Skocz do zawartości
ZT74

kredyty preferencyjne na rolną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Czy spełniając warunki "młodego rolnika", jest możliwość zakupu na kredyt na preferencyjnych warunkach działek rolnych, przylegających do posiadanej ziemi, (ale że też grunty te lężą na Mazowszu) w cenie około 20 zł/m2? Czy też matka UE odcina sie od takich przedsięwzięć?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli są to użytki rolne to istnieje taka możliwość, jednak wartość kredytu jest ograniczona średnią ceną gruntów rolnych w danym województwie (wg GUS) zatem zamiast 20 zł otrzymasz wsparcie 5-10 krotnie niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie zapominaj, że o taki kredyt możesz ubiegać się tylko do końca br.

do końca tego roku tylko z lini na zakup ziemi ale jako młody rolnik to bedzie mógł nawet w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawie, wsparcie 5-10 krotnie nizsze od ceny zakupu, to zadna pomoc przy kwalifikacjach, jakie trzeba spelnic... Nie da sie podczepic w jakis inny sposob, w ramach pomycy Unii-matki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacąc 20 zł/m2 to raczej tej ziemi nie kupujesz w celach rolnych więc nie ma co się dziwić, ze Państwo nie chce dopłacać do takich transakcji.

ponadto żaden program pomocowy PROW nie przewiduje takiego wsparcia na jakie oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No u mnie była podobna sytuacja, tez nie dostałem dopłaty...

Doradzili mi na forum kredytowym, żeby zgłosić się w tej sprawie do firm, które załatwiają dopłaty no i to dopiero pomogły - dostałem dopłatę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyty przez internet bez bik jest ciezko dostac, a w bankach jest to jednak niemozliwe...trzeba szukac oferty jakis firm jak parabanki albo cos takiego. One udzielaja preferenycjnych kredytow, takze dla rolnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...