Skocz do zawartości
beniek125

Ile siać rzepak od domu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie ile metrów od domu można zasiać rzepak Sąsiad zasiał mi rzepak około 8 metrów od okien. Ten zapach mnie i moją rodzinę (dwójka małych dzieci 2,5 roku i 6 miesięcy) dusi.

 

Pozdrawiam

beniek125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może siać i przy samym oknie jak tam miedza przebiega. a jak wieś się nie podoba to w mieście zawsze się znajdzie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka odpowiedz cie bawi ?!

typowy (słowo zostało usunięte) jesteś

myślałem że na tym forum pomagają a nie naśmiewają

czereśniaku jakby nie było miasta, to i by wsi nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba wieś była pierwsza od miasta. denerwuje mnie po prostu, że ludzie z miasta się sprowadzają na wieś i później im wszystko przeszkadza. rzepak zaraz przestanie kwitnąć to i ciebie czereśniaku alergiczny przestanie dusić. najlepiej źeby sąsiad decydował co mam zasiać na własnym polu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie gnój i gnojówka to rzepak przeszkadza

To już szczyt szczytów głupoty i arogancji.

Nie ma piękniejszej rośliny w rolnictwie a takim też nie pasuje.

Pewnie przyjemniejszy jest zaspach spalin.

Tyle się ciśnie na usta ale szkoda pisać bo taki człowiek nie zrozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo siać na własnej działce to co chce w jej granicach i nic z tym nie zrobisz, ale nie może stosować środków ochrony roślin w pewnych odległościach od zabudowań, tym bardziej od domu mieszkanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o konkrety.

Jakieś przepisy?

Potem miastowa stonka słyszy takie opinie i żąda żeby tego nie siać, tym nie pryskać, tak nie nawozić.

Jakbyś miał takie problemy na co dzień to inaczej byś pisał.

ja czasem wywożę gnojowicę w asyście Policji bo chcą mnie z własnego pola wygonić. A robię wszystko zgodnie z przepisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mogę prosić o konkrety.

......... A robię wszystko zgodnie z przepisami

Witam.Przepisy przepisami,ale uważam że ważniejszy jest wzajemny szacunek niż "ślepe" trzymanie się przepisów.Z alergików nie ma co się wyśmiewać bo to prędzej czy póżniej może każdego spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alergików na zapachowców na ilu jeszcze?

A szacunek do mojej pracy? Ja też śmierdzę jak gówno wożę i taka jest moja praca.

Mi też może przeszkadzać jak ktoś z perfumami przesadzi i co wtedy? Mam prawo domagać się żeby się natychmiast umył?

A wracając do rzepaku to nie spotkałem uczulenia na zapach rzepaku więc niech się gość odczepi i da pracować innym, i jemu podobni też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niekórych śor jest napisane w jakiej odległości można pryskać. Pozatym nie wszyscy rolnicy stosują to co można, a poźniej masz pod oknem sród śor przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne określenia odległości jakie znalazłem dotyczą pryskania w pobliżu rzek i cieków wodnych albo innych źródeł wody.

Jak znasz jakieś konkrety to podaj, chętnie się douczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy dróg gminnych to chyba ważne, a o budynkach nie wiedziałem. Dobrze że dotyczy tylko mieszkalnych i inwentarskich.

Człowiek całe życie się uczy, a urzędasy wymyślają kolejne przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa ustawa o ochronie roślin zmieniła odległości. Od granicy asfaltu 1m ad od budynków 5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że oczekuje już podpisana nowa ustawa, która wchodzi z dniem 1 stycznia 2014 roku i wywalono w niej cały rozdział włącznie z odległościami i innymi ograniczeniami także będę mógł warszawiakom na centymetry jechać pod oknem nawet jakby ule tam miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawsze można sie jakos dogadać i nie robic komuś na złość. W zeszłym roku u nas w miejscowosci obok hydroforni przy samym ogrodzeniu rolnik zaczoł składować obornik od świń, a że to idiota i po dobroci nie chciał tego gdzie indziej składować, zmuszony byłem pojechac do kilku instytucji, po 2 dniach śladu po oborniuku nie było. Gnojówki z kranu nie bede pił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale najgorsze jest jak się sprowadzi de.bil z warszawki i wszystko przeszkadza. Leją gnojowicę i praktycznie od razu zaorują ale wraz przeszkadza, owszem rację ma bo zapaszyste to to nie jest ale robią co mogą żeby jak najszybciej skończyć ale i tak lata ze skargami. Przeszkadza że traktory jeżdżą i ją budzą, kombajny w żniwa hałasują i kurzą na jej drzewka, oczko wodne, basen i inne dziadostwo. W tamtym roku to policzyła, że 7 razy wyjeżdżałem z opryskiwaczem na pole obok niej. Aż sam się zdziwiłem że tyle razy

Ale jak jej psiska depczą mi pszenicę to już dobrze bo przecież duży pies musi się gdzieś wybiegać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...