Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:24 Wto 22 Maj 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 2080, 2081, 2082  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel 7791

PostWysłany: 09:46 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisała Chikara to racja tylko jest wiele "ale":
1. może handel nie jest dla niektórych żadnym problemem, ale handluje się zazwyczaj z zaufanymi, wypłacalnymi ubojniami, a nie wszystkie takie są
2. targowanie nie zawsze się opłaca bo rodzi to wiele problemów, są przesunięcia bo ubojniom się nie opłaca ( pomimo tego że wstawienia mam co 9 tygodni to i tak z tego powodu ledwo co zdążyłem z czyszczeniem obiektu)
3. Fajnie by było trzymać ubojnie w niepewności ze względu na późne powiadomienie, ale to się nie sprawdza w szczególności w czasie nadprodukcji.
(osobiście wolę mieć minimalną pewność i wpisuję się 2 tyg. przed.)
Z resztą czy wpiszesz się 2 tyg. czy tydzień przed to i tak nic to nie zmieni. A nikt sobie nie pozwoli na to żeby umawiać się z dnia na dzień pomimo,że to może by pomogło.
Jedyne czym możemy się wspomóc to zdzwanianie się tak jak to robią ubojnie.
Zaakcentowanie w Wawie że jest nam źle.

Moim zdaniem nasz ...... rząd już powinien się nami zająć na poważnie bo Vatu z paszy po tych podwyżkach odprowadzamy 3 razy tyle co w zeszłym roku.

Walcząc dopiero coś zyskamy, a nie gadaniem.

Protest dopiero by coś zmienił. Ale kto pojedzie????

GADAJCIE DALEJ I NIC Z TEGO NIE BĘDZIE.
Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Coco

PostWysłany: 09:24 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast pisać te swoje DEKALOGI może zróbmy jak producenci trzody chlewnej, którzy potrafią.
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów o sprawdzenie czy na rynku trzody chlewnej nie doszło do zmowy cenowej przez zakłady skupujące i przetwarzające żywiec.
Działanie samorządu rolniczego podyktowane jest nagłym spadkiem w naszym kraju cen skupu trzody chlewnej oraz wstrzymaniem odbioru polskiego żywca przez nasze zakłady przetwórcze przy jednoczesnym lawinowym napływie do Polski po cenach dumpingowych półtusz wieprzowych z Niemiec.

Drastyczny spadek cen żywca ( do 2,90 -3,00 złotych ) oraz drożejące pasze spowodowały, że obecnie hodowla trzody chlewnej stała się mało opłacalna dla polskich rolników.

Dlatego zdaniem samorządu rolniczego polski rząd powinien pilnie podjąć działania zabezpieczające opłacalność produkcji, poprzez eliminację nieuczciwych praktyk rynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Coco

PostWysłany: 09:16 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chikara

Wysłany: Sob Sty 22 0:54 GMT 2011 Temat postu: ABC sprzedaży żywca
Podpisując się pod walką o przyszłość, na razie podsuwam kilka uwag do bieżących działań, które od zaraz mogą przynieść jakąś poprawę sytuacji.
Może stwórzmy jakiś DEKALOG PRODUCENTA DROBIU
ps. wiem że wielu z Nas to stosuje i zabrzmi to banalnie, ale ....

1. ZANIM ZADZWONISZ W SPRAWIE SPRZEDAŻY KUR - zadzwoń do KILKU znajomych, świadomych Hodowców oraz do kilku przedstawicieli z branży. SPRAWDŹ co się dzieje na rynku.

2. ZAWSZE NEGOCJUJ CENĘ PRZED SPRZEDAŻĄ!
nigdy nie zgadzaj się na "zdzwonimy sie rano" - bo będzie już za późno na negocjacje. dostaniesz to co Ci dadzą i jesteś przegrany.
nigdy nie umawiaj się na cenę dnia czy jak to zwał !!! wtedy ubojnia wie że ma kuraka za bezcen i dzwoniąc do kolejnego hodowcy mówi że ten i ten oddaje po tyle (i tu ubojnia wymienia swoją niską cenę) i w ten sposób od Ciebie też kupi taniej !!! tak właśnie spadają ceny kur !!!

3. NIE ZGŁASZAJ KUR I NIE UMAWIAJ SIĘ NA SPRZEDAŻ WCZEŚNIEJ NIŻ 7 DNI PRZED.
Zgłaszanie hodowli do notesów ubojni to strzał do własnej bramki. Gdy ubojnia ma notes z kurami od Hodowców zapełniony na 2-4 tygodnie w przód, to NIC nie zmusi jej do podwyższenia ceny. Gdy zadzwonię wtedy ja chcąc negocjować i podnosić ceny - usłyszę: "kur jest w dużo i cena na pewno spadnie". Poza tym, gdy inna ubojnia zadzwoni do nich że nie ma żywca i że trzeba podnieść cenę, to ta ubojnia powie NIE - ja mam pełno kur, nie podnosimy ceny.
A gdy obawiasz się że tydzień to za mało, to przecież jest kilka ubojni, są koledzy Hodowcy którzy podpowiedzą a jak nie to zadzwoń do mnie, a ja Ci załatwię sprzedaż w dwa dni.

4. NIGDY NIE PAPLAJ ŻE ZAROBIŁEŚ -często pomijając część kosztów i nie mając pojęcia co to zysk netto czy wartość dodana !!!
w wolnej chwili przybliżę formularz do wyliczania kosztów produkcji obejmujący amortyzację, koszty pracy, kredytów, wartości przyszłej pieniądza.
Hodowcy nauczmy wspólnie się liczyć !!! Nie bójmy się pytać!!!
Mająć większą świadomość o poniesionych stratach będziemy lepiej motywowani do walki o każdy grosz, o swoje.
podczas gdy tkwiąc w błędnie wyliczonym "zysku" odpuścimy mocniejsze negocjacje fundując wczasy i kolejne samochody ubojniom, pośrednikom itd.
chcecie więcej ? w kolejnej wolnej chwili ...

NAJLEPIEJ WYSTAWIĆ TE KURY NA ALLEGRO MOŻE TRAFI SIĘ JAKIŚ CHĘTNY...... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jola1

PostWysłany: 09:12 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobry kierunek CHIKARA - do tego dekalogu proponowałabym wprowadzić kolejne przykazanie :
zawsze opierać proponowaną przez was cenę na wyliczonych kosztach produkcji - wprowadzić współczynnika wyliczanych kosztów - to jest merytoryczny argument na pytanie ze strony ubojni dlaczego taka a nie inna cena ?- odpowiedź wasza - bo takie są koszty produkcji mojego towaru?- pewnie ubojnia odpowie ale nikt tyle nie płaci ?- odpowiedź- na razie nie prowadzę działalności charytatywnej , jak zacznę sprzedam taniej ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baca60

PostWysłany: 09:12 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !! nie zgadzajcie się dziś na niedzielę po 3,20 bo na poniedziałek będzie dużo wyżej .Niech was nierucha BRADO2 I EKOSYSTEM BO TO NAJWIĘKSI KRWIOPIJCY kto ma kure żądać spokojnie 3,50 bo jak nie zapłacą jutro to za 3dni na100% małopolska
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 09:06 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał .To jaki będzie koszt produkcji żywca 4,50?, warto wstawiać i ryzykować że się zwróci ???? a niektórzy podpisują umowy na 3,20 ??????? Nie sadze by ktos podpisywał umowę kontraktacyjną na 3.20 ,bo to rozbój w biały dzień .chyba że idzie w tej umowie o przekręt dla zmyłki innych nie wtajemniczonych hodowców Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dawid100

PostWysłany: 06:37 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZGADZAM SIĘ W 100% choć niewszystkie ubojnie tak robią Mad
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 00:54 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: ABC sprzedaży żywca Odpowiedz z cytatem

Podpisując się pod walką o przyszłość, na razie podsuwam kilka uwag do bieżących działań, które od zaraz mogą przynieść jakąś poprawę sytuacji.
Może stwórzmy jakiś DEKALOG PRODUCENTA DROBIU
ps. wiem że wielu z Nas to stosuje i zabrzmi to banalnie, ale ....

1. ZANIM ZADZWONISZ W SPRAWIE SPRZEDAŻY KUR - zadzwoń do KILKU znajomych, świadomych Hodowców oraz do kilku przedstawicieli z branży. SPRAWDŹ co się dzieje na rynku.

