Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:55 Pią 28 Kwi 2017

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1992, 1993, 1994  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaroslaw1

PostWysłany: 17:25 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wiecie że ok. 50% pieniędzy z funduszu promocji poszło na reklamę gęsiny może ktoś wie ile oni wpłacili będę strzelał 5%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 15:42 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z jednej strony to troche żal tych naszych kolegów od hodowli ale może sie to kiedyś zmieni.ta duża promocja to przez to że niektóre ubojnie mają nie wystarczającą ilość żywca i chcac ją pozyskać sieją panikę żeby ja za co za co wyrwać. zejśie zaje.....te było na te dni i nic nie wskazuję na to aby było gorzej tego jakiegoś sprowadzonego syfu nikt za bardzo na wieksza skala nie ładował do swojej lodówki jak nasze jest tak tanie kto chodzi na zakupy to umie odróżnić.
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 14:04 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobik napisał:
Tak jest kolego ja ma znajomo co pracuje w sklepie i kurczak sprzedaje się bardzo dobrze. Ja miałem sprzedawać w piątek po 2.80 no i odmówiłem wstawienie mam za 3 tygodnie tarze moge poczekać A co do ceny paszy w WIPASZU to jest kosmos

Zawsze się zastanawiam, jak to jest trzymać kurę ważącą/przekraczającą 3 kg? Rozumiem,że obecna cena jest żenująca, ale kto zagwarantuje jej wzrost w najbliższym czasie? Przecież te kury żrą tony paszy dziennie, nie mówiąc o pozostałych kosztach...Naprawdę nie mam pojęcia jak Wy potem możecie wyjść na swoje...Przecież wkońcu musicie sprzedać i to bez względu na cenę! Ja na przykład na 42, max. 44 dobę kurnik mam pusty, wcześniej na 35 sprzedaję 5 000 sztuk i reszta się ładnie chowa. Między 2,5 a 2,8 kg kurki spokojnie mi ważą. W roku 4 rzuty - czasem 5, jest więc czas na obornik, sprzątanie, dezynfekcję itd. A nie na wariata.Odpoczywać też trzeba...polecam.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 13:45 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

każdy ma prawo do pomylki , aczykolwiek wina klawiatury
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marti-wlkp

PostWysłany: 13:23 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Promocja w Inter marche Odpowiedz z cytatem

Klaudia napisał:
Dzisiaj mega promocja w Koszalinie. Kurczak Pana Gosza na półce w sklepie SANO po 4,99. A jeszcze wczoraj ten sam kurczak był po 5,89 zl. Ludzie kupuja jakby miala wybuchnac wojna. Ciekawe co dziadek planuje. Czysci magazyny ?? A moze gnoi hodowcow do konca :/

Witam, dziś kurczaczki 4,79 zł/kg w wlkp sklep Intermarche , to jest PROMOCJA
Powrót do góry
Nika Wero

PostWysłany: 13:11 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,karzdy chodowca " szok
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 12:58 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

