Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja rowniez w ubieglym tygodniu [czwartek piatek] wykonalem T1 . co bendzie dalej czas pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja być może tak przeciągnę że będzie zabieg osirisem T2/T3 jak zacznie się kłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są 2 prawdy. W niedzielę widziałem plantację odmiana bodajże nikiel. Liść flagowy to miał ponda 1,5cm szerokości. A rośliny zdrowe nie znalazłem żadnej cętki. Gościu robił już tydzień temu t2. Na t1 dał 0,5l tebu i 0,5l(nie wiem dlaczego tak wcześnie) caramby+ modus a na t2 samą carambę 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę coś takiego !?!?- odmiana Bamberka- próbuje sie wykłaszać ale kłos zdeformowany, wychodzi bokiem zaginając całą roslinę nawet do 90st, owinięty zniekształconym, zżółknietym liściem flagowym, zamknietym od góry przez zarosnięty na kształt szczypiora cebuli przedostatni liść. Co to znowu za g... ? Było 3 tygodnie suszy, przypiekało słońce do lasu. Proszę o ewentualną podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Susza + za dużo regulatora wzrostu i taki bedzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz widzę coś takiego !?!?- odmiana Bamberka- próbuje sie wykłaszać ale kłos zdeformowany, wychodzi bokiem zaginając całą roslinę nawet do 90st, owinięty zniekształconym, zżółknietym liściem flagowym, zamknietym od góry przez zarosnięty na kształt szczypiora cebuli przedostatni liść. Co to znowu za g... ? Było 3 tygodnie suszy, przypiekało słońce do lasu. Proszę o ewentualną podpowiedź.

Pewnie za późno dałeś antywylegacz i za dużą dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Faktycznie 30.04- Lancet 0,25/ha, 02.05.- Bumper 0.5+ccc 1.6 ! + ekolist 2l. a 03.05. ostatni deszcz nie licząc wczorajszego+ upały. Dobrze ze tylko 0.5 ha mam tej Bamberki, pozostałe 18ha-bogatka i tonacja potraktowane podobnie wyglądają normalnie, tamtej kręciło liście juz kilka dni po oprysku, moze wcześniejsza i niższa rośnie ogólnie, ciekawe jaki plon będzie... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pryskałem 08 maja capalo i dziś ide w pole podziwiać jak pięknie rośnie a tu widze całkiem sporo rdzawych centek na liściach :/ Najwięcej w pszenżycie ale w pszenicy też sporo. Jak to możliwe? i co zrobić w takiej sytuacji?

CHciałem prysnąć tylko 2 zabiegi. Ten drugi dać na kłos. Naszykowane mam Propico 0,5l/ha+tebukonazol 0,5l/ha. Dać to teraz czy czekać na kłosa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo i jeszcze schnie od spodu taka susza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie suszy nie ma, wręcz przeciwnie- jest za mokro. I im bardziej podmokłe pole tym większa presja grzyba niestety. Wczoraj dopiero zasiałem ostatnie 1,5 ha i to ledwo Dobrze że to nie zboże, tylko koniczyna w czystym siewie- jej nie przeszkadza taki późny siew, bo plon i tak w następnym roku dopiero Choć rekordu nie pobiłem bo dziadek mówił mi że kiedyś zasiał na tym polu na początku czerwca- wtedy dopiero dało sie wjechać (koniem jeszcze wtedy). I że w żniwa nie potrzebowal kombajnu bo zbierał słome tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile używacie cieczy roboczej l/ha podczas oprysku pszenicy fungicydem w tej fazie- liść flagowy, kłoszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką zrobisz kroplę. Jak zrobisz bardzo drobną to wystarczy 200 l na dobre pokrycie. Jak będzie grubsza to potrzeba więcej wody. Mimo systemicznych środków pokrycie jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fazie kłoszenia powierzchnia roślin na 1ha przekracza często 150 000m2 Ilość wody znacząco wpływa na skuteczność fungicydów. Witold Łykowski dowodzi że samo obniżenie ilości wody z 400 do 200l/ha może spowodować obniżenie plonu nawet o 10%

Ilość wody a skuteczność zabiegów fungicydowych, Jak nie stracić zainwestowanych w fungicyd pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile tej wody z 400 litrów popłynie do ziemi

Hm nowe formulacje coraz to lepsze opryskiwacze a zarazem środki wspomagające oprysk to ja się pytam po co tyle tej wody chyba że pryskac środkiem kątaktowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam 200l/ha a w duzych gospodarstwach w mojej okolicy prysaką nawet ponizej 150l/ha i nikt na plon nie narzeka. Pozatym to jeżeli dam 200l zamiast 400l a ilosć śor taka sama to bede miał 2 razy większe stezenie w cieczy roboczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli robisz to drobną kroplą to ok.

jesli robisz to zwykłą to nie pokryje to takiej powierzchni jak przy 400 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna a zwykła? Pojęcie względne. J a wtym roku fungi pryskałem niebieskimi(średniokroplistymi) a w zeszłym roku żółtymi(drobnokropliste), Róźnicy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję 240-250 l jak dla mnie jest dobrze. Wszystko pryskam niebieską dyszą bo nie chce mi się głowic obracać

 

Panowie czy stosowanie teraz fungicydu gdzie gdzie u mnie można mówić powoli o suszy będzie miało niekorzystny wpływ na rośliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stosuję dwustrumieniowe niebieskie grubokropliste do wszystkiego i nie narzekam,

wy tutaj o suszy a u mnie od kilku dni leje że w pole nie można wjechać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropla zależy nie tylko od końcówki ale i od ciśnienia.

Ja pryskam herbicydy żółtą turbo ok 3 atm i to daje średnią kroplę, a fungicydy tą samą ale większym ciśnieniem ok. 4,5 atm i to daje drobną kroplę. Doglebowe robię niebieskimi AIXR i przy 2,5 atm i 260 l wody robię ekstremalnie grubą kroplę. Dlatego nigdy nie narzekam na działanie doglebowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moge mieszać moddus z mocznikiem,mikroelementami i wirtuozem w pszenicy jarej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...