Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

od 1.9 na półncy 2.3-2.6 centrum do 3.2 południe o ile dwa pierwsze potwierdzam to o trzecim tylko słyszalem propozycje na dziś od pośredników

1a-0.21

1b-0.18

2a-0.16

czyli i tak poniżej kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej kur, więcej jaj, niższe koszty ! To są podstawy ekonomi.

Tia....

Jajczarek, wyglądasz na inteligentnego chłopa

Pomyśl raz jeszcze: "Więcej kur, więcej jaj, niższe koszty !". Co to będzie, jeśli każdy z producentów zastosuje się do tej Twojej ekonomi ? Odp: jaj będzie dużo więcej, niż rynek może wchłonąć. I znowu sami robimy żer dla handlarzy.

 

wytrzyma ten kto jest mocniejszy finansowo, tak jest w każdej dziedzinie, wszyscy doskonale o tym wiedzą.

Ach, no tak. Zapomniałem o tym, że prowadzimy ten biznes nie po to, żeby zarabiać, tylko po to żeby ciągle dokładać z nadzieją, że inni wykończą się szybciej.

Jajczarek- Twoje teorie mają poważne luki. Aż minie korci, żeby powiedzieć, że są po prostu głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biedronka

Wysłany: Wto Cze 11 10:48 GMT 2013 Temat postu:

4 zł. ..........za 2 kg.

 

chciałbyś żeby tak było stale ,co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto obejrzeć

No i co w tym fajnego ? Banda kiboli straszy dzieci na boisku. Naprawdę "super".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie lekko w górę. Ale spokojnie. "Mądrzy" hodowcy zaraz nadrobią braki w towarze i na jesień będziemy mieli jajko jeszcze tańsze niż teraz.

Wszystko to, co powiedział kol. PROMIX to 100% racji. Mi jest wszystko jedno po ile jest jajko. Ja swoje i tak zarobię. A hodowców jest mi zwyczajnie szkoda. Sami szykują sobie takie dziwne jazdy. Wystarczy, że cena lekko drgnie w górę i wszyscy nagle pchają 110% obsady do kurników (których jest i tak za dużo).

Drodzy producenci. Zapchacie rynek towarem i macie później pretensję, że jajko tanie, i że dokładacie do interesu. A przy okazji psujecie rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej kur, więcej jaj, niższe koszty ! To są podstawy ekonomi.

Tia....

Jajczarek, wyglądasz na inteligentnego chłopa ????????????

Pomyśl raz jeszcze: "Więcej kur, więcej jaj, niższe koszty !". Co to będzie, jeśli każdy z producentów zastosuje się do tej Twojej ekonomi ? Odp: jaj będzie dużo więcej, niż rynek może wchłonąć. I znowu sami robimy żer dla handlarzy.

 

No to poleciałeś... Inteligentny chłop???? Popatrz na jego dziecinne wpisy i zastanów się co Ty opowiadasz człowieku.... Przecież to dzieciak który dorwał się do komputera. Cały czas się tylko z każdym wyzywa i wkleja jakieś beznadziejne "niby" śmieszne zdjęcia. Pokaż mi jego inteligencję w chociaż jednym wpisie bo ja jej nie widzę.

 

 

Ceny lekko w górę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biedronka

Wysłany: Wto Cze 11 10:48 GMT 2013 Temat postu:

4 zł. ..........za 2 kg.

 

chciałbyś żeby tak było stale ,co?

 

 

 

Stale to może nie, tak długo żebyśmy się zdążyli nachapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to poleciałeś Yoyo... Inteligentny ze mnie chłop???? Popatrz na moje dziecinne wpisy i zastanów się co Ty opowiadasz człowieku.... Przecież ja to dzieciak który dorwał się do komputera. Cały czas się z każdym tylko wyzywam. Pokaż mi moją inteligencję w chociaż jednym wpisie bo ja jej nie widzę.

Pozdrawiam

 

widzę kolejnego "Jasia" z obsesją... Ciebie to jakiś ksiądz musiał molestować, chłopie na terapię jakąś się udaj, a nie na forum... ))))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(A hodowców jest mi zwyczajnie szkoda) nie rozśmieszajcie nas hodowców , jak jaja coraz mniej to cukier sypią

Po prostu mi Was żal.... Na jesieni będzie powtórka z rozrywki i lamenty, że nie mamy co z nadprodukcją zrobić.

A ja zarobie niezależnie od tego, czy jajko jest drogie czy tanie. Mniej lub więcej ale zarobię. Kupię, dorzucę swoje, sprzedam i zarobię.

Boję się tylko, że jak się już sami wykończycie (nadprodukcją) i jak wszyscy zbankrutują (a najszybciej Ci co się przeinwestowali) to faktycznie trzeba będzie ukraińskim jajkiem handlować bo polskich producentów już nie będzie. Ale wtedy też zarobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL - 0,43 / 0,46

L - 0,35 / 0,37

M - 0,25 / 0,30

S - 0,20 / 0,24

 

w takich cenach mogę dopiero rozmawiać o sprzedaży, za chwilę staną się one normalni cenami na każdej fermie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tam cynka ?

 

płacił już ktoś za 1A 0,24 ?

 

ja tak płace swojemu stałemu cały czas. ale na boku podkupi się po 0,17 czasami, ale zejście słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm cuś się dzieje.....tylko słyszę od handlarzy że coraz ciężej jest dokupić jajcunów,jak na fermie nie chcą sprzedać to kury wycięte i tak w koło.

ale co dziwne to nikt nic nie mówi że cena wysoka tylko że nie ma towarku....

i co to będzie?!?!?!!??!!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...