Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

zainteresowanie jest większym jajem niż mniejszym, nie uważacie jakby były lekkie braki w dużym sorcie

Hmmm, coś w tym jest. Chociaż szczerze mówiąc to na dzień dzisiejszy zaczynam mieć braki w każdym sorcie. No, ale ja jadę polową produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza, czyżby większość hodowców zaprzestali produkcję, a wy dobroczyńcy przebranżowiliście się na truskawki, czereśnie itp?

 

- zejście normalne, widać braki w dużym sorcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest

Wczoraj miałem dostawę paszy i pytam kierowcy gdzie tam jeszcze dzisiaj jedzie... A nigdzie mówi - nie ma ruchu, brak klienta.... Więc kto kupuje pasze tak jak ja jest BARDZO DOBRA pora na negocjacje by trochę chociaż te koszty zminimalizwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza, czyżby większość hodowców zaprzestali produkcję, a wy dobroczyńcy przebranżowiliście się na truskawki, czereśnie itp?

 

- zejście normalne, widać braki w dużym sorcie.

 

braki to widać ale w twoim umyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panie i panowie,

 

Jam jest maluśki, i tak się zastanawiam po tym wszystkim co się dzieje:

A mianowicie -> po "aferze antybiotykowej"

Mam strasznie duży ruch -> moje zeszłoroczne kury nie nadążają z produkcją "jedynek"

A młode jeszcze nie znoszą jaj. Mam okazję dokupić niosek wchodzących w nieśność.

I teraz pytanie za 100$ czy dobrze rozumiem sytuację:

Brak eksportu powoduje że tona jaj na przemysł kosztuje tyle co tona paszy dla niosek?

Brak chociaż zwrotu bieżącego utrzymania niosek powoduje iż połowa stad poszła do rzeźni?

Takie braki w produkcji wcześniej czy później spowodują braki jaj? (w grudniu?), wzrost cen jaj których nawet import z Ukrainy nie powstrzyma.

Wiadomo produkcja jaj to jest ciągłość jeżeli opłacalność wróci powiedzmy w Listopadzie -> to i tak nie uda się zwiększyć produkcji aż do świąt Wielkanocnych w przyszłym roku?

 

Może młody jestem ale tak sobie gdybam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. 2)

 

Tesco Śląsk ceny jak w święta wielkanocne...

Nie mam pojęcia jak w innych sklepach.

Ale jako że ja sprzedaję tylko detal to sądzę że i tak nie stracę o ile będę miał stałych klientów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza, czyżby większość hodowców zaprzestali produkcję, a wy dobroczyńcy przebranżowiliście się na truskawki, czereśnie itp?

 

- zejście normalne, widać braki w dużym sorcie.

 

braki to widać ale w twoim umyśle

 

Jedni mają przed nazwiskiem "inżynier", inni "doktor", a ty powinieneś wstawiać "debil"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Zielonóżka to nie portal dla wróżbitów hehehe nie wież kol. po ile bedzie zloto na jesien bo jest tez tanie teraz

Co do cen L 0,2 M roznie 0.16-0.18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Zielonóżka to nie portal dla wróżbitów hehehe nie wież kol. po ile bedzie zloto na jesien bo jest tez tanie teraz

Co do cen L 0,2 M roznie 0.16-0.18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej panie i panowie,

 

Jam jest maluśki

 

Może młody jestem ale tak sobie gdybam....

 

Jak nie jesteś najmocniejszy, to trzymaj z najmocniejszym. To jedyna recepta na przetrwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

Jak nie jesteś najmocniejszy, to trzymaj z najmocniejszym. ...

Dobre.Abyś mu mógł służyć jako podnóżek w odpowiednim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadac tak zle i tak nie dobrze. Kazdy komus sluzy za cos zeby ktos to docenial

Widzieliscie artykul na onecie mazowiezkie tonie w dlugach dac im wiecej pieniedzy jak jaja byly drogie to w tv sraczki dostali a teraz nawet pies z kulawa nogą olewa temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kol. Zielonóżka to nie portal dla wróżbitów hehehe nie wież kol. po ile bedzie zloto na jesien bo jest tez tanie teraz

Co do cen L 0,2 M roznie 0.16-0.18

 

No niby tak, ale już w Grudniu przewidywało się że złoto stanieje -> tylko nie wiadomo do jakiego stopnia.

Co do cen paszy -> jak na razie obstawiam około 800zł za tonę pszenicy/kukurydzy w Listopadzie.

Gorzej wygląda sytuacja z Soją która znów ma drożeć.

 

A tak w ogóle czy ktoś robi sam paszę?

Możecie mi powiedzieć tak mniej więcej jaki skład trzeba zrobić?

 

I jeszcze jedno czy zamiast śruty sojowej można stosować makuch lniany lub słonecznikowy dla kur niosek? Jeśli tak to w jakich %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej panie i panowie,

 

Jam jest maluśki

 

Może młody jestem ale tak sobie gdybam....

 

Jak nie jesteś najmocniejszy, to trzymaj z najmocniejszym. To jedyna recepta na przetrwanie

 

No u mnie wygląda właśnie dokładnie odwrotnie:

Znajomi co mają tys. kur niosek ledwo wiążą koniec z końcem.

Ja mam 100 kur zeszłorocznych i 70 młodych.

I mam z tego niezły dodatek do wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheheh kol. Zielonanozka jestes niesamowity to tira jaj nie kupi u Ciebie bo zbieral bys z 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej panie i panowie,

 

Jam jest maluśki

 

Może młody jestem ale tak sobie gdybam....

 

Jak nie jesteś najmocniejszy, to trzymaj z najmocniejszym. To jedyna recepta na przetrwanie

 

No u mnie wygląda właśnie dokładnie odwrotnie:

Znajomi co mają tys. kur niosek ledwo wiążą koniec z końcem.

Ja mam 100 kur zeszłorocznych i 70 młodych.

I mam z tego niezły dodatek do wypłaty.

 

mogę ci koguta podesłać do tych panienek

 

ps.

komu chcesz robić paszę sąsiadowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łacha sobie ciśniecie z gościa . Dla was obrót musi być w granicach 800 tys. miesiecznie albo wiecej . Macie pracownikow i inne zobowiazania . On stwierdził ze dodatkowe kilka setek miesiecznie jemu wystarczy do wypłaty . Sam zaczynałem od 1000 szt. kur z 1PL teraz jestem jednym z większych hodowców jaj z wolnego wybiegu ale staram sie szanowac innych a wy tylko o jednym non stop. To forum zeszło chyba na psy.

Tu powinno wymieniac sie jakimis przydatnymi informacjami a nie gównem okładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma parę kurek wolnego wybiegu dla papieru, reszta jaj dokupowana jest na fermach bez numeru od MESSY

 

ps.

jak tam z jajem u ciebie zimą?

- pewnie masz magiczne kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.MagicHen gdzie ja zielononozce ublizam to ze zażartowalem to nieznaczy ze go nie szanuje a niech sobie pracuje z ta setka kur nic do tego niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajczarek jajcarz czy jak ci tam powiem tyle uderz w stół a nożyce sie odezwą widac kto wali klienktow końcowych po rogach . Zapraszam do mnie na kawe może zobaczysz jak wygląda prawdziwa hodowla wolnowybiegowa . Ty ciagle klatka i setki tys kur .

Wal dalej nadruki ! w niemczech juz sie to konczy i w koncu u nas bedzie to bardziej pilnowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem ci szczerze... brzydzę się takimi jajami od kur z wolnego wybiegu, kiedyś widziałem jak kury oprawiały zdechłego szczura - obrzydliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj swoim wiecej antybiotykow klatka to lubi. Widze ze wolisz drukowac niz dac ludzią prawdziwy wolny wybieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...