Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:25 Sob 25 Sty 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 565, 566, 567 ... 1347, 1348, 1349  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 05:45 Nie 13 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo takim jak obsrywator to hodowcy dają na tacy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obserwatorjaj

PostWysłany: 22:04 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomaszB napisał:
Niewiem ile Ty masz kur ale ja jak odziedziczyłem fermę po rodzicach miałem 25tys kur i moich rodziców trzymając tylko tyle kur było stać na wszystko, mnie na początku tez. Gdy zacząłem powiększać fermę 10lat temu zaczęły się problemy. I tak się już mecze 10lat i zamiast lepiej jest gorzej. Ciagle mi brakuje i latam tylko dziury. Od prawie 10lat mam te same auta i wiele innych rzeczy a większość mam jeszcze po rodzicach a od 4lat nigdzie nie byłem na wakacjach czy jakimś nawet weekendzie. Jeżeli w maju niebedzie poprawy będę zmniejszał fermę do tago od czego zaczynałem.

szkoda że rozumu po rodzicach nie dostales, albo że twoj ojciec gumy nie załozył Shocked a od czego ty zaczynałeś jak wszystko na tacy dostałeś Question jak czytam twoje teksty to jestem za eutanazją Shocked
Powrót do góry
TomaszB

PostWysłany: 21:55 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem ile Ty masz kur ale ja jak odziedziczyłem fermę po rodzicach miałem 25tys kur i moich rodziców trzymając tylko tyle kur było stać na wszystko, mnie na początku tez. Gdy zacząłem powiększać fermę 10lat temu zaczęły się problemy. I tak się już mecze 10lat i zamiast lepiej jest gorzej. Ciagle mi brakuje i latam tylko dziury. Od prawie 10lat mam te same auta i wiele innych rzeczy a większość mam jeszcze po rodzicach a od 4lat nigdzie nie byłem na wakacjach czy jakimś nawet weekendzie. Jeżeli w maju niebedzie poprawy będę zmniejszał fermę do tago od czego zaczynałem.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 21:39 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chowajcie po 10 kur na sznurku to o kasie nie będziecie wiedzieć Laughing
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 21:37 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
TomaszB napisał:
Ja chyba tez wytnę trochę stada i wrócę do produkcji jaka dostałem po rodzicach bo taka ilośc jajka jestem wstanie sam sprzedać bez problemu nawet przy dzisiejszym zejściu. Na dziś dzień właśnie to co zarobie jak sam sprzedam to i tak dokładam pózniej do tego co muszę do hurtu sprzedać Sad

To jest właśnie przykład prawidłowego myślenia i klucz do sukcesu !!!
Gdyby wszyscy hodowcy tak myśleli, nie byłoby dzisiaj w drobiarstwie takich problemów. Mniej kur, cena jajka wyższa, mniej pracy, więcej pieniędzy.

Jakie wy pierdoły wypisujecie Rolling Eyes
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:40 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomaszB napisał:
Ja chyba tez wytnę trochę stada i wrócę do produkcji jaka dostałem po rodzicach bo taka ilośc jajka jestem wstanie sam sprzedać bez problemu nawet przy dzisiejszym zejściu. Na dziś dzień właśnie to co zarobie jak sam sprzedam to i tak dokładam pózniej do tego co muszę do hurtu sprzedać Sad

To jest właśnie przykład prawidłowego myślenia i klucz do sukcesu !!!
Gdyby wszyscy hodowcy tak myśleli, nie byłoby dzisiaj w drobiarstwie takich problemów. Mniej kur, cena jajka wyższa, mniej pracy, więcej pieniędzy.
Powrót do góry
TomaszB

PostWysłany: 15:28 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 13:11 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny w hurcie DNO.
Szczerze mówiąc, to może i to dobrze. Może trochę ubędzie z rynku tych cwaniaków, którzy nastawiali kurników i liczyli na to, że będą zarabiali na handlarzach 10 gr. na jajku.
Powrót do góry
migon65

PostWysłany: 13:09 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

990 termin 60 jajka charakteryzuja sie super smakiem - lepiej sie sprzedaja niz na poprzedniej wytworni
ferma1 napisał:
To ile płacisz za swoją ? Shocked
U mnie termin 30 dni
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 13:06 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferma07 napisał:
Jesli to prawda co się słyszy o fermie pana B. to faktycznie nie zazdroszczę takiej sytuacji Sad Daje to dużo do myślenia o opłacalnosci naszej branzy.... Bo trudno znależć choć jedną fermę (nie mówie o fermach typu 15-20 tys.) która nie ma nigdzie długów !!?? To jest chore i jak widać o przeinwestowanie nie trudno !! !Pozdrawiam ! ps.ceny fatalne ,przypominają te z przed 10-12 lat !!!

A mi go wcale nie żal. Pamiętam czasy, gdy Pan B. nie był jeszcze "potentatem" w branży. Mieliśmy wtedy produkcję na podobnym poziomie. Dzisiaj słyszę wkoło głosy, jaki to on biedny i ile ma problemów. Ale przecież nikt nie kazał mu stawiać tylu kurników. Nie dość, że sam się wyłożył, to jeszcze może pociągnąć za sobą wytwórnię pasz. Wielu ludzi ma przez niego problemy. O normalnych hodowcach już nie wspomnę. Przez wiele ostatnich lat fermy Pana B. były źródłem taniego jajka. Runek (w tym supermarkety) zdążył już się przyzwyczaić do tego, że dzięki takim fermom jak ferma Pana B., jajko będzie zawsze dostępne w dowolnych ilościach i w niskiej cenie. Produkcja bez opamiętania za cudze pieniądze. Oby to była przestroga dla innych. W tej branży kluczem do sukcesu wcale nie jest wielkość produkcji. Pisałem o tym już wielokrotnie. Dzisiaj ten, co ma 50 tys kur i dobrze rozwiniętą sprzedaż (sklepy, piekarnie, szkoły itp) zarabia dużo więcej niż ten co ma 500 tys kur i oddaje wszystko handlarzom !
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 11:44 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile płacisz za swoją ? Shocked
U mnie termin 30 dni
Powrót do góry
migon65

PostWysłany: 11:12 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To drogo....chyba ze termin 90-120....moj brat narzekal na pasze z de.....

ferma1 napisał:
migon65 napisał:
To zapewne Ciebie ta Twoja firma doi długo na wyższej cenie paszy a Ty zacieszasz ze nie robią podwyżek:D to czemunie zmienisz na sprawdzoną paszę o 40 zł tanszą??
ferma1 napisał:
Do Biedronka, po co takie wkręty ? Jaka droższa pasza ? Nikt nie podnosi ceny paszy, przynajmniej w mojej wytwórni (De ..) nie. A co do jakichkolwiek podwyżek paszy przez następne miesiące to też ściema. Teraz wytwórnie zaczną się bić o klienta, bo jak im odpadnie wiadomo kto , to niestety (niektóre robiły tylko dla niego) , albo zjadą z ceną , żeby ściągnąć klienta, albo będą się musiały zamknąć. Już jest kilka wytwórni, które jeżdżą i proponują niezłe warunki i terminy długieeee , a jakie ceny fajne nawet do 40 zł różnicy na tonie (pasza dobrej jakości - sprawdzone). A co do ceny jaj po 0,10 gr to nie dajcie się oszukać takiej ceny nie będzie - mniej kur więcej kasy (nie będę się powtarzał , każdy wie o co chodzi).

Nie wiem jak Ty , ale ja mam pasze po 1000 zł netto (nioska 30-50 tydz) i nie narzekam. Mogłoby być taniej, ale jakość dobra dlatego tam siedzę. Nie lubię eksperymentować, chyba że byłaby taka potrzeba. Smile
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 10:51 Sob 12 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli to prawda co się słyszy o fermie pana B. to faktycznie nie zazdroszczę takiej sytuacji Sad Daje to dużo do myślenia o opłacalnosci naszej branzy.... Bo trudno znależć choć jedną fermę (nie mówie o fermach typu 15-20 tys.) która nie ma nigdzie długów !!?? To jest chore i jak widać o przeinwestowanie nie trudno !! !Pozdrawiam ! ps.ceny fatalne ,przypominają te z przed 10-12 lat !!!
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 23:20 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomaszB napisał:
Chodzimwam o Pana Bor......... ? Naprawdę to już koniec? A miał być inwestor jakiś z Włoch?

Przestraszył się kredytów i uciekł Exclamation
Powrót do góry
TomaszB

PostWysłany: 23:12 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzimwam o Pana Bor......... ? Naprawdę to już koniec? A miał być inwestor jakiś z Włoch?
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 22:41 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
To co, potentat nam popłynął Question
- zobaczymy jak po świętach jajo jebłnie Rolling Eyes
- będzie jazda Crying or Very sad

A nie mówiłem, popłynął i miliony kur i jaj też. Tylko współczuć takiej sytuacji. W takiej chwili każdy kto sprzedaje jajo za niższą niż koszty produkcji cenę powinien się zastanowić jak długo pociągnie, mając żywy przykład naszego potentata. Ceny w górę i trzymać. U mnie magazyn pusty. Ceny stabilne, choć jeszcze niezadowalające:
s - 0,20
m - 0,22
l - 0,25
Ciekawe czy cena po świętach jebłnie , czy ... będzie Shocked Very Happy
Powrót do góry
hurtownik500

PostWysłany: 19:55 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ofercie również wytłaczanki każda ilość sucha ładna równiutka po 160 szt w paczce 517602281
Powrót do góry
hurtownik500

PostWysłany: 19:53 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapraszam do zakupu 1A białe od leghorna 517602281
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 19:09 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co, potentat nam popłynął Question
- zobaczymy jak po świętach jajo jebłnie Rolling Eyes
- będzie jazda Crying or Very sad
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 18:33 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 15:24 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
...to co wieszczy Jajczarek od kilku lat ,okazało się czystą herezją i nie sprawdziło się nawet w 10%. Zrobiłem na przekór i sprzedałem jaja z maja prosto z tyłka!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

Tacy specjaliści jak przeor, to u mnie wieczorami biura sprzątają, oczywiście wszyscy z dyplomami prywatnych szkół wyższych...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 11:30 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

migon65 napisał:
To zapewne Ciebie ta Twoja firma doi długo na wyższej cenie paszy a Ty zacieszasz ze nie robią podwyżek:D to czemunie zmienisz na sprawdzoną paszę o 40 zł tanszą??
ferma1 napisał:
Do Biedronka, po co takie wkręty ? Jaka droższa pasza ? Nikt nie podnosi ceny paszy, przynajmniej w mojej wytwórni (De ..) nie. A co do jakichkolwiek podwyżek paszy przez następne miesiące to też ściema. Teraz wytwórnie zaczną się bić o klienta, bo jak im odpadnie wiadomo kto , to niestety (niektóre robiły tylko dla niego) , albo zjadą z ceną , żeby ściągnąć klienta, albo będą się musiały zamknąć. Już jest kilka wytwórni, które jeżdżą i proponują niezłe warunki i terminy długieeee , a jakie ceny fajne nawet do 40 zł różnicy na tonie (pasza dobrej jakości - sprawdzone). A co do ceny jaj po 0,10 gr to nie dajcie się oszukać takiej ceny nie będzie - mniej kur więcej kasy (nie będę się powtarzał , każdy wie o co chodzi).

Nie wiem jak Ty , ale ja mam pasze po 1000 zł netto (nioska 30-50 tydz) i nie narzekam. Mogłoby być taniej, ale jakość dobra dlatego tam siedzę. Nie lubię eksperymentować, chyba że byłaby taka potrzeba. Smile
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 10:21 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena dno , magazyn pusty częśc kur pojechała do spa wiecznego Wink
Ps. jedynie busy obracają z towarem i cena wyższa o 10-15 gr niż w hurcie Cool
Powrót do góry
TomaszB

PostWysłany: 10:14 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny? Jakie zejście? U mnie ceny bez zmian od początku kwietnia a zejście rożnie. Wczoraj rewelacja dziś kicha :/
Powrót do góry
XLMS

PostWysłany: 07:55 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam wytłaczanki nowe i prawie nowe - kontakt 730 580 925
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 565, 566, 567 ... 1347, 1348, 1349  Następny
Strona 566 z 1349

Skocz do: