Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Koledzy mam taki problem w URSUS 1134. Chodzi o stacyjkę, jeśli uruchomię zimny silnik, i po chwili go wyłaczę, to nie mogę ruszyć kluczyka ani wyłączyć zapłon, ani ponownie uruchomić silnik. Dopiero po 2-3 minutach mogę wykonać ruch kluczykiem. Co to za przypadłość i w jaki sposób sobie z nia poradzić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! niebede zakladał nowego tematu a mam pytanko czy ktorys z kolegow nieposiada zbednego dziurawego zbiornika do ursusa 912 potrzebuje dosłownie kawalek blachy z tego zbiornika z miejscem na czujnik poziomu paliwa jak cos to pisac na gg;3156082 badz mail;tomekb227@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - w 1614 jest taki feler, że cieknie nie z simmeringów, ale z powodu deformacji kadłubów skrzyni, mostu i skrzyni pośredniej, zwłaszcza, jak ciągnik chodził z turem albo podnosi ciężki osprzęt na granicy udźwigu podnośnika. Znajomy tak ma w 16145. Pomogło by planowanie bloków , ale nie za bardzo jest to gdzie zrobić , no i cały ciągnik trzeba rozbierać. Nie podałeś, skąd cieknie. Jeśli poleciały simmeringi, to zazwyczaj leje się z podnośnika, wałka WOM oraz z obudowy sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Koledzy mam taki problem w URSUS 1134. Chodzi o stacyjkę, jeśli uruchomię zimny silnik, i po chwili go wyłaczę, to nie mogę ruszyć kluczyka ani wyłączyć zapłon, ani ponownie uruchomić silnik. Dopiero po 2-3 minutach mogę wykonać ruch kluczykiem. Co to za przypadłość i w jaki sposób sobie z nia poradzić?

Pozdrawiam

U mojego też tak jest pogodziłem sie z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam z tą stacyjką jakąś blokadę czasową stacyjki, aby nie przegrzać rozrusznika przy wielokrotnym kręceniu rozrusznikiem. A nie słychać jakiegoś pyknięcia elektromagnesu ?

W samochodach konieczne jest cofnięcie stacyjki do położenia "0" i dopiero można próbować kręcić rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy tur do mf 255 będzie pasował do Ursusa 2812 (mam tego bez zwolnic i na okrągłych pochwach) czy też musi być specjalnie do 2812 czy też mf 235???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tura zamontowałem tylko mam jeszcze pytanie czy da się używać wywrotki gdy ma się tura założonego?? bo jak ustawiłem na działanie jednostronne to tur chodzi ale gdybym chciał zapiąć wywrotkę to muszę odkręcić przewód od tura bo pod tym drugim wyjściem nie wywraca, a tur leży na ziemi i nie da się ruszyć żeby spadło wszystko z wywrotki, coś robię żle bo może da się obsłużyć jednostronnie tura i wywrotkę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż zawór odcinający do TUR-a, podnosisz TUR, zamykasz zawór, odpinasz od gniazda i wtedy przyczepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię, bo i tak chcę główną rurkę zmienić na przewód elastyczny i dołożę zawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dziś stłukłem tylną szybę w moim ursusie 4024 i przeszukałem cały internet nigdzie nie ma takiej szyby, może ktoś już sobie radził z podobnym problemem i ma jakieś namiary na jakiś sklep...albo jakiegoś producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam tura do ursusa 2812 i chciałbym mu zrobić wychylaną łyżkę. mam tylko pytanie jak podłączyć siłowniki jednostronnego działania do dwustronnego działania?? Rozdzielacz mam nowy dwusekcyjny dwustronnego działania. Znalazłem też na allegro z raka z podłączonym obejściem i nie wiem czy jak zrobię podobnie w moim to czy łyżka będzie opadać gdy olej będzie pompowany w przelew?? link http://allegro.pl/rozdzielacz-dwusekcyjny-rak-gpw-ostrowek-i3363477632.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łyżka będzie na dwustronnym a tur ma wysięgnik podnoszony dwoma jednostronnymi a chce to wszystko podłączyć pod jeden rozdzielacz dwusekcyjny żeby mieć obsługę tura w jednym miejscu dwoma dźwigniami. zamiast fabrycznym i jedną sekcją odzielnie od łyżki. Problem mam tylko jak podłączyć te siłowniki fabryczne w turze jednosekcyjne pod taki rozdzielacz http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-dwusekcyjny-2-40l-i3350636152.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 sekcyjny przy 360 zobaczę jak podłączone i napisze siłowniki od podnoszenia są jednostronnego działania od łyżki i krokodyla dwustronnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prawej jak na zdjeciu zasilanie

z lewej pod czerwona (?) zaslepka powrot

z lewej pod korkiem tym z boku obok zaslepki zabezpieczonej korkiem stalowym jest kontynuacja dla kolejnego rozdzielacza gdybys potrzebowal, wymaga specjalnej mufy wkrecanej w miejsce korka zaslepiajacej odpowiednio kanal w rozdzielaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dcnt to wszystko rozumiem tylko jak podłączyć jednostronne siłowniki do tego rozdzielacza który jest dwustronnego działania. Czy trzeba to wolne wyjście dać w powrót trójnikiem i czy będzie to chodzić. http://allegro.pl/rozdzielacz-dwusekcyjny-rak-gpw-ostrowek-i3363477632.html Tu jest zrobione podobnie (po prawej na zdjęciu dwustronne działanie po lewej jednostronne i zrobione obejście. Czy to będzie działać jak należy( czy wysięgnik będzie opadał względnie szybko?? kolego damian9871 tak masz zrobione obejście na jednostronne działanie?? i jak sprawuje się wysięgnik w opadaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Myślę że wystarczy tylko zaślepić otwór na sekcji do jednostronnego działania.Przy dwustronnym działaniu gdy zmieniasz kierunek to i tak olej musi którędyś wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy będzie nie potrzebnie pompa pracować pod ciśnieniem,więc by trzeba było dać "wolny odpływ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał tak jak kolego mówisz bo miał do wyjść podłączone wszystko i przy opuszczaniu niby ok ale aż pompa silnik przyduszała i miał z wolnego wyjścia wyciek drobny bo biło ciśnienie, a ja chce tego uniknąć o ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest dac wolny splyw z niewykorzystanego gniazda rozdzielacza, nie meczysz pompy i rozdzielacza przy opuszczaniu tur-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...