowałem nigdy z waszą firmą ale skoro jest u was lepiej niż w innych ZD i doceniacie hodowców to chętnie sie przyłącze.

Widzi pan jest w tym wszystkim pewien mankament chodzi o to że prawdopodobnie ZD w tym roku zarobiły cokolwiek a my hodowcy musimy do tego dołożyć i to dużo, ale z czego tu dokładać.

Powiem może tak jakby pan nie dostał w tym roku wypłaty to by dalej pan pracował w tej firmie.

Wielu z nas całe zboże słomę czyli wszystko na czym można było zarobić. wpakowało w tym roku w gęsi i nawet tego nie odzyskaliśmy.

Nawet jeśli bym chciał hodować w przyszłym roku to muszę wziąć kredyt który może jak bedzie dobra cena to spłacę a jak nie to co wtedy podpisać umowę na rok 2015 może się uda ale to już komornik bedzie te gesi u mnie hodował.

A odnośnie wykształcenia hodowców to słabe ono jakieś bo kto podpisuje umowę bez minimalnej ceny gwarantowanej pewnie do tego trzeba mieć przynajmniej magistra.

A teraz do wszystkich ZD jesli chcecie zachować ten dział produkcji

to musicie przede wszystkim określić jasne zasady współpracy my wstawiając gęsi wiemy jakie są koszty produkcji a o cenie żywca dowiadujemy sie tydzień przed ubojem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...że tak się wtrącę na sekundkę.A na brojlerze to czemu Szanowny Cedrob tak wali ceny w dół zawsze.Prawie każdy rynkowy spadek ceny zaczyna się od Cedrobu

Obserwując ten rynek odnoszę wrażenie ,że Waszym celem Panowie (i nie tylko Waszym)wydaje się być,czy to na brojlerze ,czy na gęsi trzymanie ludzi na poziomie kosztu produkcji ,tak ,żeby najlepiej z całymi rodzinami tyrali ,aby na suchą kromkę chleba starczyło i na nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie współpracowałem z firmą Cedrob i jeśli to miało negatywny wydźwięk to przepraszam.

Natomiast nauczyło mnie doświadczenie we współpracy z innymi zakładami. Dlatego mam takie odczucia. Miałem najlepsze wyniki w zakładzie i co z tego na myśl o hodowaniu gęsi robi mi się gęsia skórka tak się z nimi zżyłem... no cóż jesteśmy jedną wielką rodziną.

 

Świetnie Pan zauważył jesteśmy producentami i żebym mógł naprawdę zarobić to jajo wylęgowe powinno kosztować 6zł netto , natomiast tuszka 12zł i w tedy mogę określić się producentem a nie tanią siłą roboczą.

 

Odnośnie wykształcenia po studiach pracuje się w ARiMR lub innych placówka a nie biega się za gęśmi czy krowami - no chyba,że jest się zakochanym w rolnictwie po uszy! Albo korzysta się z dopłat za przekazanie gospodarstwa- też można takie jest prawo.

 

Niejednokrotnie na spotkaniach przedstawialiśmy kosztorysy , które wykazywały realne koszty produkcji , ale nikt nie bierze (ZD) tego pod uwagę. A o cenach dowiadujemy się gdy produkcja jest uruchomiona...

 

W internecie na temat gęsi można znaleźć co najwyżej taki artykuł- polecam http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/165817,gesi-moje-zycie,id,t.html

 

Skąd jest ta nadprodukcja?

Przecież produkujemy najsmaczniejszą gęś w europie! Ale jeśli są firmy , które kupują na Węgrzech i pakuję w Polskie paczki a Niemiecki odbiorca to bada to się nie dziwię , że mamy zapasy.

 

Nikt nie kontroluje ile powstało nielegalnych ferm - kolejny powód do nadprodukcji.

Jeżeli źle myślę proszę o korektę.

 

(...)

Hodowcy niemieccy z okolic polskiej granicy w sezonie 2013 otrzymają za kilogram żywca gęsiego ca. 4 euro. Jednocześnie przewidują, że małe gospodarstwa gęsiarskie zajmujące się także ubojem (posiadające stosowne zezwolenia) mogą liczyć na sprzedaż ubitej gęsi bezpośrednio z fermy do konsumenta za cenę od 8,5 euro za kilogram (zakłady sprzedają drożej sklepom).

 

W ubiegłych latach ceny świeżej (nie mrożonej) gęsi w sprzedaży końcowej wynosiły od 8 do 15 euro za kilogram w zależności od pory roku. W szczycie sezonu ceny przekraczały nawet 15 euro.

 

 

Niemcy dziwią się, że Polacy niszczą produkcję gęsiarską sprzedając żywiec gęsi poniżej kosztów produkcji (ze stratą). Wielu z nich zadawało nawet pytania jak to możliwe, że w Polsce produkuje się gęś, która jest niedochodowa dla rolnika. Ciekawiło ich, „co sprawia, że rolnicy decydują się produkować wiedząc, że nie zarobią i czy z założenia zakładają, że nie będą spłacać kredytu”. Z niemieckich kalkulacji sporządzonych dla polskiej gęsi owsianej wynika, że cena netto kilograma żywca powinna wynosić w Polsce minimum 3 euro/kg.(...)

"CIEMNY HODOWCA" to dobry hodowca o nic nie pyta , robi co każą...

 

Doczekamy się takich cen?

 

Serdecznie pozdrawiam: Biegus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale,a kto zrobił nadprodukcję gęsi ?

 

Przy obecnych cenach pierza,w 1/2 spłacacie hodowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...