madox jak zaczynasz pisac mądrze to czemu zawsze puentujesz głupotą straszysz chodowcow ze beda bo 2.60 sprzedawac jak kurczak stoi na 2.90 netto i karzdy chodowca powinien taka cene minimalna trzymac a nie odawac za darmo jak ubojnie chca to niech sobie sciagaja ten importowany syf zobaczymy jak dlugo na tym zajada moze wtedy docenia naszego kurczaka jak przestaniemy produkowac i oni poplyna razem z tym importowantm syfem.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 11:34 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normy produkcyjne są faktycznie debilne w kontekście statków z amerykańskim szajsem w kolorze fioletu. Kto to wpuszcza? Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi!
Co do ilości urzędników - szkoda słów.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 09:43 Czw 11 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż raz w 100% mogę się podpisać pod wypowiedzią medoxa.
Mam nadzieję, że wyjąłeś to z ust nie tylko moich.
Wielkopolska 2,90 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 23:51 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tera będziemy wykańczać naszą nadprodukcją Brazylię i Stany Laughing
Jedno co mnie najbardziej wk.urwia oprócz głupoty ekonomicznej 90%hodowców to ten syf ,który do nas dociera.
-Jakie to spełnia normy?
-Kto i gdzie to kontroluje?
-Dlaczego nie musi to spełniać naszych norm?
-Po co nasze normy skoro można przywieżść dowolny syf ,puścić go w wyrób typu kiełbasa lub usmażyć takiego fileta (po którym napierdzielają tabuny szczurów w ładowniach statków) w knajpie z masą przypraw i ludzie ,dużo ludzi to żre.Po co ja się pytam nasze normy,rygory,salomonelle , obsady ,ilość poidełek karmidełek ,metrów na hali,świadectwa,kontrole,łańcuchy żywieniowe,pasze bez mączek ,badania,papiery itd itp.Ja się kurna pytam po jakiego h.. to wszystko
Żeby cała armia ludzi ZNOWU Z NASZEJ KASY miała ciepłe stołki?
O funduszu promocji mięsa to już nawet nie wspominam.
W tym kraju najlepiej być gangsterem ,takim ,żeby się go bali.To jedyne sprawiedliwe zajęcie
A i nie trzymajcie kurek bo za chwilę po 2.6 będziecie golić.Przykro mi,ale mamy nadprodukcję+import+tanie eur i dolara+drogą paszę i pisklę.
Kto może niech dwa razy pomyśli nim wstawi maksa obsadę bo może się zwyczajnie wykrwawić.I okaże się ,że taniej było na dwa miesiące pojechać na Wyspy Kanaryjskie
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 23:05 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzicie jak szybko odrobili 4 złotową górkę. Górka była 2 tyg a dołek już ponad miesiąc. Ubojnie nigdy nie stracą na tym interesie. Od dokładania są hodowcy. Co do pepików to skąd oni wzięli tyle mięsa? Przecież nasza nadprodukcja wykończyła ich już parę lat temu - ona jest ponadnarodowa Smile Tak naprawdę to tak namieszać możne tylko kurczak z za oceanu wiec raczej bym się tego spodziewał.
Powrót do góry
Klaudia

PostWysłany: 19:41 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj mega promocja w Koszalinie. Kurczak Pana Gosza na półce w sklepie SANO po 4,99. A jeszcze wczoraj ten sam kurczak był po 5,89 zl. Ludzie kupuja jakby miala wybuchnac wojna. Ciekawe co dziadek planuje. Czysci magazyny ?? A moze gnoi hodowcow do konca :/
Powrót do góry
kobik

PostWysłany: 18:44 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest kolego ja ma znajomo co pracuje w sklepie i kurczak sprzedaje się bardzo dobrze. Ja miałem sprzedawać w piątek po 2.80 no i odmówiłem wstawienie mam za 3 tygodnie tarze moge poczekać A co do ceny paszy w WIPASZU to jest kosmos
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 17:47 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

witam .ubojnie są w zmowie i celowo zaniżają cenę jeśli chcecie się przekonać to popytajcie w sklepach okolicznych ile towaru schodzi dziennie to doznacie szoku.Ja dziś odmówiłem ubojni bo za 2.80 kury nie sprzedam i wam radze to samo koniec wykorzystywania Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation pozdrawiam
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 17:16 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo śmieszne Sad
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 16:54 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kondratowicz 2,8
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 16:42 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k1005 napisał:
Witam wszystkich i pozdrawiam . Napiszcie coś optymistycznego

http://w144.wrzuta.pl/audio/1nPuZUvetsy/2010_10_21_-_ekonomiczna_apokalipsa_2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
marti-wlkp

PostWysłany: 14:26 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: ceny kurczaka Odpowiedz z cytatem

ceny kurczaka do końca roku pozostaną bez zmian jeśli nadal "nasze " zakłady będą mięso kupować w czechach. Co do kosztów szykują się nowe podwyżki w Wipaszu.
Przerwę trzeba zrobić ..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:52 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojlerku,co do szczytu wstawień to ten powakacyjny już minął ,ale problem w tym ,że naturalną koleją rzeczy po nim przyszedł następny szczyt wstawień, a jego efekt zobaczysz za jakieś 3tygodnie.I potem przypadnie następny szczyt wstawień gdzieś 15-30grudzień (taki układ ,że np między Świętami a Nowym Rokiem cały tydzień akurat na wstawienia Laughing ) i na koniec stycznia/początek lutego kolejna wtopa.I wtedy,po trzecim już razie ,kiedy z całego rocznego zarobku nie zostanie już nic a nawet nie będzie czym płacić za paszę przyjdzie zastanowienie.
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 10:27 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

