Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:01 Pią 24 Mar 2017

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1976, 1977, 1978  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 00:03 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bruszetta napisał:
Medox mam wrażenie że panicznie boisz się że cena pójdzie w górę, a przecież to ty jeszcze nie tak dawno wróżyłeś że będzie cena przed świętami czyżby jakaś amnezja?

A idzie w góre? Laughing Jak nie liczyć tych paru przypadków bo zasypało i 5gr poszło w paru miejscach Laughing Dalej zajebiste plecy.Ale i tak jest super bo myślałem ,że po 2.60 będzie.A jest rewelacja bo jest 2.80.Cieszmy się.Dla takiej kasy warto było mordować się dwa miechy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piko

PostWysłany: 23:53 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No teraz to ja mogę powiedzieć, ze się coś ruszyło - widać większy ruch w hurtowniach Cool
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 21:06 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena??zdaje ktos aktualnie??
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 16:20 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro8038 napisał:
Weź jeszcze złóż doniesienie najbliższemu patrolowi policji, że nagminnie przekraczasz prędkość więc usilnie dla TWOJEGO WŁASNEGO DOBRA poproś ich o zabranie prawa jazdy bo już dawno sam sobie naliczyłeś ponad 28 punktów. Oczywiście poproś jeszcze o jak najwyższy mandat karny.

Dzięki za radę Idea Jeżeli moja nagminna jazda z przekroczeniem szybkości będzie powodowała korki i totalny paraliż komunikacyjny, to zgłoszę się na policję i poproszę o mandat...... wtedy korki znikną i będzie bosko i błogo na drogach.
Rolling Eyes no more comment
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 16:19 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote]Niech lekarze terenowi zaczną donosić powiatowemu o tych, którzy nie stosują się do nowych norm i dobrostan zwierząt według nich nie jest dotrzymany.[/quote]

A na końcu donieś sam na siebie. Tylko komu? szkoda ze już niema PRLu, prawda? Zawsze można było na komendzie się wyspowiadać. Amen
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 15:25 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obstawiajmy co medox teraz naipsze.
Mój typ to:

"Gdyby nie ten śnieg to byście mieli cene poniżej 2,8,macie szczęście,dobrze że przewidziałem te anomalie.Mówiłem żeby wyjśc ze sprzedażą na początku grudnia,bo napada śnieg i bedą problemy logistyczne,a zarazem cena pójdzie w góre".
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 15:05 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox mam wrażenie że panicznie boisz się że cena pójdzie w górę, a przecież to ty jeszcze nie tak dawno wróżyłeś że będzie cena przed świętami czyżby jakaś amnezja?
Powrót do góry
Adam12035

PostWysłany: 13:28 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co ubojnie jednak mozna podnieść cene!!! a tak marudzą że nie idzie,takie sranie w banie!!! zima musiała was zmusić do podniesienia o 10gr tej jałmużny, a ty medox dałeś wielką plamę chyba na ten tydz zapowiadałeś wysyp kur i cena miała lecieć na łeb i szyję.tyle warte są te twoje wypociny! Laughing znowu się jeb....ś Laughing
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 11:48 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź jeszcze złóż doniesienie najbliższemu patrolowi policji, że nagminnie przekraczasz prędkość więc usilnie dla TWOJEGO WŁASNEGO DOBRA poproś ich o zabranie prawa jazdy bo już dawno sam sobie naliczyłeś ponad 28 punktów. Oczywiście poproś jeszcze o jak najwyższy mandat karny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
madmax

PostWysłany: 11:30 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten sposób nie przekonasz wielu.
Mam natomiast propozycję do lekarzy weterynarii, którzy mam nadzieję śledzą to forum. Chodzi mi zarówno o terenowych jak i tych urzędowych. Mamy nowe przepisy dotyczące obsad. Zacznijcie proszę egzekwować normy dotyczące obsad na kurnikach. Niech lekarze terenowi zaczną donosić powiatowemu o tych, którzy nie stosują się do nowych norm i dobrostan zwierząt według nich nie jest dotrzymany. Niech każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii nakłada maksymalne mandaty takim delikwentom i dodatkowo niech mu uprzykrza życie jak tylko się da. To wszystko dla naszego dobra - nas hodowców brojlerów. Niech kombinatorzy i cwaniacy wiedzą, że im się to nie opłaci. Wszyscy na tym skorzystamy:
- produkcja spadnie = wyższe ceny (większy zarobek przy niższych nakładach i mniejszym ryzyku, o zwiększeniu płynności finansowej niektórych nie wspomnę Smile )
- zdrowsze ptaki, niższe koszty, mniej problemów dla wszystkich z otoczenia tej branży
- nawet mieszalnie pasz powinny dostrzec w tym pozytyw, chociaż dla nich najważniejsze jest sprzedać maksymalną ilość paszy. Przy okazji apel do wytwórni pasz! NIE "PODTRZYMUJCIE PRZY ŻYCIU" BANKRUTÓW, KTÓRZY NA SWOICH NIEMODERNIZOWANYCH PRZEZ 20 LAT KURNIKACH WSTAWIAJĄ ZA WASZE PIENIĄDZE KURCZAKI ( NA PRZEWŁASZCZENIE ), TYLKO Z CHĘCI SPRZEDANIA JESZCZE WIĘKSZEJ ILOŚCI PASZY PO CENACH CENNIKOWYCH + 40 ZŁOTYCH!!! Ja wiem, że takiej marży żaden porządny hodowca Wam nie dostarczy, ale sprzedając później te beznadziejne kurczaki po cenach dla Was nieistotnych, (bo tylko musi wystarczyć na paszę) rozwalacie cały rynek brojlera w tym kraju. Ci hodowcy już i tak nigdy nie "staną na nogi", a w ten sposób podcinacie całą gałąź, na której siedzimy wszyscy.
- Apeluję również do Powiatowych Lekarzy Weterynarii. Zamykajcie natychmiast stare, brudne, niemodernizowane od lat "budy". Nie róbcie sobie kłopotów i problemów w razie salmonelli czy jeszcze czegoś innego. To też pomoże uzdrowić sytuację, a my hodowcy będziemy Wam za to wdzięczni!!!
To tyle, tak na szybko....
Mam skromną nadzieję, że naprawdę wielu weźmie to pod uwagę.

Okolice Poznania 2,90 netto..... ale nas dzisiaj zasypało!!! i teraz zyskają ci do których jest łatwiejszy dojazd ( mogą sobie windować cenę - dotyczy ubojni i hodowców również )
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:55 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samsam a mówiłem ,żeby nie wkładać kurek.Teraz też przemyśl czy warto,gdyby pasza była tania i pisklaczek też to premia za ryzyko rzutu w takich warunkach (śnieżyce,kłopoty z dowiezieniem paszy,braki prądu, a jak odetnie i nawet ropy nie będzie jak do agregatu dostarczyć?)mogła by być duża ,ale w obecnej sytuacji zaryzykujesz wszystkim a premii za ryzyko nie będzie żadnej ,bo nawet jeśli stanie się cud i cena będzie 3.80 to przy tak olbrzymich kosztach rzutów zimowych ile można zarobić??A to jak stanie się cud ,prawdopodobieństwo takiej ceny 1:1000000.Łatwo jest i łatwo było w takim debilnym pędzie skalkulować ryzyko.Lepiej gdy za oknem minus 25 i śnieżyca na drogach zaspy na 2 metry i wszystko zakorkowane siedzieć w chałupce ze szklanką whisky i czytać na ppr jak sprzedają kurki po 2.80netto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:45 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze podwyżki na mojekurczaki.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 21:39 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samsam ty buraku.
Nie chcesz to nie czytaj.Ale chamidło.
Puszczają ci nerwy bo wtapiasz.A czyja to wina.Tuska,Putina czy innego Lepera.
TWOJA.
Dzwoń do Glebka bo on ma lekarstwo na twoją frustrację.
Wszyscy jesteśmy zdołowani sytuacją na rynku, ale szanujmy się nawzajem w tej naszej biedzie.
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 20:40 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Początek zimy tysiąclecia ?? Masakra co u nas się dzieje.

Skończ palancie, skończ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ku.rwa debil jakich mało !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wypier.dalaj z tego kraju i nie marudź więcej !!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 19:53 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piko masz rację tylko podniecanie trwa co pewien czas od września olsztyn 2.75 n
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:32 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początek zimy tysiąclecia ?? Masakra co u nas się dzieje.
Powrót do góry
graża

PostWysłany: 17:43 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w warmińsko- mazurskim też zaczynają dzwonić o kurczaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dawid100

PostWysłany: 17:20 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

wiatam nie wdawam się w utarczki słowne lecz przekazuje fakty a dlatego piszę oddaję bo przy cenie 2.9 zł trudno to inaczej nazwać
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:44 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Euro musi kosztować 4,5 a Dolar 3,5 to wtedy do portu żaden samochód nie zajedzie.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 12:12 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szmaciarze dziś dzwonią czy nie mam kurczaka ale jak był to jeżdzili do Opola,na Słowacje i hui wie gdzie [przywieżli wczoraj zamarznięte kury] małopolska
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 10:35 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem taką teorię, że ostatnie tygodnie było w ubojniach dużo kury nioski, bo do jajek (po spadku zapotrzebowania na pisklaki i wysokich cenach pasz ) była dokładka w okolicy 12 gr. na sztukę. Te stada zostały wybite, a mięso poszło oczywiście w wyroby zastępując naszego kurczaka. Jeżeli do tego mamy mniejsze kolejki w porcie to zaczyna sie właśnie zwyżka cen.
Mogę potwierdzić, że w okolicach Poznania cena poszła na 2,90 i ubojnie pytają na co mogą liczyć na przyszły tydzień - rezerwując sobie żywiec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Piko

PostWysłany: 10:29 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co widzę, to na razie się nie zapowiada, ze pójdzie szybko do góry, żeby nie było jak 2 tygodnie temu, ze wszyscy się podniecali, a cena spadła 10 gr.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 10:23 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W PORCIE SĄ JUŻ MNIEJSZE KOLEJKI - AŻ WSTYD JAK SIĘ PCHAŁY Z DUŻYCH UBOJNI SAMOCHODY !
JEST ŚWIATEŁKO DLA NASZEGO KURCZAKA!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:00 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Jak to oddałeś dawid?Nie sprzedałeś tylko oddałeś ?Ty nie czytaj forum bo tobie literatura szkodzi.Szczególnie literatura grozy.Jak już oddałeś to chcemy wiedzieć po ile żeby był z ciebie jakiś pożytek,chociaż wątpię.pozdrawiam.

Już Cię lubię Laughing
Bardzo mi się Twój post spodobał . Tylko myślę , że Dawidkowi "troszku" mniej Crying or Very sad PZDR>
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:45 Sro 1 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jak to oddałeś dawid?Nie sprzedałeś tylko oddałeś ?Ty nie czytaj forum bo tobie literatura szkodzi.Szczególnie literatura grozy.Jak już oddałeś to chcemy wiedzieć po ile żeby był z ciebie jakiś pożytek,chociaż wątpię.pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1976, 1977, 1978  Następny
Strona 1377 z 1978

Skocz do: