Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:18 Czw 22 Kwi 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 594, 595, 596 ... 1421, 1422, 1423  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P.leszkiewicz

PostWysłany: 17:28 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
Yoyo napisał:
Ręka do góry, kto z producentów nie ma kredytów, pożyczek i żadnych długów. Jest tu taki na forum (poza Jajczarkiem bo on przecież śpi na forsie).

Może i śpi.. zgrzeszylbym żebym narzekał

Ps
Kto dziś za swoje inwestuje Rolling Eyes, a od czego są banki, nie bierzesz kredytu to nic nie masz oprócz starej budy, klatki przerabianej i nic więcej ...
Nie inwestujesz to się cofasz Wink

Chociaż raz napisałeś coś z sensem " kto nie inwestuje ten się cofa" tylko, że inwestycja w fermę nie zawsze oznacza budowę nowego obiektu. My zainwestowaliśmy i postawiliśmy co, odchowalnie, a nie kolejny budynek z nowymi klatkami. Wolę podkupić jajko i na nim zarobić, niż brać kolejny kredyt i płacić odsetki, a na każdą ratę zastanawiać się skąd wziąć. Kolego PROMIX, jakoś nie jestem dużym producentem, ale od 30 lat dajemy radę, i nadal widzę przyszłość w takiej wielkości produkcji, a nie większej. Część rozwożę sam, a resztę oddaję po większej cenie niż co po niektórzy " na paletach ". I idąc tokiem rozumowania kolegi Jajcarka, będę się cofał, bo ani mi się śni zwiększać produkcji.

Ceny stabilne 1A- 28gr ( i oczywiście dużo większe na większe i mniejsze punkty )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 16:29 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Ręka do góry, kto z producentów nie ma kredytów, pożyczek i żadnych długów. Jest tu taki na forum (poza Jajczarkiem bo on przecież śpi na forsie).

Może i śpi.. zgrzeszylbym żebym narzekał

Ps
Kto dziś za swoje inwestuje Rolling Eyes, a od czego są banki, nie bierzesz kredytu to nic nie masz oprócz starej budy, klatki przerabianej i nic więcej ...
Nie inwestujesz to się cofasz Wink
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 15:17 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
L- 33
M- 31

P.S. Od samego rana telefony za jajem Cool

A od poniedziałku 2 grosze do góry Smile
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 15:09 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L- 33
M- 31

P.S. Od samego rana telefony za jajem Cool
Powrót do góry
TomaszB

PostWysłany: 14:59 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do tematu z forum jakie sa u was ceny??
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 14:57 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:
Yoyo siedź w swojej bajce ze dużych nie będzie ,a do ciebie będą się kolejki ustawiały po jajka ..
Czy ty nie rozumiesz tego ze nie ma czegoś takiego jak brak towaru ? mamy globalizacje ,a rynek nigdy nie zostaje pusty .jest tylko kwestia ceny .Jeśli będzie trzeba sprowadza z innej części europy, świata sieci , duże pakownie,potentaci rynku ...
Bo raz to pan M. sprowadzał ????????????????Bo od wczoraj wozy pana W. widzimy w krajach europy ?
Nie pamiętasz czasów jak się handlowało Ruskim ,Czeskim ,Wegrem i Holendrem ?

Wiesz, jakoś tego importu jaj z innych krajów unii to ja się jakoś nie boję (bo to oznacza, że u nas cena jest na tyle wysoka, że się ten import opłaca). Boje się natomiast sytuacji odwrotnej czyli niskiej ceny z powodu dużej nadprodukcji. I wtedy nie wierz w bajki, że mały i średni będą mieli problemy, a duży będzie zarabiał 2 gr. na jajku.
Wiesz czemu w 2012 r. cena była wysoka ? A wiesz czemu cena na początku tego miesiąca poszła lekko w górę ?
A wiesz co się stanie z ceną, jak obsadzimy teraz wszystkie puste kurniki młodymi stadami i dodatkowo dostawimy kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych obiektów ?
Skoro Pan W. wozi jaja na zachód, to dlatego, że jest tam wyższa cena niż u nas (bo przecież nie robi tego charytatywnie). A wiesz dlaczego jest tam wyższa cena niż u nas ? Bo mądrzy Niemcy czy Holendrzy doszli do wniosku, że lepiej jest mieć 5 razy mniej pracy i 3 razy więcej pieniędzy.
A głupi polak w dalszym ciągu sam pod sobą dołki kopie. Byleby mieć więcej niż sąsiad. Niestety, siedząc w tej branży już ponad 35 lat wiem, że "mieć więcej" w przypadku drobiarzy oznacza mieć więcej długów. Ja wiem- piękne wille, świetne samochody, nowiutkie kurniki. Ale to tylko otoczka. Otoczka pod którą rzadko który handlarz zagląda i pod którą często kryją się niemałe dramaty. A u Pana W. też wcale nie jest tak różowo.
Budujesz, rozwijasz, stawiasz nowe kurniki i w wieku lat 65 jesteś do nich przywiązany jak pies du budy. Handlarz kończy handelek (duży lub mały to nieistotne) i idzie na emeryturkę. A hodowca musi ciągnąć dalej- bo tu wisi milion, bo tam trzeba oddać półtora. Jeszcze jeden odchów, może teraz się uda. Może teraz cena podskoczy i wyjdę na swoje. Kolejny kredyt, kolejne kurczaki i tak w kółko. Zarabiają wylęgarnie, paszarnie, handlarze, producenci wytłaczanek.... A producent jaj się łudzi, że następnym razem będzie lepiej.

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 12:48 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan PROMIX do pana M , pocukrować Ci ..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 12:41 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo siedź w swojej bajce ze dużych nie będzie ,a do ciebie będą się kolejki ustawiały po jajka ..
Czy ty nie rozumiesz tego ze nie ma czegoś takiego jak brak towaru ? mamy globalizacje ,a rynek nigdy nie zostaje pusty .jest tylko kwestia ceny .Jeśli będzie trzeba sprowadza z innej części europy, świata sieci , duże pakownie,potentaci rynku ...
Bo raz to pan M. sprowadzał ????????????????Bo od wczoraj wozy pana W. widzimy w krajach europy ?
Nie pamiętasz czasów jak się handlowało Ruskim ,Czeskim ,Wegrem i Holendrem ?
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 10:39 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:
Yoyo o ile ci szanuje to stwierdzam mamy całkowicie inne wizje .
Dostarczasz do sieciówek ????????jakich ? paru lewiatanów??euro ?rabatu ? To nie są sieci w pełni tego znaczenia i nie to miałem na myśli .To zbieranina bardziej lub mniej podporządkowanych punktów detalicznych skupionych przeważnie przy dużych hurtowniach nie posiadających własnej logistyki ..
Duży tez może paść i uczepiliście się pana B zresztą kto na tym straci ?Pan B ze padnie ? tak dokładnie wszystko wiecie ?.
Czemu M nie jest dla ciebie przykładem ? on tez pada?????????
Przykładem sieciówki może być" Malpka" gdzie nawet chleb nie jest brany od regionalnych piekarni .
Nasz rynek jest nadal rozdrobniony ale coraz szybsza budowa dyskontów i DUZYCH sieci jest głównym zagrożeniem .
Prywatne małe punkty znikają wiec niebawem może się okazać ze nie będziesz miał gdzie rozwozić SadSad i jeśli to dla ciebie pocieszenie to tak samo dotyczy mnie i mniejszych hurtowników ..

Handel się zmienia i nic na to nie poradzimy ..

Pamiętam jak przy cenie 0.40 mówiłeś ze nie ma szans na spadek ceny bo to jest na ta chwile koszt opłacalności żeby odrobić straty ,ze brak jajka na rynku ,ze fermy nie odbudują obsad tak szybko itd.itd .
Jak bardzo mylące były twoje wykłady mamy przykład co do moich ???mam nadzieje ze się nie sprawdza ale w sytuacji która jest jestem raczej pesymista .Juz dawno handel jajkiem nie jest moim podstawowym źródłem dochodu i o ile zyski są jeszcze dzięki marzy na przyzwoitym poziomie to już jeśli chodzi o porównanie sprzedaży ilościowej w ciągu 4-5 lat spadła ok
30 % .
Nie rozwijam się to prawda bo nie widzę sensu i tak rynek mnie zje Za duże inwestycje,spore koszty , a zysk mało pewny.Tak odważny nie jestem jak można prościej i bez problemów. Może ponad 20 lat w tym interesie wystarczy ..i skończmy kto ma racje ..,a jeśli twoje założenia są prawdziwe to znaczy ze jeszcze z 10 lat będziemy się tu spotykać na tym forum Smile

Ale kolaborat ...
A ja mam jedno krótkie pytanie. Jak nie będzie dużych producentów, to czy duże sieci handlowe w ogóle nie będą handlowały jajkiem ?
Powrót do góry
hurtjajLMS

PostWysłany: 10:05 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedam małą S 43-53 g
602-673-120
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
PROMIX

PostWysłany: 09:16 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo o ile ci szanuje to stwierdzam mamy całkowicie inne wizje .
Dostarczasz do sieciówek ????????jakich ? paru lewiatanów??euro ?rabatu ? To nie są sieci w pełni tego znaczenia i nie to miałem na myśli .To zbieranina bardziej lub mniej podporządkowanych punktów detalicznych skupionych przeważnie przy dużych hurtowniach nie posiadających własnej logistyki ..
Duży tez może paść i uczepiliście się pana B zresztą kto na tym straci ?Pan B ze padnie ? tak dokładnie wszystko wiecie ?.
Czemu M nie jest dla ciebie przykładem ? on tez pada?????????
Przykładem sieciówki może być" Malpka" gdzie nawet chleb nie jest brany od regionalnych piekarni .
Nasz rynek jest nadal rozdrobniony ale coraz szybsza budowa dyskontów i DUZYCH sieci jest głównym zagrożeniem .
Prywatne małe punkty znikają wiec niebawem może się okazać ze nie będziesz miał gdzie rozwozić SadSad i jeśli to dla ciebie pocieszenie to tak samo dotyczy mnie i mniejszych hurtowników ..

Handel się zmienia i nic na to nie poradzimy ..

Pamiętam jak przy cenie 0.40 mówiłeś ze nie ma szans na spadek ceny bo to jest na ta chwile koszt opłacalności żeby odrobić straty ,ze brak jajka na rynku ,ze fermy nie odbudują obsad tak szybko itd.itd .
Jak bardzo mylące były twoje wykłady mamy przykład co do moich ???mam nadzieje ze się nie sprawdza ale w sytuacji która jest jestem raczej pesymista .Juz dawno handel jajkiem nie jest moim podstawowym źródłem dochodu i o ile zyski są jeszcze dzięki marzy na przyzwoitym poziomie to już jeśli chodzi o porównanie sprzedaży ilościowej w ciągu 4-5 lat spadła ok
30 % .
Nie rozwijam się to prawda bo nie widzę sensu i tak rynek mnie zje Za duże inwestycje,spore koszty , a zysk mało pewny.Tak odważny nie jestem jak można prościej i bez problemów. Może ponad 20 lat w tym interesie wystarczy ..i skończmy kto ma racje ..,a jeśli twoje założenia są prawdziwe to znaczy ze jeszcze z 10 lat będziemy się tu spotykać na tym forum Smile
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:44 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
A na trzeci rok bankructwo Laughing

A ja obstawiam ze on na tym dobrze wyjdzie przy czym części z was już na tym forum nie będzie bo znikniecie z rynku .

Zostaną mali lokalni producenci i potentaci ..
Handlarzami tez nie musi się martwic bo znikniemy z rynku jak 50% punktów do których dostarczamy.
Mały rozprowadzi sam ,duży odda na sieci (wystarczy mu 1-2 gr na czysto i ma raj ) średni będzie czekał na biedronkę i oddawał po 15 groszy .

Duży odda na sieci i ma 1-2 gr. na czysto. Hehe- gorzej jak ma 1-2 grosze na jajku w plecy.
Panie Promix, robisz piękne założenia ale całkowicie nie prawdziwe. W tej branży zamiast zarabiać, często się dokłada. I wtedy najgorzej mają wielkie fermy. Zwiększanie produkcji powyżej pewnej ilości niosek nie obniża Ci już kosztu jednostkowego jajka a zaczyna ten koszt zwiększać. Mały czy średni sprzeda część jaj w mniejszym hurcie lub odda na sklepy, przez co średnia cena jaka wychodzi u niego wyższa. Duży niestety musi rozprowadzać przez duży hurt (lub wybijalnie) bo sam tego nie rozprowadzi ..... a tu ceny wiadomo jakie. Tak właśnie poległ Pan B.
A o tych sieciach to też bujdy na resorach. Nie jestem wielkim producentem (sukcesywnie zmniejszam produkcję) a wstawiam bezpośrednio na sklepy dwóch sieciówek (już o tym pisałem więc nie będę się powtarzał).
Powrót do góry
świeże jaja

PostWysłany: 21:01 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAKIE ZAROBASY! TACY PRODUCENCI! TACY INTELEKTUALISCI! A TAKIE GŁUPIE WPISY ,WY CHYBA NIE MACIE CO ROBIC.NIE MACIE RODZINY, PRZYJACIÓŁ, TYLKO STRONA .PPR .SMUTNE ALE PRAWDZIWE. L-26GR.PS.JAK TO MÓWIĄ WIĘCEJ KURNIKOW ,WIĘCEJ JAJ=I ŻYJE SIĘ LEPIEJ
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:12 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak myślałem , łatwo się tobą steruje Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ps jeszcze jedno pasze sam robisz , odchów też sam , a czy jaja też wysiadujesz Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing sysko śam Laughing Laughing Laughing ................
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 17:06 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałeś czegoś wkleić Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 16:49 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałeś czegoś wkleić Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 15:47 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L- 30 gr
M- 29 gr

Cena do góry Cool
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 13:35 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ceny do góry bo koniec tygodnia a telefony dzwonią za jajem , zainteresowanie grubym sortem .

Następna brednia....

Ps.
Tak jak się kury przepieżyło i nie ma co dużym jajem robić, to się takie hasła pisze Rolling EyesWink
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 13:19 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz na swoje wpisy, każdego na wymioty bierze od tych bredni Rolling Eyes
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 13:17 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem za co stoję,
- a kto twoimi rzęchami rozwiezie jaja Laughing
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 13:04 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie jajczrek popatrz na swoje wpisy te od 1 do .......... wtedy to miałeś mokro bo pisałeś brednie i wklejałeś idiotyzmy .
Ps . szykuje się na wakacje a ty stój na rampie i wypatruj h.... nie zapomnij zdjąć koszulki to się opalisz Laughing Laughing Laughing Laughing Cool
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 12:46 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co się dzieje dokładnie u pana B. ale pan M. chyba wychodzi przezwoicie na jajku .

Uważasz ze pan B. będzie nagle biedakiem ??????????
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 12:45 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koł. Promix masz 100% racji, ci co maja 25 - 50 tys kur powoli zostają w tyle i taki jak cenenima ma już mokro w majteczkach, myśląc ze sprzeda jaja we własnym zakresie to jest bonzo, nie robię tego jak pan. B. i nawet mi się nie marzy taka wielkość produkcji, wystarczy mi tyle na ile będę mógł mieć sam nad nią kontrole.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:51 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoim zdaniem zostaną potentaci , tacy jak pan B ???
Jeszcze jedno nikogo nie chce wykańczać ale krew mnie zalewa jak ktoś nastawia kurników a potem jaja proponuje za 0,10gr .
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 11:37 Pią 11 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takim jak Promix pasują tacy co stawiają bo będą na nich zerować Laughing

Takim ja mi to jest obojętne co robi jajczarek i jaka jest cena jak tylko nie przekracza magicznej bariery 35-40 gr .bo na tiry nie kupuje ,a dla małych pewnie ma zabójcza cenę :)Jego firma jego decyzje !
Ja opisałem sytuacje jak moim zdaniem będzie wyglądał rynek ale jak widzę ciebie nie tylko boli to ze pośrednik zarabia ale tez ze inny producent się rozwija.

Zmartwię cie .. WSZYSTKICH NIE WYKOŃCZYSZ ,a zawiść to nic dobrego ..
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 594, 595, 596 ... 1421, 1422, 1423  Następny
Strona 595 z 1423

Skocz do: