Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:44 Wto 30 Sie 2016

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1853, 1854, 1855  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byczo

PostWysłany: 21:12 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nim wstawisz , podpisz umowę z ubojnią, gwarantującą ilość , cenę i termin zdania.Jeśli warunki Ci nie odpowiadają to nie wstawiaj.PROSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

pokaż mi choć jedną umowę gwarantującą opłacalną cenę, to ją podpiszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rybka543

PostWysłany: 20:35 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie,"szefcio" ze świętokrzyskiego wie lepiej ile płacą na Śląsku i w Małopolsce! Wczoraj dawali 3.10,no ale jak jadą do świętokrzyskiego lub dalej "ratować" naszą brać drobiarską, to muszą przecież odliczyć transport, no i coś zarobić,czy tak? Jeśli będziecie dalej produkować w ciemno dla Śląska jak przed wieloma laty i liczyć na wielkie "ssanie rynku" to się przeliczycie panie "szefciu". Na Śląsku bieda aż piszczy /biedaszyby itp/ i coraz więcej biedoty zwłaszcza w starych dzielnicach. Wcale się nie zdziwię jak będą dalsze pomniki budować Edwardowi Gierkowi. I słusznie.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 20:26 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nim wstawisz , podpisz umowę z ubojnią, gwarantującą ilość , cenę i termin zdania.Jeśli warunki Ci nie odpowiadają to nie wstawiaj.PROSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 20:24 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Ciebie Brojlerze Kurzy,
Katastroficzne dla branży jest to, że istnieją jeszcze hodowcy z Twoim podejściem do biznesu. Produkować, produkować a ubojnia musi odebrać, tak było w poprzednim systemie, to już nie wróci. Teraz jak zauważyłeś nie jesteś tylko producentem, ale sam musisz się martwić , gdzie , komu i za ile sprzedać swój towar.
Między nami różnica jest taka, że Ty prawdopodobnie będziesz produkował swoje kurczaki zgodnie z haronogramem i kontraktem, po cenie jaką ubojnia będzie Ci dyktować do końca świata i jeden dzień dłużej, a ja, jeśli przestanie mi się to opłacać powiem dziękuję, zamykam budy i zajmuję się swoim drugim biznesem.
Aha, co jest dla Ciebie niezrozumiałego w moim tekście, który tak pięknie wyróżniłeś na czerwono? Dzień ubojowy?? I jeszcze jedno:

Cytat:
Zawsze znajdzie się jakiś partyzant , któremu zaczynają padać , brakuje paszy , czekał na cenę itd. Zadzwoni poza planem jeden , drugi , trzeci

Zapewniam Cię NIE ZAWSZE! ale Ty wiesz lepiej...mam nadzieję, że na tych gwiazdach i wszechświecie znasz się jednak lepiej niż na podstawach ekonomii...

No i nie mogę się powstrzymać:
Cytat:
HODOWANIE NA DZIKO POWINNO BYC KARANE WIEZIENIEM I DOZYWOTNIM ZAKAZEM HODOWANIA KUR..!!!!!!!!!

oczywiście kurniki dla fermiarzy, kioski ruchu dla sklepikarzy, a huty dla hutników. Obudźcie się!

Kończę, bo faktycznie to jest temat o cenach drobiu, przepraszam resztę kolegów i koleżanek...
Powrót do góry
szefcio

PostWysłany: 20:13 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

koledzy nie wierze w ceny 3,1 i 3,2 nie ma zainteresowania ubojnie skupuja mniej bo mniej sprzedaja . propozycje na poziomie 2,9 netto od tygodnia i nic sie na razie nie zapowiada na jakas wielka zmiane. na slasku jeszcze 5 gr taniej i tez nie chca za bardzo moze jutro moze pojutrze. kurczak jak zaczarowany a spoleczenswo coraz biedniejsze jeszcze po wszystkich swietych kazdy wystukany z kasy i my powoli tez.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 20:07 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie macie pojęcia co sie dzieje na rynku.........
agrobiznes.....ha-ha-ha Laughing Laughing Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hodowca broilerow

PostWysłany: 20:00 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu 123 napisał:
Nie wiem, czy nie docierają do was informację o braku eksportu mięsa drobiowego, pomimo wysokiego kursu euro Confused informacja z agrobiznesu .Najprawdopodobnie wszystkie kraje uni posiadają maksymalną produkcję brojlera i nie są zainteresowani polskim drobiem.Nie wiem jak waszym rejonie,ale na moim terenie nikt nie gasi światła w kurnikach.Ta sytuacja może spowodować to samo co się obecnie dzieje na rynku mleka oby tak się niestało.Mleko kontraktowane jest w całości a na dodatek limitowane .Jak widzicie w mleczarstwie kontraktacja nie zabezpieczyła cen .To samo może być u nas gdy nie nastąpi zmniejszenie produkcji. Rolling Eyes

zeby ograniczyc produkcje trzeba wiedziec ile broilerow hoduje sie w polsce...a zeby o tym sie dowiedziec musza wszystkie fermy podpisywac umowy z ubojniami....jakie to proste...i wowczas mamy czarno na bialym ilosc produkowanego broilera....
i jesli bedzie taka, potrzeba poprzez informacje z tych ubojni ,mozna ograniczyc produkcje...
ale oczywiscie te moje dewagacje wezma w łeb...jesli beda hodowcy produkujacy na dziko....ktorzy hoduja kiedy chca,ile chca,i gdzie chca łacznie (w razie dobrej koniunktury)z szopami stodolami garazami itp....i dlatego ponowie moj apel aby:
HODOWANIE NA DZIKO POWINNO BYC KARANE WIEZIENIEM I DOZYWOTNIM ZAKAZEM HODOWANIA KUR..!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stachu 123

PostWysłany: 19:07 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy nie docierają do was informację o braku eksportu mięsa drobiowego, pomimo wysokiego kursu euro Confused informacja z agrobiznesu .Najprawdopodobnie wszystkie kraje uni posiadają maksymalną produkcję brojlera i nie są zainteresowani polskim drobiem.Nie wiem jak waszym rejonie,ale na moim terenie nikt nie gasi światła w kurnikach.Ta sytuacja może spowodować to samo co się obecnie dzieje na rynku mleka oby tak się niestało.Mleko kontraktowane jest w całości a na dodatek limitowane .Jak widzicie w mleczarstwie kontraktacja nie zabezpieczyła cen .To samo może być u nas gdy nie nastąpi zmniejszenie produkcji. Rolling Eyes
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 19:02 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wstawiam od wielu lat co 10- 11 tygodni,lub wyłączam na dłużej jeden kurnik.Zamawiam pisklęta na cały rok.Odstawiam do 3 małych ubojni znanych mi od lat i wiarygodnych,ale niestety te ubojnie nie chcą podpisywać umów kontraktacyjnych,bo to jest dla nich za duże ryzyko. Wiem że jeśli nawet w moim rejonie nie ma za dużo kurczaka to jeżdżą bardzo daleko do dużych "zagłębi drobiarskich" gdzie kupują zawsze taniej.Przeliczając koszty i straty transportowe być może u mnie "wyszłoby" taniej ale jeśli fermy bombardują telefonami że mają przerośniętego kurczaka a za kilka dni wstawienie to ubojnie robią "dobry uczynek " i jadą 200- 300 km po taniego kurczaka. W takim razie proszę mi powiedzieć na jakiej zasadzie są takie wstawienia ? Czy muszą być wstawienia co 8 tygodni? To nawet kłóci się z podstawowymi zasadami zoohigieny. Ale co tam .....Pozdrawiam wszystkich rozsądnie myślących drobiarzy!!!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:07 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boguśka napisał:
...Podawajcie na tym forum tak jak bylo dawniej cene jaką placą u Was , jakie Macie propozycję...
Nie ma najmniejszego sensu zeby ktos u dsiebie na stronie publikowal cene ze wszystkich ubojni, bo to tylko pomoc dla ubojni i nabijanie sobie kasy poprzez reklame swojego sklepu i sprzedaz produktow... Ludzie czy tak latwo Was nabić w butelkę???

Gdy ja coś w tym rodzaju napisałem to zaraz wielu po mnie "pojechało". Very Happy
Powodzenia.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:43 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
U

AMEN!!!
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 17:34 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawowo: po pierwsze weryfikacja sanitarna obiektu , po drugie ścisła umowa z ubojnią , która zagwarantuje zdjęcie w określonym czasie . Po trzecie zakup pisklaka i paszy możliwy dopiero po zagwarantowaniu sobie zbytu . Przy czy w umowie z ubojnia punkt o surowych karach za niedotrzymanie jej warunków . A hodowcom partyzantom gdyby jednak jakimś cudem udało się kupić pisklę i paszę poza grafikiem cena za żywiec na poziomie ceny pisklaka i zakaz hodowli . Ubojnia pod rygorem kar nie byłaby zainteresowana zakupem od partyzanta jak również nie podpisywałaby umów z nie wiadomo ilu hodowcami tylko pod swoje moce przerobowe i sprzedaży .
Fajnie co?
Tylko przy naszej , polskiej mentalności to UTOPIA!!!!

SWIETE SLOWA ....ja o tym pisze juz od 4 lat...TYLKO I WYLACZNIE ROCZNE UMOWY Z UBOJNIAMI to ureguluje i usystematyzuje rynek.....inne rozwiazania doprowadza do tego co sie teraz dzieje...biadolenie narzekanie... gowniazeria...biznesmeny z bozej laski
Powrót do góry
merc

PostWysłany: 17:11 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na kaszubach wlasnie spadlo na 2.90 Tylko zeszenie sie hodowcow cos moze dac reszta rad to utopia.Ja wlasnie wstawilem 15%mniej bo wylegarnia tyle przywiozla reszte pewnie kto inny wzial moze gdyby hodowcy trzy kilowych nie hodowali to by cos dalo
Powrót do góry
Boguśka

PostWysłany: 16:32 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciągle dzwonia i pytają się o kurczaki, dzisiaj mialam 5 tel, ale ceny nie podnoszą, a to dlatego że zmowili się i nawet nie drgnie.... nie sprzedam taniej niz po 3.10, więc narazie czekają. Gdyby wszyscy przetrzymali ich napewno daliby te min 3.10. Co do cen kurczaka to Podawajcie na tym forum tak jak bylo dawniej cene jaką placą u Was , jakie Macie propozycję...
Nie ma najmniejszego sensu zeby ktos u dsiebie na stronie publikowal cene ze wszystkich ubojni, bo to tylko pomoc dla ubojni i nabijanie sobie kasy poprzez reklame swojego sklepu i sprzedaz produktow... Ludzie czy tak latwo Was nabić w butelkę???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:51 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile zmniejszyć?Wiem ,że duże liczby są nierealne bo idzie zima trza napchać maksa co by kurkom nie było zimno, ale zróbcie 20procent mniej.Jeden raz spróbujcie wszyscy.Przez ten jeden raz świat się nie zawali.Jak raz w życiu czy nawet dwa wsadzisz 16tys zamiast 20 to nie umrzesz z tego powodu.A przekonamy się co się stanie z 20procentową nadwyżką piskląt,paszy a pózniej z niedoborem żywca.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:16 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BYCZO to do Ciebie!!!
Nie mam zamiaru z Tobą polemizować bo masz takie pojęcie o rynku i ekonomii jak ja o gwiazdach i wszechświecie .
Wszędzie na kuli ziemskiej w normalnej uporządkowanej i bogatej gospodarce wszystko opiera się na planowaniu i racjonalnej produkcji .
Dam Ci pierwszą radę, o ile rada "przemądrzałego" dla Ciebie cokolwiek warta? Zadzwoń chociaż raz w przeddzień terminu uboju i wtedy rozmawiaj o cenie. Negocjuje się łatwiej i przyjemniej. Ubojnia ma zaplanowany ubój a jutro, więc jest bardziej elastyczna by się dogadywać właśnie z Tobą, w przeciwnym razie wypada dzień ubojowy, ludziom trzeba zapłacić, a towaru w sklepach nie będzie. No i podstawowa sprawa, nie ma czasu na szukanie innego dostawcy kurcząt.
masz rację - Twoje rady może i są dobre w Twoim środowisku . To co powyżej przytoczyłem to jest kwintesencja głupoty i jakiś matrix!!!
Wypada dzień ubojowy? Ty chyba gdzieś się mocno uderzyłeś w głowę . Zawsze znajdzie się jakiś partyzant , któremu zaczynają padać , brakuje paszy , czekał na cenę itd. Zadzwoni poza planem jeden , drugi , trzeci i zaczyna się jazda .
To wręcz katastroficzne dla całej branży , że są wśród nas hodowcy z takim podejściem do chowu drobiu .
T R A G E D I A !!!!
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 12:27 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast się obrzucać blotem to podajcie ceny!!! Bo chyba na tym forum o to chodzi? Prawda?
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 12:17 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To przecież na tym forum można przeczytać jak hodowca odpowiada ubojni : kiedy będzie ptak do uboju ? " " a nie wiem jeszcze bo nie obsadziłem" . " a kiedy obsadzisz? " " jeszcze nie wiem" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

