Skocz do zawartości
piootr

Żywienia krów mlecznych

Rekomendowane odpowiedzi

ja stosowałem betakaroten z dolfosu i nic nie dał

Te preparaty z beta karotenem to są strasznie drogie rzeczy. Kiedyś namówił mnie na stosowanie Carofertinu lekarz weterynarii. Efekt miał być piorunujący / krowy miały wyć w rui i zrywać się z łańcuchów, jajniki ja arbuzy, cielność od jednego strzału/

Powiem krótko - kasa jebać się poszła

Wg mnie jak ktoś dobrze zrobił kiszonki z traw i motylkowych i dobrze je przechował to nawet w takiej kiszonce skarmianej w lutym i marcu jest jeszcze dość różnych karotenów które krowy lepiej wykorzystają niż syntetyczny z preparatu. Ponadto podawanie w okresie letnim nawet niewielkiej ilości świeżych zielonek powoduje nagromadzenie się w wątrobie dostatecznej ilości karotenów na okres żywienia zimowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
do Gibała:

zgadzam sie z toba w 100%. nie ma to jak dobra i przeprowadzona korekta racic.

mam pytanie uzywał ktos dodatków z beta-karotenem? były jakiesz konkretne efekty w zdrowotnosci i wydajnosci?

i drugie pytanko: stosuje ktos białko chronione przed rozkładem w żwaczu? jesli tak to jakie? w jakich dawkach? i gdzie je kupuje?

 

Białko chronione tylko dla krów w pierwszej fazie laktacji i to z wydajnością dzienna ponad 50 l. Normalnie przy porzadnie zbilansowanej dawce szkoda kasy wywalać na takie preparaty. Niektóre z nich mają wyzszy stopień rozkładu w żwaczu niz zwykła poekstrakcyjna śruta sojowa to po co przepłacać?

Najlepszy wg mnie teraz na rynku /działanie, cena itd - stosuję od roku/ jest Provilac z Provimi. Mam taką mozliwość na oborze bo krowy są wiązane i najlepszym sztukom po wycieleniu daje 1 kg ponad to co wynika z dawki ułozonej przez mojego doradce. Więcej niz 1 kg nie daję bo zauważam rozwolnienia przechodzace w biegunkę na skutek zakwaszenia żwacza przez większą ilość tej paszy. Chyba to jest tak że w Provilacu białko jest chronione ale wszystkie węglowodany z Provilaca ulegają błyskawicznej fermentacji w żwaczu i zakwaszają go. Może też ktoś zaobserwował taki efekt uboczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem betakaroten w zastrzyku ( CAROFERTIN) trochę to za drogie ale jest pewność że krowa go wchłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja stosowałem betakaroten w zastrzyku ( CAROFERTIN) trochę to za drogie ale jest pewność że krowa go wchłonie

Wchłonąć to nawet zwykłą wodę wchłania i co z tego?

Liczy się efekt a efektów po tym gównie nie miałem, za to po podawaniu Caromixu z BASF była poprawa ale było to w kwietniu a od maja już jadły zielonki więc nie wiem czy potrzebnie ten Caromix kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki włodek za wyczerpujące informacje o białku chronionym. co do betakarotenu chodziło mi o dodatek do paszy a nie zastrzyki, bo te są cholerne drogie i nieskuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzieki włodek za wyczerpujące informacje o białku chronionym. co do betakarotenu chodziło mi o dodatek do paszy a nie zastrzyki, bo te są cholerne drogie i nieskuteczne.

Jest Caromix z BASF o odpowiedniej ilości karotenu ale drogi. Tak więc zastanów się czy koniecznie musisz go dawać i czy twoje zwierzęta właśnie tego potrzebują?

Napisz dlaczego chcesz dać ten karoten ?

Niektóre firmy też reklamują się że dają karoten ale to są ilości śladowe bez znaczenia dla zwierzęcia albo reklamują że dodają ale nie piszą ile. Równie dobrze mogą mówić że w ich paszach jest złoto - głupi uwierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam konkretny produkt joserowski, z beta karotenem, chce go dla grupy krów z dzienną wydajnościa 35-45 litrów(mam taką grupę technologiczną), daje im tłuszcz chroniony, a karoten chce stosować żeby wzmocnić efekt tłuszczu co do wskażnika zacieleń. jeszcze zobacze co zrobie. nie wiem, na razie sie zastanawiam czy to sie opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktos kupuje premixy dla krów Lutamin z BASF i jaką cenę płaci ?

Nie mogę się dowiedzieć nic na ten temat a diler chyba mnie oszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja kupuje karoten w sklepie z farbami ,ma go moj znajomy i polecił mi farbe ftalowa o nazwie marchewka i tam podobno jest karoten skoro tak sie nazywa .kazda krowa pije dziennie po 2 litry tej farby i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat betakarotenu.

Panowie podawanie betakarotenu w czystej postaci mija się z celem. Jeśli istniej potrzeba podania betakarotenu pamiętajcie aby podać go łącznie z wit. A i najlepiej z selenem. W takim zestawieniu działanie będzie pełne. Na rynku jest kilka takich produktów, mają jeden minus - CENA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat betakarotenu.

Panowie podawanie betakarotenu w czystej postaci mija się z celem. Jeśli istniej potrzeba podania betakarotenu pamiętajcie aby podać go łącznie z wit. A i najlepiej z selenem. W takim zestawieniu działanie będzie pełne. Na rynku jest kilka takich produktów, mają jeden minus - CENA.

Jaki jest wg Ciebie cel podawania selenu i związek pomiędzy selenem a beta karotenem?

Ja stosuję wyłącznie selen z wit E bo jest to sprawdzona na moich krowach metoda poprawy aktywności jajników. Mój doktorek ma to sprawdzone na wielu stadach nie tylko w Polsce a o łącznym podawaniu betakarotenu z selenem nie słyszał. Twierdzi że to nieuzasadnione robienie czegoś na siłę bez odpowiedniego zdiagnozowania problemu u poszczególnych krów i narażenie mnie na koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje karoten w sklepie z farbami ,ma go moj znajomy i polecił mi farbe ftalowa o nazwie marchewka i tam podobno jest karoten skoro tak sie nazywa .kazda krowa pije dziennie po 2 litry tej farby i jest ok

Żartowniś z ciebie ale tekst jest dobry tylko obawiam sie że po wypiciu takiego mixtu to moje krowy miałyby braindead i liverdead i w ogóle byłyby dead

Prosimy BRAINDEAD o podobne komentarze do głupawych wypowiedzi na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestescie madrzy,ja pirdole,ja swoje krowy rucham nawet podczas porodu a jak jesc nie chce to wpierdol kijem i zre od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jestescie madrzy,ja pirdole,ja swoje krowy rucham nawet podczas porodu a jak jesc nie chce to wpierdol kijem i zre od razu

 

kolego, widzę, że inteligencją nie grzeszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... drożdże (Kristall Hefer) ?

 

Czemu promujesz obcy produkt?

Kup polski, równie dobry np. żwawe drożdże z Ekoplonu.

 

Na kwasice dobrze jest podać bufor. może to być kwaśny węglan, mogą to być bufory oparte o algi. Żywe kultury drożdży i ich metabolity są także doskonałe. Najważniejsze jednak jest lepsze zbilansowanie dawki, bo kwasice są najczęściej spowodowane złym bilansem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...