Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

No przy takich cenach 90t pszenicy świetnej jakości poleży w silosie do cen 1000zł co się dzieje w pogodzie każdy widzi,co rok jest gorzej,zapasy światowe są mizerne,teraz cwaniaczki szukają okazji żeby wyrwać za tanie pieniądze towar,od ludzi zmuszonych sprzedać zboże niezależnie od ceny.Mam zaplecze magazynowe towar suchy dobrej jakości,wietrzony może leżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup zbóż z dowozem na fermę

 

pszenica - 850 / 860 zł netto

kukurydza - 850 / 860 zł netto

pszenżyto - 750 / 760 zł netto

 

- nie ma najmniejszego problemu zakupu w tych cenach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszymy,tymczasem do kolegi dzwoni gość z cedrobu i chce kupić

towar, no a cena topnieje ,jak tak go słuchałem chciało mi się zaśmiać się do tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ich stała śpiewka, dzwonią i chcą kupić, bo za chwile cena spadnie jeszcze bardziej, a oni wspaniałomyślnie chcą kupić po wyższej. Każdy logicznie myślący widzi co się dzieje, za chwile wszyscy będą chcieli kupować, żeby jak najwięcej zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę w programie propagandowym na TVP1 PO 12:10 powiedzą że tyle pada i że napewno będzie porażone. I znów dobry powód do spadku ceny bo paszówki będzie od groma. U mnie na kurnik dziś 850+vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół europy pod wodą wszędzie leje a oni jaja sobie robią bo żyją prognozami super zbiorów za chwile grzyby wpierdzielą z 30 % plonu bo niema kiedy wjechać z zabiegami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popieram prognozy o cenie w górę... jeśliby obiektywnie patrząc na to co się dzieje z pogodą... z tym grzybem tonie wiem jak u was ale jęczmień jary to powiedziałbym że 50 % plonu... jedyne co potwierdzę to cena rzepaku na poziomie ok 1500 max co do qq to za daleko do zbiorów, jeśli chodzi o pszenicę to może się zdarzyć że w żniwa będzie tanio ale później tylko w górkę jeśli uda się nam zebrać plony. A do żniw kilka ostatnich lat pokazało że można się spodziewać DUŻO anomalii pogodowych jeden grad i nie kupią nic chyba że z poprzednich żniw jeśli tych kilku zechce sprzedać...

 

Podsumowanie moje życzyłoby sobie również obniżenia cen mąki, chleba, jajek, i innych produktów co raczej nie nastąpi bo teraz głównym składnikiem tych produktów jest prąd i transport

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica determinuje ceny żywności jeśli jest droga, jedynie gdy jest tania okazuje się, że mąka determinuje cenę pieczywa w zaledwie 10%,

 

również życzę sobie wzrostu cen, ale ponad połowę zbiorów już sobie zabezpieczyłem, duże gospodarstwa nie pozwolą sobie na rezygnację ze zwalczania chorób grzybowych, w Polsce takie nie dominują, ale na zachodzie już tak, u mnie opryskiwacz przechodzi wszędzie, także nie jest najgorzej, podstawa to wiara w utrzymanie się bezdeszczowej pogody przez kilka godzin po zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsumowanie moje życzyłoby sobie również obniżenia cen mąki, chleba, jajek, i innych produktów co raczej nie nastąpi bo teraz głównym składnikiem tych produktów jest prąd i transport

 

Pozdrawiam

 

 

My hodowcy również byśmy sobie życzyli obniżenia cen zbóż i śruty sojowej, gdyż pasza to nasz największy koszt produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczyli cenę kontraktu jesiennego z matif i obniżają cenę w maju,to oczywista zmowa cenowa ,jakie znaczenie dla konsumenta ma czy mąka kosztuje 1,2 czy 1,5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawiesić produkcję broilera podyktować warunek że wstawiamy w kurniki jeżeli cena za kurę będzie 6zł/kg.

 

na twoim miejscu też bym w polu nic nie robił do puki nie będziesz miał zagwarantowanej pogody na cały rok - tak się po prostu nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie analizę dane FADN w okresie 5 lat i obok produkcji ogrodniczej tylko gospodarstwa realizujące produkcję zwierząt ziarnożernych osiągały stabilną nadwyżkę na wysokim poziomie (nie uwzględniając dopłat bezpośrednich), także przy założeniu, iż ceny zbóż będą spadać warto zmodernizować gospodarstwa i powrócić do produkcji zwierzęcej, ale na dużą skalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie sobie analizę dane FADN w okresie 5 lat i obok produkcji ogrodniczej tylko gospodarstwa realizujące produkcję zwierząt ziarnożernych osiągały stabilną nadwyżkę na wysokim poziomie (nie uwzględniając dopłat bezpośrednich), także przy założeniu, iż ceny zbóż będą spadać warto zmodernizować gospodarstwa i powrócić do produkcji zwierzęcej, ale na dużą skalę

 

kol. macie chleb, nie szukajcie chlebka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przejazdem byłem na jednym skupie zboża i zapytałem o prognozy cen skupu,

pszenica 760-810 netto

rzepak 1600-1700 netto

żyto liczy że po 500 netto będzie kupował , to takie prognozy.

ceny po c...u tylko się w kałuży na polu utopić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byłyby bardzo dobre ceny, życzę sobie i Wam takich poziomów cen jeszcze przez kolejnych pięć lat - w końcu będzie można odejść na rolniczą emeryturę;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo miałem odpowiedzieć w tym temacie,podpisał bym kontrakt na następny rok w takich cenach na całość zbiorów,tzn rzepak 170 a pszenica 80 ,żyto to cieniutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny całkiem realne u nas tyle wody że ciągniki toną opryski na flagowy opóźnione pszenica jęczmień jary żółte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny całkiem realne u nas tyle wody że ciągniki toną opryski na flagowy opóźnione pszenica jęczmień jary żółte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pogoda a co za tym idzie dobre warunki ,bardziej mi szkodzą jak pomagają

niech plon będzie średni i cena dobra lub wysoka ,gorzej kiedy plon rekordowo wysoki a cena koszmarna ,także musimy się modlić o nieurodzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 960 netto z kombajnu do skupu ,a na strychy żona całą zimę pranie wieszała.A miałem też trzymać do wiosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 960 netto z kombajnu do skupu ,a na strychy żona całą zimę pranie wieszała.A miałem też trzymać do wiosny

 

wcześniej( w lutum) woziłem po 1030netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup zbóż z dowozem na fermę

 

pszenica - 880 / 900 zł netto

kukurydza - 870 / 880 zł netto

pszenżyto - 750 / 760 zł netto

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...