słusznie zauważyłeś, to moje słowa z tego forum. Jako, że nie jestem hodowcą kontraktowym mam ten luksus wybrania sobie terminu, ilosci obsadzanych hal i kontrahenta któremu sprzedam swoją produkcję. Nie mam zamiaru wstawiać zgodnie ze ścisłym grafikiem, zaczynać telefonować do ubojni tydzien przed odstawą z pytaniami :" to jaką będę miał cenę?" i psioczyć potem na wszystkich dookoła, że to oni są winni temu, że jest 2,50, że to oni wstawili za dużo, że to oni powinni ograniczać produkcję...

Dam Ci pierwszą radę, o ile rada "przemądrzałego" dla Ciebie cokolwiek warta? Zadzwoń chociaż raz w przeddzień terminu uboju i wtedy rozmawiaj o cenie. Negocjuje się łatwiej i przyjemniej. Ubojnia ma zaplanowany ubój a jutro, więc jest bardziej elastyczna by się dogadywać właśnie z Tobą, w przeciwnym razie wypada dzień ubojowy, ludziom trzeba zapłacić, a towaru w sklepach nie będzie. No i podstawowa sprawa, nie ma czasu na szukanie innego dostawcy kurcząt...No ale jeśli ktos męczy ubojnię na tydzień przed żałosnymi pytaniami i partoli w ten sposób rynek, to o czym mowa... Wtedy winni są właśnie Ci, którzy tyyyle obsadzili..
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:10 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Przestańcie pieprzyć półgłówki tylko zmniejszcie obsady.Od czerwca mówiłem ,że to co wyprawiacie doprowadzi do załamania i cen poniżej 3zł.I doprowadziło.
Jeszcze pytanko do gęsiarzy i innych którzy weszli w kurczaka - zarobiliście furę kasy barany?

A Ty mądralo zmniejszyłeś obsadę i wydłużyłeś przerwę między wstawieniami? Jeżeli tak to o ile?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:07 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
Są i ubojnie np. w Olsztynie, które próbują kupić kurczaka po 2.90. Słyszałem od znajomych, że zaczynają dzwonić z ubijni i ładnie rozmawiać. Coś chyba wisi w powietrzu.

Zgadza się. W Olsztynie nawet próbują kupić po 2,8 i to pewna wiadomość. Żenujące.
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 11:43 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
medox napisał:
Przestańcie pieprzyć półgłówki tylko zmniejszcie obsady.Od czerwca mówiłem ,że to co wyprawiacie doprowadzi do załamania i cen poniżej 3zł.I doprowadziło.
Jeszcze pytanko do gęsiarzy i innych którzy weszli w kurczaka - zarobiliście furę kasy barany?

MEDOX- reaktywacja wstawiłeś już czy jeszcze nie? jeżeli tak to o ile zmniejszyłeś obsadę?Medox powiedz o ile mam zmniejszyć obsadę ,żeby nie być półgłówkiem? jak już wymyślisz to może odpowiesz mi jeszcze na pytanie ,które gnębi mnie od lat: Ile lat ma moja stara z twoją starą jeżeli razem koksują od podstawówki z chłopakami z Wenezueli dla ułatwienia podam ,że nie mam wody w piwnicy?

Szkoda, że nie masz, bo miałbyś gdzie potrzymać głowę. Rolling Eyes
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 11:20 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
medox napisał:

MEDOX- reaktywacja wstawiłeś już czy jeszcze nie? jeżeli tak to o ile zmniejszyłeś obsadę?Medox powiedz o ile mam zmniejszyć obsadę ,żeby nie być półgłówkiem? jak już wymyślisz to może odpowiesz mi jeszcze na pytanie ,które gnębi mnie od lat: Ile lat ma moja stara z twoją starą jeżeli razem koksują od podstawówki z chłopakami z Wenezueli dla ułatwienia podam ,że nie mam wody w piwnicy?

zaraz zaraz ale wody ciepłej czy zimnej ,bo to dużo zmienia Laughing Laughing
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 10:59 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:43 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Od kiedy to hodowców drobiu obchodzi co będzie za miesiąc , dwa , rok czy dziesięc lat? Żyją dniem dzisiejszym , aktualną ceną , narzekają na cały świat i pół Ameryki . Za niskie ceny winią paszarnie , ubojnie , handel . Siebie oczywiście NIE . To przecież na tym forum można przeczytać jak hodowca odpowiada ubojni : kiedy będzie ptak do uboju ? " " a nie wiem jeszcze bo nie obsadziłem" . " a kiedy obsadzisz? " " jeszcze nie wiem" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak ma być dobrze kiedy "każdy ch... na swój strój" . Ilu z nas planuje chociaż na rok do przodu i tych planów się trzyma? Mówię o tzw. wolnym rynku . Wielokrotnie słyszałem , że żadna ubojnia czy paszarnia nie bedzie mówić kiedy hodowca ma wstawiać . No to wstawiamy kiedy i jak chcemy . Nie obchodzi nas , że w danym okresie robi się ptaka tyle , że handel nie jest go w stanie wchłonąć . No i ceny lecą . Wieszacie psy na ubojniach? A co oni mają zrobić kiedy z kazdej strony telefony: hurtownicy żądają obniżek bo drobiu na rynku ful , a hodowcy ceny wysokiej i zdjęcia . Czasami nie sa w stanie tego ptaka przerobić i tak naprawdę to ratują się właśnie obnizkami . Ale co tam . To wina ubojni , że hodowcy ładują w swoje budy na maksa bez opamietania mysląc , że rynek jest z gumy i wszystko wchłonie . Przy tym paszarnie nie kwapią się z obnizkami cen paszy no bo po co skoro hodowcy mają pełne kurniki i muszą ptaki wykarmić więc i tak kupią , no i mamy "pełnię szczęścia" NA WłASNE żYCZENIE
Ale po co ja to piszę? Zaraz usłyszę , że jestem mądrala itd. Pewnie jestem , ale swoją produkcję planuję od A do Z i nie wyobrażam sobie inaczej . Nigdy nie celuję z terminami .,trzymam się ściśle grafiku , a wstawienia zawsze konsultuję z wylęgarnią i ubojnią . Kiedyś napisałem , że polskim drobiarzom potrzebny jest zamordyzm .
Ustawowo: po pierwsze weryfikacja sanitarna obiektu , po drugie ścisła umowa z ubojnią , która zagwarantuje zdjęcie w określonym czasie . Po trzecie zakup pisklaka i paszy możliwy dopiero po zagwarantowaniu sobie zbytu . Przy czy w umowie z ubojnia punkt o surowych karach za niedotrzymanie jej warunków . A hodowcom partyzantom gdyby jednak jakimś cudem udało się kupić pisklę i paszę poza grafikiem cena za żywiec na poziomie ceny pisklaka i zakaz hodowli . Ubojnia pod rygorem kar nie byłaby zainteresowana zakupem od partyzanta jak również nie podpisywałaby umów z nie wiadomo ilu hodowcami tylko pod swoje moce przerobowe i sprzedaży .
Fajnie co?
Tylko przy naszej , polskiej mentalności to UTOPIA!!!!
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 10:16 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są i ubojnie np. w Olsztynie, które próbują kupić kurczaka po 2.90. Słyszałem od znajomych, że zaczynają dzwonić z ubijni i ładnie rozmawiać. Coś chyba wisi w powietrzu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1853, 1854, 1855  Następny
Strona 1377 z 1855

Skocz do: