Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

modus nie powinno się mieszać z odżywkami,a w szczególności z tymi co mają siarkę.(siarczan magnezu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin o jakie doświadczenie Ci chodzi?

W zeszłym roku stosowaliśmy w jeczmieniu 0,6l medaxu+1l CCC, W pszenicy jarej tak samo. Co do skuteczności: pszenica stała do zbioru - ale ta nie skracana też stała.

Jeczmien lezał w zależności od pola od 30-70%. Nie wiem co by było jak bym nie opryskał. Fakt wyłożył sie na 2tyg przed zbiorem, może jakby nie był skracany leżałby duzo szybciej, ale skoro plony znacznie przekraczały a2 coboru to czego było się spodziewać musiał leżeć.

 

W tym roku stosowaliśmy 2x na pszenicą oz - bo mamy legende...

Pierwszy raz 1-2 kolanko 0,6l +1lccc + capalo + siarczan+mocznik+mikro, drugi raz na liść flagowy 0,5l + siarczan wypadło to 9dni po pierwszym oprysku. Dziś widać już jakies 15cm różnicy we wzroście choć trudno to zmierzyć bo kłosa jeszcze nie ma.

W pszenżycie - borwo- poszło 0,8l na liść flagowy, ale było to jakies 8-9dni temu wiec narazie nic nie widać, bo dopiero powoli zaczyna się kłosić.

 

Moddusa nie stosowaliśmy wiec porównania nie mam. W zeszłym roku na jarej skróconej było jakies 15cm różnicy + super wyrównany łan widoczny gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło co napisałeś. Możliwe, że zastosuję medax w przyszłym roku i szukam opinii. Z ccc ciężko trafić jak pogoda nie sprzyja i łatwo obniżyć plon. Szukam alternatywy tańszej od moddusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stosowal ktos reveller? on w 1 litrze srodka ma 200g stroliburyny , nie bedzie za dlugo trzymala taka dawka pszenicy? zalecana to 0,8-1l . Hmm a czemu moddusa nie mozna mieszac? ja tam mieszam grzybowka,ccc,odrzywki,siarczan mg,moddus i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@S-Piotr dlaczego??

Tak zaleca producent Modusa. I powtarzają to doradcy rolni jaki dobrzy sprzedawcy ŚOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z tym modusem i siarczanem magnezu jest nie tak, mimo że praktykuje taka mieszankę .

Modus sie scina na białe kluchy , przynajmniej u mnie we wiadrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady rozpuszczania się kłaniają.

najpierw rozpuść nawozy, ja siarczan i mocznik w 3/4 objętości wody a potem dodawaj rozcieńczony modus albo jego generyk. Ja stosuję Optimus.

Co do zaleceń nie spotkałem się z takimi na etykiecie, a nawet jeśli są to trzeba znać przyczynę.

W Apyrosie wyraźnie piszą żeby nie stosować z nawozami azotowymi, ale jak rozmawiam z przedstawicielem centrali Monsanto i pytam o powody to mówi że dlatego, że może popalić rośliny. jak pytam czy działa słabiej to słyszę odpowiedz, że lepiej. Jak pytam czy zaszkodzi z mocznikiem magnezem w minimalnej dawce to dostaję odpowiedz że będzie super. Podobnie jest z granstarem. I tak stosuje większość środków mimo rzekomych przeciwwskazań.

A tak naprawdę chodzi też o kasę, bo drożej wyjdzie dać dużą dawkę bez nawozowych wspomagaczy niż minimalną z mocznikiem i magnezem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko razem z mocznikiem i magnezem. Wzajemnie chronią roślinę przed oparzeniami i bardzo poprawiają wchłanianie. Oprócz tego rozpuszczają warstwę woskową roślin, to ważne szczególnie przy zwalczaniu chwastów podczas suszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stężenie mocznika i siarczanu stosujesz przy herbicydach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny dodawaniu takich mieszanin do herbicydów.

 

Panowie czy oprysk Falconem na wilgotne rośliny przyniesie jakiś niepożądany efekt z wyjątkiem osłabionego działania?

Rozrobiłem środek wyjechałem z domu na pole a tam się okazało że kawałek chmurki zaczepiło moją pszenicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe, już słyszałem o "dobroczynnym" wpływie mocznika dla skuteczności zabiegów chemicznych, ale o efektach synergii z siarczanem magnezu jeszcze nie słyszałem; kiedyś czytałem również o rolniku, który każdą ciecz roboczą opierał na 10% dodatku RSM - tylko nie pamiętam ile aplikował cieczy na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem przeciwny dodawaniu takich mieszanin do herbicydów.

 

Panowie czy oprysk Falconem na wilgotne rośliny przyniesie jakiś niepożądany efekt z wyjątkiem osłabionego działania?

Rozrobiłem środek wyjechałem z domu na pole a tam się okazało że kawałek chmurki zaczepiło moją pszenicę [/quo

Znajomy opryskał w ubiegłym roku spory kawałek pszenicy która była mokra, nie było póżniej widać jakiś negatywnych skutków, chyba nawet środek coś podziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli rośliny są lekko wilgotne, to chyba nawet lepiej dla oprysku fungicydem, bo ładniej sie środek rozprowadza i można użyć mniej cieczy użytkowej. Z tego co pamiętam to w zeszłym roku była tu dyskusja o stosowaniu fungicydów na rose i wniosek był taki że daje to dobre efekty. Natomiast jak deszczyk spadnie po oprysku to troche tej cieczy może zmyć, wiec skuteczność napewno będzie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pryskałem Osirisem i po pół godziny przeszła burza ale powinien zadziałać bo piszą że opady po 15 minutach od zabiegu nie wpływają ujemnie na działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to u mnie pyły delikatnie zmoczone końcówki liści dosłownie było widać pojedyncze krople. Pojechałem w po oprysku była już pogoda kilka godzin. Jak się wykłosi pojadę Osirisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki21,co masz za odmiany że już T2 pryskałeś ,u mnie T1 (aviator) pryskałem 14,05 ładnie trzyma ,a T2 (fandango) dam jak się wykłosi,i rezygnuje z N na kłosa szkoda kasy bo rokowania co do ceny skupu mizerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezygnujesz z nawożenia a ochrona z najwyższej pułki?? trochę dziwne podejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnym pogłowiu wyłącznie wysoka jakość może wyjść rolnikom na zdrowie, wszystko wskazuje na powrót różnic między konsumpcją a paszówką powyżej 100zł, na początku kontraktacji różnica wynosiła 70zł, a teraz już potrącają po 100zł, jeśli boicie się o ceny o polecam kontraktacje, bowiem gdy bańka już pęknie to się nie pozbieramy przez kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środki zakupiłem w pacu z myślą o godziwych cenach skupu. Kontraktacja ?????? w moich stronach wszyscy skupują w cenie dnia no można podpisać z Osadkowskim- Cebulskim ale daleko musiał bym odwozić.Cenę dyktuje największy odbiorca pszenicy Cargil,to dla niego skupuje większość skupów.

Co do N na kłosa to spodziewam się że już dane 180N/ha powinno dać parametry młynarskie.

Wczoraj byłem na pokazie poletek z ODR Wrocław pod Kobierzycami i nastroje co do cen skupu były mocno kwaśne,a to rejony dużych gospodarstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ostatnich latach warto było dążyć do konsumpcji? U mnie nie było znacznych różnic w cenie, jedynie zostawała satysfakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żniwa 2011 różnica w cenie między paszówką a konsumpcyjną 220zł/t potem zmiejszała się powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...