Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

chlorofos dursban pyrinex itp jest groźny dla pszczółek tylko w momencie wykonywania zabiegów tak ? czyli jak popryskać np w nocy to lux nic nie zaszkodzi? A ogólnie ktoś widział już pszczołę? bo u mnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was pryskał Caryxem? Bo ja nie jestem aż tak zadowolony myślałem że jak na tą cenę to będzie lepszy efekt a rzepak mam gorszy niż miałem przed zabiegiem bo jest niski i już puścił pąk a jakiejś niesamowitej różnicy w pędach bocznych nie widać. Nie wspomnę że tam gdzie na uwrociach się trochę oprysk nałożył to rzepak spalony. Całkowite zatrzymanie wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ktoś z was pryskał Caryxem? Bo ja nie jestem aż tak zadowolony myślałem że jak na tą cenę to będzie lepszy efekt a rzepak mam gorszy niż miałem przed zabiegiem bo jest niski i już puścił pąk a jakiejś niesamowitej różnicy w pędach bocznych nie widać. Nie wspomnę że tam gdzie na uwrociach się trochę oprysk nałożył to rzepak spalony. Całkowite zatrzymanie wzrostu.

 

Ja pryskałem połowe areału Caryxem a połowe Toprexem, który już raz mnie w życiu zawiódł. Na uwrociach to wiadomo, ze musi go przytrzymać bo jest tam min 2 x taka dawka a jak przystajesz to znacznie więcej. Mówisz, że efekt powinien być lepszy tzn jaki? Ja np widze gdzie kto pojechał samym tebu na pierwszy rzut oka w tej chwili pąki znacznie wyżej osadzone właściwie pierwsze kwiatki kwitną, a u mnie zarówno po toprexie jak i po Caryxie rzepak co prawda też myśli o kwitnieniu już nawet znalazłem 2-3 kwiatki, ale jego pokrój jest zupełnie inny. Niższe rośliny pąki znacznie niżej nad ostatnimi liśćmi, boczne rozgałęzienia wyraźnie wydłużone. Rzepak po Caryxie i Toprexie moim zdaniem robi wrażenie znacznie gęstszego mimo, że taki nie jest obsada (40-50szt), nie wspomne o barwie....

A jak w plonie to będzie cieżko porównać... Bo nikt nie uchwyci róznicy 100kg, bo jest to niemożliwe, zwłaszcza, że na taką ewentualną róznice mają wpływ również inne czynniki...

Moim skromnym zdaniem Tebu by mnie kosztował 60-70zł a Caryx 105zł róznica 40zł czyli 20-30kg rzepaku, wiec nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś Caryxu?w ramach doswiadczenia dałem CARYX+tebukonazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tebukonazol też wpływa na pokrój? caryx dałeś tylko 1l/ha? a tebukonazolu aplikuje się 1,5l/ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naloty robali dość duże wczoraj udało się już wjechać w pole na suchszych kawałkach i zapodałem Bulldock 025 EC z Maximus Amino Micro (odżywka) http://maximus.ekoplon.pl/pl/doradztwo/schematy-nawoenia-dolistnego/uprawy-rolnicze/117.html

co do zastosowania taniego Tebukonzolu to jestem zadowolony jak na dzisiejszy stan uprawy, jeszcze trzyma zielony pąk (ale też trafiają się pośpiechy),liczę że dzisiaj uda się już wjechać w pole woda już sporo wsiąkła.

od jutra w nocy ponownie zapowiadają deszcz gdy już wpadło 31l/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tebukonazol też wpływa na pokrój? caryx dałeś tylko 1l/ha? a tebukonazolu aplikuje się 1,5l/ha?
jeszcze jak nie było caryxu i toprexu na rynku skracalo sie tebukonazolem.efekt duzo gorszy jest po tebukonazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas wlało przez 2 godziny ponad 40 lityrów na metr, niestety deszczomierza zabrakło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze sens dać bor i siarczan magnezu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 1l Caryxu. Toprexu dawałem 0,5. U Was wlało 30-40l a u nas 0.... Jest bardzo sucho..., Jęczmień na glinach nawet nie próbuje kiełkować.... W pszenicy, pszenżycie też sucho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litr caryxu potrafi skrócić mocno wszystko zalezy od warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się da wjechać myślę opryskać na słodyszka MOSPILANEM, mam pytanie co do oprysku na grzyba pryskałem pierwszy raz 22 kwietnia ORIUSEM kiedy powinienem opryskać drugi raz ? Czy dobrze myślę razem z opryskiem na robaka Durban+coś na grzyba w momencie opadania płatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość doradców twierdziła, iż caryż nawet w średniej dawce 1,2l/ha nie zagwarantuje takiej ochrony jak 0,5l/ha toprex, ja w ramach eksperymentu zaaplikowałem po połowie dawki caryx i toprex (tak pasowały mi opakowania) i z tego co zauważyłem okoliczne plantacje potraktowane caryx jeszcze są bardzo niskie, a te nieregulowane w ogóle już mają ponad metr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem też litr Caryxu i tak jak mówicie rzepak jest znacznie niższy niż ten na tym samym kawałku nie skracany niczym. Barwa zdecydowanie ciemniejsza pąk osadzony nisko i ani jednego żółtego kwiatka. Myślałem że się trochę bardziej rozrośnie ale może to złudzenie. Zobaczymy co będzie na przyczepie. Jutro może się uda wjechać to polecę Proteusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juto to raczej może znowu u nas popadać ja dzisiaj ryzykuję wjazd (woda na ścieżkach stoi) ale nie ma na co czekać robale żrą rzepak na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poszukuję w Małopolsce miejsc z rzepakiem gdzie mógłbym postawić pszczoły na pożytek. Czekam na prywatne wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dałem też litr Caryxu i tak jak mówicie rzepak jest znacznie niższy niż ten na tym samym kawałku nie skracany niczym. Barwa zdecydowanie ciemniejsza pąk osadzony nisko i ani jednego żółtego kwiatka. Myślałem że się trochę bardziej rozrośnie ale może to złudzenie. Zobaczymy co będzie na przyczepie. Jutro może się uda wjechać to polecę Proteusem.
w tym roku po toprexie i caryxie rzepak sie slabo rozrasta.za krotka wegetacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jechałem z Wrocławia ma północ 5 to jest niezły przekrój przez rzepaki. Są niziutkie, bure i kwitnące są wysokie blade i nie kwitnące. Zapominacie jeszcze o odmianach. Są niższe i wyższe są wcześniejsze i późniejsze. To należałoby wziąść pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzes odmiane mam z tamtego roku i agrotechnike taka sama.nie jest top co rok temu.rzepak wyglada na mocny tylko te rozgalezinia cos sie nie zabieraja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwarty i gotowy stawić czoła robalom

14b574b4f98c.jpg

 

Jakby jeszcze miał laczki 9,5 , była by poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam nadzieję, że nie popada i tak z pracy będę dopiero około 17 więc wcześniej nie wyjadę niż o 18. Najważniejsze to opryskać pszenicę modussem robal poczeka jeden dzień.

 

Widzę że 360 ładnie przygotowana ja plandekę pod spód zakładam dopiero na płatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja plandekę pod spód zakładam dopiero na płatka.

 

daje to coś? pierwsze widzę taki sposób:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...