2. ZAWSZE NEGOCJUJ CENĘ PRZED SPRZEDAŻĄ!
nigdy nie zgadzaj się na "zdzwonimy sie rano" - bo będzie już za późno na negocjacje. dostaniesz to co Ci dadzą i jesteś przegrany.
nigdy nie umawiaj się na cenę dnia czy jak to zwał !!! wtedy ubojnia wie że ma kuraka za bezcen i dzwoniąc do kolejnego hodowcy mówi że ten i ten oddaje po tyle (i tu ubojnia wymienia swoją niską cenę) i w ten sposób od Ciebie też kupi taniej !!! tak właśnie spadają ceny kur !!!

3. NIE ZGŁASZAJ KUR I NIE UMAWIAJ SIĘ NA SPRZEDAŻ WCZEŚNIEJ NIŻ 7 DNI PRZED.
Zgłaszanie hodowli do notesów ubojni to strzał do własnej bramki. Gdy ubojnia ma notes z kurami od Hodowców zapełniony na 2-4 tygodnie w przód, to NIC nie zmusi jej do podwyższenia ceny. Gdy zadzwonię wtedy ja chcąc negocjować i podnosić ceny - usłyszę: "kur jest w dużo i cena na pewno spadnie". Poza tym, gdy inna ubojnia zadzwoni do nich że nie ma żywca i że trzeba podnieść cenę, to ta ubojnia powie NIE - ja mam pełno kur, nie podnosimy ceny.
A gdy obawiasz się że tydzień to za mało, to przecież jest kilka ubojni, są koledzy Hodowcy którzy podpowiedzą a jak nie to zadzwoń do mnie, a ja Ci załatwię sprzedaż w dwa dni.

4. NIGDY NIE PAPLAJ ŻE ZAROBIŁEŚ -często pomijając część kosztów i nie mając pojęcia co to zysk netto czy wartość dodana !!!
w wolnej chwili przybliżę formularz do wyliczania kosztów produkcji obejmujący amortyzację, koszty pracy, kredytów, wartości przyszłej pieniądza.
Hodowcy nauczmy wspólnie się liczyć !!! Nie bójmy się pytać!!!
Mająć większą świadomość o poniesionych stratach będziemy lepiej motywowani do walki o każdy grosz, o swoje.
podczas gdy tkwiąc w błędnie wyliczonym "zysku" odpuścimy mocniejsze negocjacje fundując wczasy i kolejne samochody ubojniom, pośrednikom itd.

chcecie więcej ? w kolejnej wolnej chwili ...
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 00:35 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Coś co można zrobić natychmiast
1.znaczne ograniczenie wstawień (np letnie obsady minus 10%)
2.nauczenie paru gnoi (sorry,ale tak to trzeba nazwać) ,którzy za wszelką cenę chcą doprowadzić uczciwych ludzi do bankructwa płacąc np 2.80 , mimo ,że inni płacą 3-3.10 ,czyli da się tyle płacić.Porównuję ubojnie w obrębie jednego województwa
3.Parę zakupów i oddanie do badania kurczaka z dziwnych promocji
4.To co proponował brojler - wysłanie umów z wielkimi do UOKIK
5.Próby ustalenia,wywarcia nacisku, jakąkolwiek drogą i w każdy dowolny sposób jaki komu przyjdzie do głowy, na wszystkie możliwe organa ,które mają możlwość kontroli co i którędy do nas się importuje.
6.Próbę stworzenia silnego związku,zjednoczenia wszystko jedno ,zwał jak zwał -silnego lobby drobiarskiego
Pkt 6 celowo jako ostatni ,bo zajmie długie miesiące w optymistycznej wersji a trzeba działać natychmiast (a w zasadzie trzeba było parę m-cy temu).

Popieram wszystko to co napisałeś!!!
Tylko należy pamiętać o tym że związki które nas mają bronić to należy je opłacać,chodzić na spotkania (nie tylko jak jest ciężka sytuacja w drobiarstwie)
powiem krótko w grupie siła!!!
Powrót do góry
501

PostWysłany: 00:23 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żywiec będzie po 4,5 min.a tuszka powyżej 10 zł.Teraz to już kładę łeb na pniu.Jak nie trafię to więcej nie odezwę się na forum.Jednego kosmitę będziecie mieli mniej w tym chorym kraju.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 23:42 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z prognoz Banku Gospodarki Żywnościowej wynika, że pszenica przekroczy psychologiczną barierę 1000 złotych w drugim kwartale tego roku. A na rynku już teraz pojawiają się pierwsze oferty sprzedaży w takiej cenie.