LUDZISKA !!!!!!
Co wy robicie. Siedzę sobie na ubojni dzwoni telefon,panienka odbiera i puszcza na głośno.Dzwoni hodowca z pod Skierniewic i pyta o cenę . podaje mu 2.7 a on sam proponuje 2.6 byle mu tylko zdjąć. Jak będzie wśród nas więcej takich debili co to obsadzają co 7.5 tygodnia i po 20 na metr to nie dziwmy się że mamy sytuacje taką jaka jest. Trzymacie kurę do 3 kg. zamiast to gonić coby ta górka w końcu zeszła . Sami oddajecie przez te pełne obsady to co zarobiliście latem. Czy do jednego z drugim nie dociera że ilością się ceny nie nadrobi a idzie w większe straty? Zastanówcie się w końcu nad tym że nie ma co przesadzać z ilością bo chyba lepiej sprzedać 15000 po 3.6 niż 20000 po 2,6. Niech te wszystkie DE...E sobie to przemyślą policzą i się zastanowią zanim następnym razem podniosą telefon i zadzwonią na ubojnie samemu obniżając już i tak niską cenę kury.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:24 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox zaczynasz mnie już w.kurwiać ty swoim mentorskim tonem .
Produkcja , produkcją , ale jak jest alternatywa taniego syfu to naszego moze być tylko na styk , a ceny i tak nie będzie .
Z usmiechem, przyjmuję Twoje prognozy i wręcz bawię się nimi , ale zaczynasz obracać "kurę pierzem" .
Szczyt wstawień powakacyjnych dawno już minął czyli ta niby górka została zdjęta i dalej jest syfiasta cena . I bedzie dopóki handlarzyny będą mogły kupić tani , importowany syf.
Wg mnie oprócz ustawowego "zamordyzmu" dla hodowców , ubojni , wylęgarni i pasz\arni Min.,Rol. powinno chronić swoich producentów .
Tymczasem te cholerne lenie siędzą tam na tłustych d.upach , biorą kasę za pierdzenie i gadają coś o wolnym rynku . W każdym normalnym kraju / ostatnio nawet w Rosji / producent jest chroniony przez swój rząd . Polska takim krajem jedank nie jest i od wielu już lat ma w d.upie swoich obywateli .
Urzędnicy potrafią tylko wydusić kasę / jak na idiotyczną promocję drobiu - k.urwa mać / i coś tam pi.erdolą o wolnym rynku i konkurencji .
Już pisałem , że może wobrec tego w ramach wolnego rynku weźmniemy sobie polityków np. z Mołdawi i damy i m hm... 500 dolców wypłaty .
Poza gigantycznymi oszczędnościami nie będzie dla polskiego przemysłu i rolnictwa nie będzie żadnej różnicy .
A zobaczcie jak idioci dziennikarze się cieszaą pisząc jak to ceny drobiu spadły . No i że konsument ma fajnie . A d.ebile nie zastanowią się dlaczego i co to oznacza dla polskich producentow .
Tak więc Medox wyluzuj , walnij sobie drina i zacznij pisać do Min.Rol żeby nie walili w ch.uja.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:55 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jak masz w tym czasie medox wstawienia to po prostu się przesuń a nie będziesz nam tu jęczał i stękał i skowytał.Te jęki nic ci nie pomogą medox a nas wkurwiają.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:24 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
k1005 napisał:

Za 2 tygodnie wiperd..ol na czczo i bez znieczulenia.Potem wstawienie między 15 a 30grudnia (trzeci raz ta sama fala) i znowu wpier...ol na przełomie styczeń/luty Laughing Laughing Tyle optymistycznych wiadomości do lutego Laughing
Tyle nawaliliście kur w okolicach 20pazdziernika ,że taki nawis powstanie w okolicy 10grudnia ,że chyba nawet na Święta się nie podniesie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:23 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k1005 napisał:

Za 2 tygodnie wiperd..ol na czczo i bez znieczulenia.Potem wstawienie między 15 a 30grudnia (trzeci raz ta sama fala) i znowu wpier...ol na przełomie styczeń/luty :lol: :lol: Tyle optymistycznych wiadomości do lutego :lol:
Tyle nawaliliście kur w okolicach 20pazdziernika ,że taki nawis powstanie w okolicy 10grudnia ,że chyba nawet na Święta się nie podniesie.
Powrót do góry
Ptak

PostWysłany: 09:18 Sro 10 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to_i_ovo napisał:
k1005 napisał:

To może to:
http://www.tvn24.pl/12692,1681630,0,1,miliony-na-kurzych-lapach,wiadomosc.html
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/eksperci-kurze-lapy-hitem-eksportowym-branzy-drobiarskiej,40946.html
Shocked

Pozdrawiam.

Jak zwykle opóżnione wiadomości i nieaktualne.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1992, 1993, 1994  Następny
Strona 1405 z 1994

Skocz do: