Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:42 Pon 27 Mar 2017

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1978, 1979, 1980  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R2

PostWysłany: 21:02 Nie 17 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasio napisał:
R2 napisał:

Czy ktoś z obecnych na forum zwiększył swoją produkcję 25 krotnie od wejścia do unii ??????? nie...... to kto zwiększył ?????

Czysta demagogia - mowa była o eksporcie, a nie o wzroście produkcji Smile
A swoją drogą, znam takiego jednego...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Jasio nawet mi się nie chciało silić na odpowiedzieć na twojego posta a życie samo przyniosło komentarz. Cool Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nika Wero

PostWysłany: 11:07 Nie 17 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakłady Drobiarskie „Koziegłowy” Spółka z o.o. ogłaszają przetarg na: BUDOWĘ FERMY DROBIU W MIEJSCOWOŚCI ZAGAJE , GMINA LUBRZA

W skład budowy wchodzą:

- 3 hale produkcyjne o powierzchni: 3000 m2, 2000 m2, 2000 m2,

- budynek socjalny 100 m2,

- stodoła i pomieszczenia gospodarcze 400 m2,

- place manewrowe i drogi 3000 m2.

Termin realizacji od 01.11.2010 do 31.05.2011 r.
I etap inwestycji od 01.11.2010 do 31.01.2011:

- roboty ziemne,

- budowa stodoły i pomieszczeń socjalnych,

- budowa fundamentów pod budynki produkcyjne,

- przygotowanie do budowy placów manewrowych i dróg.

II etap inwestycji od 01.02.2011 do 31.05.2011:

- budowa budynków produkcyjnych o powierzchni: 2000 m2, 2000m2, 3000m2,

- zakończenie budowy placów manewrowych i dróg.

Dokumentacja do wglądu od 15.10.2010. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 61 8111 642 begin_of_the_skype_highlighting 61 8111 642 end_of_the_skype_highlighting, 61 8111 640 begin_of_the_skype_highlighting 61 8111 640 end_of_the_skype_highlighting lub złożyć zapytanie mailem na adres: sekretariat@zd-kozieglowy.pl Oferty prosimy składać w ciągu 14 dni od ukazania się ogłoszenia w formie pisemnej na adres : Zakłady Drobiarskie „Koziegłowy” Sp. z o.o. Ul. Piaskowa 3, 62-028 Koziegłowy k/Poznania lub mailem na: sekretariat@zd-kozieglowy.pl
Szczegóły

*
Przedmiot ogłoszenia:
roboty budowlane
*
Rodzaj ogłoszenia:
Zamówienia
*
Tryb zamówienia:
przetarg nieograniczony
*
Ogłaszający:
Agencja Reklamowa Studio ARRM sp. z o.o.
*
Województwo:
lubuskie
*
Miejscowość:
Zagaje
*
Data publikacji:
2010-10-08
*
Numer ogłoszenia:
20982B01
*
Źródło ogłoszenia:
Gazeta Lubuska

reklama
Powrót do góry
Jasio

PostWysłany: 00:07 Nie 17 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:

Czy ktoś z obecnych na forum zwiększył swoją produkcję 25 krotnie od wejścia do unii ??????? nie...... to kto zwiększył ?????

Czysta demagogia - mowa była o eksporcie, a nie o wzroście produkcji Smile
A swoją drogą, znam takiego jednego...
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 21:20 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yulya napisał:
swietokrzyskie w piatek 2,7 netto i to wszedzie a na poniedziałek taniej bo towaru bardzo duzo i to ponad 3 kg. pozdrawiam wszystkich na forum . z tego co mi wiadomo w naszym rejonie trwaja kontrole weterynaryjne ubojnii z piw i wiw z tego powodu uboje sa duzo mniejsze. ale weterynaria zaczyna tez szukac pieniedzy na kurnikach . powiat sie wscieka bo po ostatnich kontrolach unijnych z wrzesnia dostali po uszach.

dobrze Ci sie wydaje, u mnie taka kontrola była pod koniec września. Naprawdę życzę kontrolowanym dużo zdrowia i pieniędzy ( ja coś o tym wiem ).

a jest ktoś,kto sprzedaje w świętokrzyskim za 1,5 tygodnia? ciekawe jak wtedy będzie z ceną :/
Powrót do góry
yulya

PostWysłany: 20:46 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swietokrzyskie w piatek 2,7 netto i to wszedzie a na poniedziałek taniej bo towaru bardzo duzo i to ponad 3 kg. pozdrawiam wszystkich na forum . z tego co mi wiadomo w naszym rejonie trwaja kontrole weterynaryjne ubojnii z piw i wiw z tego powodu uboje sa duzo mniejsze. ale weterynaria zaczyna tez szukac pieniedzy na kurnikach . powiat sie wscieka bo po ostatnich kontrolach unijnych z wrzesnia dostali po uszach.
Powrót do góry
grzegorz1986

PostWysłany: 20:27 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi medox jedna rzecz Czemu piszesz zeby sie wszyscy przesuwali na pozniejszy termin skoro piszesz ze sie cieszysz ze teraz nie masz kur? No i piszesz herezje z tym ze na ślasku jest teraz 2.60zl Z tego co wiem a jest to potwierdzone to płacą 2,80-2,85zł...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filuś

PostWysłany: 19:21 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj jeden z właścicieli bijącej ok 25 tyś mówi jak to Ci biznesmeni drobni porobili sobie MEGA przydomowe mieszalnie paszy i się chwalą jak to koszt produkcji 1kg żywca mają niższy jakieś 30-40 gr. ale nie wezmą tego pod uwagę że cżesto jest tak, że ta cena w ciągu tego 7-go tygodnia co ta kura jeszcze rośnie cenka spadnie z 20-30 gr albo i więcej i na to samo wychodzi i po co ta robota i jeszcze do tego szkodzenie reszcie i całej branży (to oni zaniżają bo jakby produkowali na normalnych zasadach to i żywiec poniżej 3 netto by nie spadał bo każdy by bronił tej ceny. Ale tak tylko myślą - nawet ciężko to nazwać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:07 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cisza jak makiem zasiał,jak napisałem prawdziwe ceny ,to natychmiast 10wpisów ,że jest 2.80-2.90.To pisanie niestety nie zmieni ceny.Z premedytacją w to wszyscy weszli to się nie dziwujcie.Powtórka za ok 7tygodni bo wstawienia na maksa idą,za póżno w dużej mierze było by odmówić pisklęta.Podobno sporo odmówiło pisklęta z początku listopada,co dodatkowo potwierdza moją teorię ,że przed samymi świętami będzie cena.
Natomiast jeszcze z 10-14 dni i powinno rosnąć.Ale jak zbyt wielu przytrzyma ponad 3kg kurę to nie wiem czy urośnie
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 17:42 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

merc napisał:

ale ceny niechca podniesc bo mowia ze medox sprzedaje po 2.60

hehe, a to dobre.

Medox, kto w świętokrzyskim płaci 2.60? Nie mówię o ubojniach z moich kurczaków, bo to, to już wiemy...
Powrót do góry
graża

PostWysłany: 15:47 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podlaskie 2,90
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filuś

PostWysłany: 15:12 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj juz niedługo i beda dzwonić to co weszło to wiekszość same ćwiartki które to nawet na przydrożnych parkingach z wiekszych aut na mniejsze sie rozładowuje zeby tylko towar pchnąc za co za co bo chłodzenie też kosztuje
Powrót do góry
merc

PostWysłany: 14:38 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby 2.90netto sami dzwonia mozna wybrac ubojnie godzine nwet kolor auta jaki ma przyjechac po kurczaki latem takiego wyboru nie bylo
ale ceny niechca podniesc bo mowia ze medox sprzedaje po 2.60
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:37 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na śląsku i małopolsce i świętokrzyskim za to 2.60 do maks 2.70netto.I to 2.70netto tylko chyba w trzech, czterech miejscach.Masakra to już jest
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 07:54 Sob 16 Paź 2010    Temat postu: MAZURY, MAZOWSZE Odpowiedz z cytatem

[quote="robert1966"]Mazowsze, Mazury 2,85-2,95zł/kg na niedziele/poniedziałek mi proponują.[/quote]

Możesz podać kto oferuje taką cenę na Mazowszu ?
Powrót do góry
robert1966

PostWysłany: 10:00 Pią 15 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mazowsze, Mazury 2,85-2,95zł/kg na niedziele/poniedziałek mi proponują.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 07:18 Pią 15 Paź 2010    Temat postu: Re: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - masa złodziei Odpowiedz z cytatem

Tak jak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i cała masa innych złodziei co to za nasze pieniądze nas gnębią. Będą mi kurniki z sąsiadem zliczać! A co ja mam z sąsiadem wspólnego? .[/quote]
o co dokładnie chodzi?
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 20:48 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie???????????? ...kto????
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:27 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarze i analizy - Rynek mięsa

2010-10-14
Sytuacja na rynku - drób

Na giełdach towarowych drobiu pod dostatkiem, gorzej z kupcami. Ceny mocno idą w dół i w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja się poprawiła. Po dobrych transakcjach i wysokich cenach z lipca i sierpnia pozostało tylko wspomnienie.
Najbardziej staniały filety z piersi kurczaków. Teraz kilogram kosztuje od ponad 10,5 złotego do 11 złotych 30 groszy. W dół ida też ceny ćwiartek i skrzydełek. Tylko tuszki utrzymały się na poziomie sprzed 2 tygodni.

KURCZAKI na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

filety z piersi 10,60-11,30

tuszki 4,00-4,50

ćwiartki 3,70-3,80

skrzydełka 3,30-3,40

Jeśli spadek cen będzie się utrzymywał nadal, nie trudno przewidzieć, że za 3-4 miesiące na rynku zabraknie żywca, bo przy tak wysokich cenach zbóż i pasz produkcja nie będzie się opłacać- ocenia Mirosław Ossowski makler giełdy Agrohandel w Łodzi Na podroby na giełdach towarowych też nie ma chętnych. Wątróbki kosztują teraz średnio niewiele ponad 2 złote, a serca ponad 3 złote za kilogram.

PODROBY Z KURCZAKÓW-giełdy towarowe

ceny transakcyjne zł/kg

wątróbki 2,0-2,2

serca 3,0-3,3

żołądki 2,8-3,2

Źródło: Agrobiznes
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:25 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarze i analizy - Rynek mięsa

2010-10-14
Drobiowy rekord

To będzie rekordowy rok w branży drobiarskiej. Rośnie produkcja, ale i sprzedaż. Właściciele ubojni mówią o 12 procentowym wzroście, a obecny spadek cen, tłumaczą sezonowym zawirowaniem.
Mięsa jest pod dostatkiem i to zbija ceny. W porównaniu do czerwca nawet o złotówkę.

Grzegorz Wyrębski, właściciel ubojni „W ostatnim czasie te ceny spadły, opłacalność się zmniejszyła w związku z tym, że jest nadwyżka drobiu na rynku”.

Ale pojawiają się też inne głosy.

Romuald Wyrębski, hodowca drobiu „Oficjalnie się mówi, że przyszła jakaś tam pula towaru, a nieoficjalnie z tego co wiem na jeden kwit się wprowadza większą ilość kurczaka nieudokumentowanego i to powoduje sytuację na rynku kurczaka taką jaka jest”.

Mimo tego, produkcja będzie rekordowa i sięgnie najprawdopodobniej 1 miliona 260 tysięcy ton. Wyjątkowo wysoki zapowiada się też eksport.

Leszek Kawski, Krajowa Rada Drobiarstwa „W zeszłym roku mieliśmy 300 tysięcy ton. W tym roku zakładamy, że może być 350. A proszę pamiętać, że jeszcze niedawno, sprzedawaliśmy maksymalnie 12 -13 tysięcy ton przed wejściem do UE”.

Eksperci szacują, że wartość polskiej branży drobiarskiej przekracza już 7 miliardów złotych i wciąż rośnie.

Źródło: Agrobiznes

Powrót do góry
501

PostWysłany: 17:05 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo za dobrze było.
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 14:52 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żadne zrzeszenia nam nie pomogą , kurczaka jest bardzo dużo , bieda w kraju aż piszczy , poza tym eksportujemy ogromne ilości mięsa drobiowego i co z tego skoro produkujemy za dużo . i kto ci w tym pomoże , każą zburzyć połowę kurników? ja mam jeden obiekt na 25tyś. i nie mogę normalnie żyć ani sie rozwijać i co mam robić?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:35 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - masa złodziei Odpowiedz z cytatem

W Wielkopolsce cena się kręci w kolo 2,80 netto dawno tak słabo nie było, jakiś import musiał być.

A co ten fundusz może? Statki w porcie powywracać? Pensje na-pewno sobie wzięli. Tak jak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i cała masa innych złodziei co to za nasze pieniądze nas gnębią. Będą mi kurniki z sąsiadem zliczać! A co ja mam z sąsiadem wspólnego? A co ja im mieszkanie w bloku z lokatorem każe zamieszkiwać - kołki jedne.

Tylko zrzeszenia mogą nam coś jeszcze pomóc, bo reszta nas gnębi.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:40 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może,ciekawe jak się miewa Fundusz Promocji Miesa Drobiowego? Laughing
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:10 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.U nas 2.9 brutto.Może to juz dno?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:42 Czw 14 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sląsk,malopolska 2.60netto i hodowcy sami dzwonią ,żeby im po tyle odebrać!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1978, 1979, 1980  Następny
Strona 1405 z 1980

Skocz do: