Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

dziś na fermach za świeży towar trza zapłacić

 

L - 19 / 21gr

M - 15 / 17gr

 

- to i tak za bezcen się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/metro-morduja-kury-bo-jajka-za-tanie,1925325

 

 

 

Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród, to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi za granicę "za chlebem" na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzał nowe, dawałbym podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniał inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczał do nich dostęp. Oddałbym banki, media, handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłóciłbym młodych ze starszymi, aby poprzez "odwróconą hipotekę" przejąć za bezcen ich mieszkania i domy. Zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, żeby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, by nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, by przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! Niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Ciekawe? 0 Zaglosuj plus Zaglosuj minus 0 Odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...gdybym był okupantem tego kraju zrobiłbym????

 

 

- z rolników przestępców, a z przestępców rolników!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jaki kraj taki rząd....... Polska słynie na całym świecie z nieróbdztwa oraz korupcji na każdym szczeblu władzy.....i jak nas postrzegają tak nas traktują.... efekty przyszły same w każdej gałęzi gospodarki........

w najbliższych 5 latach nastąpi całkowite załamanie gospodarcze co to znaczy a no to że Polska jako naród stanie się wasylem bogatych krajów Unii które wezmą wszystko za niby dotacje... a tak naprawdę kupią za 10 % ceny a Polak będzie im pracował za pół tego co Niemiec czy Francuz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...................gdybym był okupantem tego kraju, zrobił bym!!!!! - z rolników przestępców, a z przestępców rolników!!!! -karałbym babcie sprzedające pietruszkę na chodniku! -wysyłałbym inspekcje do piwnic, żeby karać za palenie w piecach! -rolnika który sprzeda kilo mięsa, sąsiadowi wysłałbym do prokuratury! -za brak kolczyka i zwierzęcia od ręki bym zamykał! - gdybym znalazł nieoznakowane jajko w sklepie , żeby je wytropić wysłałbym wszystkie swoje siły specjalne! -karałbym kierowców i właścicieli ciężarówek karami po 30000 zł -nastawiałbym ograniczeń prędkości i ustanowił 24 punkty karne,po czym odbierałbym pracę kierowcom zabierając im uprawnienia zaś swoim dałbym immunitet!!!...itd,itp...........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kol.przeor i jak tu zyc normalnie jak na kazdym kroku same kur.. i zlodzieje plus obrazanie przes naszego kolege z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kol.przeor i jak tu zyc normalnie jak na kazdym kroku same kur.. i zlodzieje plus obrazanie przes naszego kolege z forum

 

...do takich kolegów to ja się nie przyznaję!! Wolę się bawić sam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kol.przeor i jak tu zyc normalnie jak na kazdym kroku same kur.. i zlodzieje plus obrazanie przes naszego kolege z forum

 

Nie tykaj a nie będziesz tykany

 

ps.

przeor, nie wypieraj się, przecież jesteś moim kolego i to można powiedzieć - dobrym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor wsadż sobie gdzieś tą propagandę !!! Jacy ludzie taki naród !! Kto "dopuszcza do sejmu", jak nie my głosujący ? O czym Ty bredzisz człowieku ...?? ps.to po(słowo zostało usunięte)dające forum świadczy również o nas ! No żal......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tykam cie jajczarku strach mi nie pozwala hihihihi

Ale zapraszam do siebie mam nawet prezent dla ciebie

Po ile proponujesz M L kupie jedno auto swiezego towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja na półkach w sklepach kosztują od 50 gr. wzwyż. Na fermach M'ka 13/15 gr.

Pytanie: Do czyjej kieszeni wpada różnica w cenie ? Gdzie się podziewają te pieniądze ? Może dawny pomysł PSL o pisaniu cen producenta na opakowaniu nie był wcale taki zły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komunizm tez podobno nie był taki zły.

 

ile zarabia państwo na paliwie , papierosach i alkoholu wiesz , ale mimo to i tak kupujesz . co zmieni napisanie cen producenta ???

 

sprzedaj swój towar bezpośrednio konsumentowi za m 13/15 gr .bedzie wiedział ile kosztuje jajo u producenta .

 

po chleb i buty tez idź do producentów , a może tak handel wymienny

 

ja i sklep pewnie za friko bedziemy handlować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komunizm tez podobno nie był taki zły.