To jaki będzie koszt produkcji żywca 4,50?, warto wstawiać i ryzykować że się zwróci ???? a niektórzy podpisują umowy na 3,20 ???????
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 23:20 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2: rozumiem R2...ale do krzyku mi daleko po prostu z automatu tak mi sie napisał ale dzieki za uwage hehe Laughing I NIE SPUSZCZAJCIE SWOICH CEN DO DOLU!!!!my dyktujmy ceny!!!!!!!! a ja bede z wami na bierzaco!!!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 23:12 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacemaker mądrze piszesz ale nie krzycz. Duże litery oznaczają krzyk Smile Tak niemiecka kura trafiła na polskie stoły w przetworach może i elementach ale ponoć już się skończyła to samo z jajkiem konsumpcyjnym ja myślę że możemy im oddać jak będą potrzebowali ale dużo drożej, tak jak oni naszą pszenicę paszową kupili po 500 a sprzedają po 900 Smile .Żywca zamawiają na przyszły tydzień duże ubojnie np karcz.w płacił dziś 3,3 netto na wolnym. A wiadomo że jeśli ubojnie robią inwestycje to liczą że hodowcy za to zapłacą przecież zysk ma iść do właściciela ubojni a nie do hodowcy (sarkazm jakby kto nie zrozumiał) Smile))dlatego szerokim łukiem omijać tych co płacili w tym tygodniu 2,9. Myślę że 3,7 to minimalna cena wyjściowa na niedzielę i teraz się uda bo nie mają wyjścia. Zainicjowane pospolite ruszenie nie może się teraz wyciszyć MUSI SIE DOPEŁNIĆ bo inaczej złamiemy sami siebie i stracimy jedną z niewielu szans na zgromadzenie hodowców wokół wspólnego celu niezależnie od wielkości produkcji teraz my przeciw molochom i wykożystującym sytuację ubojniom, kłócić między sobą będziemy się później jak będziemy mieli o co i za co!!! Smile
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 23:08 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K1005: GDZIE TAKA CENA?? W JAKIM WOJEWODZTWIE?
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 23:03 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poniedziałek 3,4 netto , może cos sie ruszy w dobrym kierunku
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:42 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krab napisał:
potwierdzam telefony z zapytaniem w sprawie kurczaka. cena w-mazury 3,3-3,5?
może to nie real ale mam towar i 3.6 netto wtorek pozdro Wink
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 22:32 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do savik: SŁUCHAJ JESLI MOGE CIE SPROSTOWAC TO POWIEM TAK...BARDZO DOBRZE ZE SA ORGANIZOWANE W KAZDYM REGIONIE MALE SPOTKANIA W MALYCH GRUPACH, BO TAK TO MA WYGLADAC...MOWILEM O OGOLNOPOLSKIM SPOTKANIU ALE Z CZASEM GDY WSZYSCY BEDZIEMY GOTOWI I NIE BEDZIE FIZYCZNEGO PROBLEMU ZEBY TO ZORGANIZOWAC...ALE TO JESZCZE TROCHE!!
CO DO CEN W LÓDZKIM TRZEBA POWIEDZIEC 3,7 I NI GRAMA WIECEJ! MY MAMY KOSZTY PRODUKCJI I TAK JAK TO KTOS NAPISAL NIE JESTESMY KROWA ZEBY UBOJNIE CIAGLE Z NAS WYSYSALY JAK NAJWIECEJ!!!! TO Z NAMI MAJA SIE LICZYC !! BO MY PRODUKUJEMY!!!!!!!!!! NIE MA NAS NIE MA UBOJNI, KRÓTKA PILKA!!!!!!!!!!
A DROB BOGS ZAWSZE ZANIZAL CENY!!! WIEC POMYSLCIE CZY WARTO DO NICH WSTAWIAC..
A TAK JAK PISZE MEDOX..DZIALAJCIE KONKRETNIE..ZOBACZCIE NA JEGO PUNKTY I ZACZNIJCIE JE REALIZOWAC...ZROBCIE W SWOICH REGIONACH BADANIA KURCZAKA Z MARKETU I ZOBACZYMY CO WYJDZIE!!! DZIALAJCIE, ROZMAWIAJCIE I INFORMUJCIE WSZYSTKICH NA FORUM O SWOICH DZIALANIACH!!!!!
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:30 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
jak sie skonczy swieze miesko od naszych kochanych sasiadów to cenka musi isc a póki co to nasze idzie tylko dla stałych klientów sklepowych przetwórstwo póki co zadowolone z pomocy trafilo sie im jak kurze ziarnko gdyby nie to to dzis by miały ładna kurke ale po 4,5 net a tak to maja u swoich po 3,1 z umowy i kity im pociskaja. a mniejsze biora z nich przykład na niedziela w paru miejscach wychodza wieksze fermy sie zobaczy jak bedzie z cena. ale z niemiecka kura jest tak ze rosnie sr 6 tyg i w tym czasie spokojnie pasza sie odkazi i zywiec u nich znów bedzie bił rekordy a nasze beda musiec jechac do nich bo naszych znichecili do dalszego wstawienia
filuś g0oteee Smile
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:14 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie skonczy swieze miesko od naszych kochanych sasiadów to cenka musi isc a póki co to nasze idzie tylko dla stałych klientów sklepowych przetwórstwo póki co zadowolone z pomocy trafilo sie im jak kurze ziarnko gdyby nie to to dzis by miały ładna kurke ale po 4,5 net a tak to maja u swoich po 3,1 z umowy i kity im pociskaja. a mniejsze biora z nich przykład na niedziela w paru miejscach wychodza wieksze fermy sie zobaczy jak bedzie z cena. ale z niemiecka kura jest tak ze rosnie sr 6 tyg i w tym czasie spokojnie pasza sie odkazi i zywiec u nich znów bedzie bił rekordy a nasze beda musiec jechac do nich bo naszych znichecili do dalszego wstawienia
Powrót do góry
krab

PostWysłany: 22:08 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam telefony z zapytaniem w sprawie kurczaka. cena w-mazury 3,3-3,5?
Powrót do góry
producent drobiu

PostWysłany: 21:36 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Uwaga koledzy hodowcy.Ceny dzisiaj poszły w górę.Nie dajcie się oszukiwać,tym bardziej że widzicie ceny kurczaka w sklepach.Zapomnijcie o urazach do sąsiada i znajomego(bo maja więcej kurników niż my) tylko informujcie się o cenach.Nie dajmy się zniszczyć. :)
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 20:04 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: CENA BROJLERA Odpowiedz z cytatem

[quote="teken"]Nic mnie o takim spotkaniu nie wiadomo ,ale przypuszczam że jest jeśli chodzi o drob bogs to tan zakład jest w zmowie cenowej bo na przykład 4 ubojnie przystawały na cene 3.10 a drob bogs właśnie uparcie twierdził że cena jest 2.90 i że więcej nie zapłaci. :!:[/quote]

W tym tygodniu nie było niższej ceny niż 3,10 - 3,00 zł. Poprostu nie należy sprzedawać kur do DROB BOGSU. Na poniedziałek podobno Farmex Łazisko 3,50 zł.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 19:57 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic mnie o takim spotkaniu nie wiadomo ,ale przypuszczam że jest jeśli chodzi o drob bogs to tan zakład jest w zmowie cenowej bo na przykład 4 ubojnie przystawały na cene 3.10 a drob bogs właśnie uparcie twierdził że cena jest 2.90 i że więcej nie zapłaci. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Smigolek

PostWysłany: 19:47 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem młodym chodowcą i chciałbym się dowiedzieć która ubojnia według was jest dobra?? może mi ktoś doradzić?? jaka cena w łódzkim po niedzieli?? Confused
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 19:45 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: CENA BROJLERA Odpowiedz z cytatem

Szanowni hodowcy z woj. łódzkiego czy ktoś, może posiada informację o rzekomym spotkaniu ubojni z woj. łódzkiego (Piórkowscy, ER-DROB, DROB-BOGS i inni) w sprawie ustalania wspólnych niskich cen na żywiec?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 2080, 2081, 2082  Następny
Strona 1405 z 2082

Skocz do: