Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mospilan daje conajmniej po 10 dniach od początku kwitnienia, jak juz prawie obkwita pęd główny. Tez zauwazylem że lepiej trochę opóźnić zabieg niz wyrwać się za wcześno, bo potem jeszcze raz trzeba jechać czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie niszczy Ci przypadkiem bor i mocznik kwiatków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje mocznika w oprysku, jak dziś byłem na polu to u innych już widać że rzepak zaczyna przekwitać a u mnie jeszcze kwitnie na całego, ale też zaczoł później kwitnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy dajecie mo

spilan 20SP na szkodniki łuszczynowe? jaka najlepsza pora?

@idziesz na pole i patrzysz są to pryskasz nie to nie, a jeśli będziesz pryskac to polecam proteus możesz dac go najniższą dawkę czyli 0,5 wyjdzie taniej i skuteczniej, nie wolno zapominać o pszczólkach zabieg wykonać po oblotach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy dajecie mo

spilan 20SP na szkodniki łuszczynowe? jaka najlepsza pora?

@idziesz na pole i patrzysz są to pryskasz nie to nie, a jeśli będziesz pryskac to polecam proteus możesz dac go najniższą dawkę czyli 0,5 wyjdzie taniej i skuteczniej, nie wolno zapominać o pszczólkach zabieg wykonać po oblotach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wcześnie zaczął kwitnąć, teraz przekwita ale jeszcze sporo w dole żółtego i teraz dodać mocznika do zabiegu czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był temat poruszany w top agrar sam nawet dodawałem ale pamiętaj musi być małe stężenie chyba max do 5 procent bo wyżej popali kwiat myślę ze bezpiecznie będzie 2,3 % pamiętaj mocznik schładza wodę otwiera przetchlinki a właściwości łagodzące posiada siarczan magnezu

Jeśli rzepak jest ładny ma wszystko co potrzeba to te parę procent mocznika cudów nie zdziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś był temat poruszany w top agrar sam nawet dodawałem ale pamiętaj musi być małe stężenie chyba max do 5 procent bo wyżej popali kwiat myślę ze bezpiecznie będzie 2,3 % pamiętaj mocznik schładza wodę otwiera przetchlinki a właściwości łagodzące posiada siarczan magnezu

Jeśli rzepak jest ładny ma wszystko co potrzeba to te parę procent mocznika cudów nie zdziała

 

Co otwiera???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki popieprzyło mi się z sadownictwem ,chodzi o to ze mocznik zmiękcza liść blaszkę liściową dla tego czasem trzeba uważać z herbicydami regulatorami wzrostu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje porady, nie bedzie trudno zauwazyc ze jestem początkujący, niestety dałem sie namówić tesciowi i nie zrobiłem zabiegu przy opadaniu płatków, teraz rzepak juz nie wkitnie, ostatnie pojedyncze kwiaty nikną, łuszczyny żółkną i deformują a w srodku masa małych białych robaczków, według tego co czytałem to chowacz i pryszczarek. mam pytanie czy oprysk pomoze jak robak juz w łuszczynie?czym najlepiej prysnąć?mospilan?ratujcie...duzo tego na kazdej roslinie juz jedna najładniejsza łuszczyna chora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opryskałem jednego kawałka ,,na płatka" i również zauważyłem białe larwy....mam mospilan i pytanie: czy oprysk mospilanem coś pomoże? Może jakiś inny środek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luki21 nie przymroziło u Ciebie rzepaku? rano miałem +3st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Luki21 nie przymroziło u Ciebie rzepaku? rano miałem +3st.

 

Czym jest twoje +3 przy moim -1 w piątek rano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym? z samolotów już chyba nie można ustawa zabrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas od tygodnia pada , bez oprysku słabo to widzę .Ja rzepak skracałem i spokojnie dam radę opryskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czym? z samolotów już chyba nie można ustawa zabrania.

 

Od przyszłego roku będzie zabraniać Narazie zabrania tylko wykonywać desykacji i zabiegów chwastobójczych z tego co pamiętam Więc narazie można śmiało boeingi szykować i latać do woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Luki21 nie przymroziło u Ciebie rzepaku? rano miałem +3st.
Kiedy desykacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy sprzedał wczoraj rzepak z ubiegłorocznych żniw po 1970 netto, podobno tydzień wcześniej był po 1800 netto, cena rośnie i nagle wszyscy szukają rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...