 

ile zarabia państwo na paliwie , papierosach i alkoholu wiesz , ale mimo to i tak kupujesz . co zmieni napisanie cen producenta ???

 

sprzedaj swój towar bezpośrednio konsumentowi za m 13/15 gr .bedzie wiedział ile kosztuje jajo u producenta .

 

po chleb i buty tez idź do producentów , a może tak handel wymienny

 

ja i sklep pewnie za friko bedziemy handlować

A my za friko produkować możemy ? I to Cie nie oburza ?

Głupi wpis i jeszcze głupsza argumentacja.

Cała złość konsumentów za drogi towar na półkach skierowana jest na producentów. Tymczasem konsument pojęcia nie ma, że producent oddaje towar za psie pieniądze i jeszcze do niego dokłada. Jak to miało być ? Producent jest od produkowania a od handlu jest handlarz ? Ja chromole takie podziały. Jak tylko się jajko ruszy, zaczynam rajd po punktach w celu wygryzienia handlarzy. Nie będę robił za darmo. Też chcę mieć chociaż minimalny zysk ze sprzedaży towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci maja wpływ na podaż towaru i jego cene , więc nie do mnie z żalami

czy ja Ci sie wypłakuje , ze towar na sklepach nie schodzi ??ze niejednokrotnie dokładam do paliwa i kosztu pracownika bo mało na trasie sprzedał ? NIE

 

 

handluj z kim chcesz , zobaszysz czy handel idzie za darmoche , czy też sa koszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co da te biadolenie? było jajko po 5 gr potem było po 50 gr teraz jest po 15 gr i będzie jeszcze wiele razy różnie a wy jakbyście się dopiero urodzili weźcie się za robote albo za inną branże nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, o czym Ty do cholery gadasz ?

Czy moi pracownicy to za darmo pracują a samochody na powietrze jeżdżą ? Zanim zaczniesz pisać takie bzdury, cofnij się kilka miesięcy wstecz. Było to tu na forum poruszane. Ja mam dokładnie takie same koszty jak Ty PLUS koszty wyprodukowania jajka. Na dzień dzisiejszy koszt samej paszy dla jednej nioski to ok. 20 gr. Nioska niesie jedno jajko dziennie, które sprzedaje się dzisiaj na fermie po 13/15 gr. Do samej paszy jest więc dokładka minimum 5 gr. A gdzie reszta kosztów ??????

Skoro więc na sklepach jajko jest po 50 gr. to może zamiast dokładać do interesu sprzedając towar na fermie, może lepiej olać pośredników i całą swoją produkcję pchać bezpośrednio na sklepy ?

 

Panie "nicniewiem". Ty chyba naprawdę nic nie wiesz o produkcji drobiarskiej. Lepiej nie wychylaj się z tymi kosztami w handlu bo to śmieszne. Powtarzam jeszcze raz: Paliwo, podatki, energia, pracownicy itp, itd.- ja też ponoszę takie wydatki. Też mam samochody, które rozwożą towar, też mam pracowników, też mam magazyny na utrzymaniu i też muszę kupić opakowania itp, itd. O kosztach wyprodukowania jajka nie będę pisał bo Twój umysł i tak prawdopodobnie tego nie ogarnie. I boli mnie, że tak naprawdę na produkcji drobiarskiej (czyli na naszych inwestycjach, naszych kredytach i na naszym ryzyku) dorabiają się inni. Kto ? Nie wiem. I nikogo nie chcę oskarżać. Faktem jednak jest, że dzisiaj jajko na fermie kosztuje 13 gr. a w sklepie 50 i ktoś tą różnicę zgarnia do kieszeni. Taki stan rzeczy uważam za skurw.y.syństwo i zwyczajne złodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i co da te biadolenie? było jajko po 5 gr potem było po 50 gr teraz jest po 15 gr i będzie jeszcze wiele razy różnie a wy jakbyście się dopiero urodzili weźcie się za robote albo za inną branże nara.

 

Racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Yoyo, nie wchodź w głupią polemikę z tymi h..... bo ich nie przegadasz, obsiądą cię jak muchy ....... i po co sobie nerwy psuć, jedź ja jak co tydzień na weekend i laskie kładź na wszystko, przyjdzie czas i dla nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...