Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o radę, rzepak w fazie zielonego pąka niektóry już kwitnie a owsik wyskoczył w dużych ilościach czy waszym zdaniem mógł bym jeszcze jakimś elegantem czy czymś od samosiewów prysnąć ? sprawa pilna !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lepiej to sobie już odpuść..... ćwiczyłem ten temat w zeszłym roku na powierzchni około pół hektara (rzepak na wzniesieniu troszkę przymrożony i stąd ten problem) . Z w/w powierzchni zebrałem całe 300 kg rzepaku :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy daje coś plandeka? Hmm trochę daje bo rzepak łagodnie się pochyla i ślizga się od maski ciągnika aż po koniec opryskiwacza. Nie obrywa kwiatów. Ma duży sens podczas dosuszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj pryskać słodyszka ale ciężko go znaleźć. Trafi się jeden na kilka roślin i to na brzegu a w głębi prawie wcale. Za chwilę rzepak będzie kwitł a czarnego gdzieś wcięło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez go nie ma poprostu juz po oblocie to nie jego termin glowne nasilenie bylo po 20 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tęskno wam za nim.zarezerwowany dla słodyszka proteus dostanie pryszczarek i spółka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poleciał na mniszka bo kwitnie na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie pozostaje jak tylko się cieszyć , u mnie rzepak zaczyna kwitnąc slodyszka jest a ż grubo mało tego jest wysyp pryszczarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy tebu na opadanie? , na t1 poszedl alert solo , a stroliburyn nie chce bo rzepak za dlugo trzyma i nie ma kto pozniej kosic tego rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za mało bo za krótko trzyma w końcu pracujemy na ten plon i głupio by było nawalic na samej końcówce ale jak kto woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prochlaz? albo prochlaz+tebukanazol , stroliburyn nie chce bo tak jak pisalem nie ma komu pozno tak kosic rzepaku bo po 15 lipca na jeczmienie sie juz zucaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prochlaz+tebukanazol z tego wyjdzie bodajże Ci Zamir i raczej jest okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a prochlaz? albo prochlaz+tebukanazol , stroliburyn nie chce bo tak jak pisalem nie ma komu pozno tak kosic rzepaku bo po 15 lipca na jeczmienie sie juz zucaja

jak dasz mniej strobiluryny to bedzie trzymać krócej.daj 4setki amistaru+0.6 prochlorazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tebukonazol za słamy. Mi sprawdza się Yamato, a w tym roku daję Piktor ale to drogi interes. ok 150 zł na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytane odnośnie robali a konkretnie oprysków na nie. Ze względu na dużą presję chowacza a później słodyszka byłem zmuszony truć już 3 razy używając wszystkie znane mi kombinację oprysków (dursban+sumi..., proteus a na koniec mospilan). Niestety ostatni zabieg wydaje się że przestał już działać bo słodyszek ładnie harcuje na pąkach. i Tu pojawia się moje pytanie czym teraz mogę prysnąć oprócz pyretroidów, żeby "wyprosić" niechcianych gości z mojej uprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zostawić słodyszka w spokoju, teraz gdy rzepak kwitnie pomaga on w zapylaniu (tak mi tłumaczyli doświadczeni rolnicy). w Fazie opadania pierwszych płatków kwiatowych można Proteus'em drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba iść na pole i patrzeć co się dzieję jeśli rzepak zaczyna kwitnąc slodyszka może być na tyle dużo że będzie robił szkody

Mospilan, tak działa jak by nie działał bo niby nie żerują a jeszcze się poruszają

Proteus bardzo dobry środek jeśli jest wiaterek na drugi dzień cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i kiedy pryskacie na chroboy te podczas kwitnienia i jak to jest z terminem zabiegu bo np:

- Amistar luźny pąk

- Tebukonazo i generyki koniec kwitnienia

- piktor xxxxxxxxxxxxxxx?

- propluse xxxxxxxxxxxxx?

- impact xxxxxxxxxxxxxxx?

- yamato xxxxxxxxxxxxxxxxxx?

 

Co jeszcze dajecie z optymalnych fungicydów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba iść na pole i patrzeć co się dzieję jeśli rzepak zaczyna kwitnąc slodyszka może być na tyle dużo że będzie robił szkody

Mospilan, tak działa jak by nie działał bo niby nie żerują a jeszcze się poruszają

Proteus bardzo dobry środek jeśli jest wiaterek na drugi dzień cisza

dodaj deltametryne do mospilanu wyjdzie proteus.center zabieg na platek wykonuje sie jak platki zaczynaja spadac i najlepiej przed deszczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, mam Durzban czy mogę nim opryskać na opadanie płatków, jeśli tak to z jakim środkiem można go pomieszać na grzyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dursban jeszcze w tamtym roku miał w etykiecie 4 dni prewencji dla pszczół, w tym roku juz okres prewencji dla pszczół "Nie dotyczy." w co jakoś nie chce uwiezyc. Po dursbanie na polu przez kilka dni czuć smrod srodka, co moze mieć działanei repelentne na zapylacze. lepszy zdecydowanie bedzie mospilan, proteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mospilanem pryskałem tydzień temu, dlatego zgodnie z twoją radą opeyskam Proteusem. Jaki środek na gzyba mogę dodać do beczki i czy dodawać jeszcze jakieś odżywki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do Proteusa lub Mospilana dodac jakis kontaktowy typu minuet Mavrik . Niedrogo a chyba cos zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proteusie masz kontaktowy, do mospilanu jak najbardziej tak jak pisał sławek2209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...