Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:31 Sob 24 Cze 2017

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 2013, 2014, 2015  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koguciki1

PostWysłany: 21:25 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

SASZA307 Z czego ty się cieszysz.Na następny raz co wstawisz świnki wietnamskie. I jeszcze jedno. Sam się zesraj najlepiej na swój łeb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 21:19 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.portalspozywczy.pl/ przeanalizujcie dolna czesc strony i idzta spac
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:18 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nabudowaliscie to teraz srajcie w portki bo cena tak szybko się niepoprawi, ja wstawiłem indyczke i własnie sprzedaje po 4 80 netto Cool Cool Cool
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 21:10 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mowie ze mniejsze fermy muszą upaść porostu będą miały mniejsze przychody i tyle. Nikogo nie namawiam na rozbudowę bo to aktualne ryzykowna inwestycja.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:50 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s 69 - to bier jutro chetnych do banku niech ci porecza na 3 obiekty 3 banki i jestes ustawiony do konca zycia a do rana przemysl 3 banki x 5% na lokacie = 150 tys / rok na lezenie pod palmą caly rok. znam takich co z 1-2 kurników zyja lepiej i spokojniej niz ci z 5-cioma. nikt dwóch zoładków nie ma i 150 lat nie zyje jakby te 100 tyś kur mialo na te dwie rzeczy wpływ to mozna by w to wejsc. przemysl to ty i inni
Powrót do góry
szefcio

PostWysłany: 20:31 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj swietokrzyskie 2,85 net slask i malopolska w porywach 2,8 net tuszka 4,3 net cedrob indykpol i inni.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:19 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote]Ja myslę , że minimalny poziom to rząd 80-100tys. ptaków .
[/quote]
Zbliżają się czasy kiedy na obiektach poniżej 75 tys nie da się wyjść na zero. To jest normalna sprawa. Produkcja musi iść w ilość żeby rekompensować koszt, zobaczcie sobie ceny z pierwszych postów tego wątku na forum: 2.80 , 3.10 zł i to było w 2006 roku pasza wtedy kosztowała z 800 zł (nie pamiętam) a prąd , gaz węgiel i wszystko łącznie z ludźmi było tańsze o 30% a cena żywca jak z dzisiaj. Dlaczego fermy jeszcze istnieją? Bo powiększyły produkcję ii to znacznie robiąc ba obrocie a nie na sztuce. Zajmujemy się głównie cięciem kosztów i zarabiamy na skali i na zwiększaniu produkcji. Ale to daje efekt uboczny bo to systematycznie dokłada ogromną górkę mięsa. Juz teraz produkcja polska przekracza o 30 % potrzeby krajowego rynku a bez eksportu byśmy popłynęli jednego dnia.

Taka pętla krąży od paru lat i tylko się obrócimy i w Polsce będą rodzinne fermy z obsadami po ćwierć mln szt. Niestety to powoduje też odpadanie słabszych hodowców. Także bajka o tym żeby nie stawiać nowych bud to bajka do grobowej deski hodowcy. Ja oceniam aktualne minimum na 75 tys a optimum na 100 tys ptaka.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:01 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
medox ponawiam pytanie po ile bedzie zywiec po nowym roku i co na to bedzie miało wplyw ???

Strzelam w 3.60-3.80netto.I będzie na to miało wpływ jedyne co może mieć ,czyli ilość żywca na rynku.A będzie go mało, dlatego mało ,że w okolicy 20litopada było bardzo mało obsad.Duża część hodowców,wystraszona ówczesną ceną przesuneła się o miesiąc na okolice 20grudnia i dobiła do całej masy ,która wstawia w tym terminie (a która wcześniej wkładała w okolicach 20pazdziernika).
Nie rozumiem po co ponawiasz pytanie ,skoro to co napisałem powyżej piszę po raz dziesiąty już chyba

Dziś śląsk małopolska świętokrzyskie 2.80netto.Lepiej było posłuchać medoxa i nie wkładać po 22 pazdziernika,czy lepiej było napisać ,że medox pewnie wtedy wkłada,samemu włożyć również i dziś być 20tys z jednej budy w plecy?
Powrót do góry
501

PostWysłany: 16:19 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak zawsze sytuacja musi się odwrócić.Tylko szkoda że naszym kosztem się to odbywa.Tylko naszym.Wróciłem do kilku lat wstecz i zjawisko to jest wcale mi nie obce.Wytrwałości w okradaniu życzę wszystkim.O pogodzie nie wspomnę.
Powrót do góry
koguciki1

PostWysłany: 15:41 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Panowie hodowcy cały dzień nic o cenie na jutro. może kto podać jaka cena. Dziwne że żywiec w dół a wszyscy biją pełną parą. to znowu ściema ubojni.Nakupują żywca po 2,9 a w czwartek tuszka po 4,8.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:01 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki za podpowiedz wiesz sam bym na to napewno nie wpadł. a poki co ide kimać moze mi sie cos przysni o cenie to wam napisze.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:54 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
problemy ze wzrokiem chyba jasno było skierowane pytanie do medoxa !. ponoc tuszka 50gr w ostatnim tygodniu poszła w góre to dlaczego chlopa tak mało placa ? ktos to potrafi wyjasnic na jakims malym obliczonku moze jakis powerpoint Rolling Eyes
Problemy to widzę , że Ty masz , ale z czym innym Evil or Very Mad
Jak chcesz sobie z Medoxem pogaworzyć top od tego masz prywatną pocztę .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:40 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problemy ze wzrokiem chyba jasno było skierowane pytanie do medoxa !. ponoc tuszka 50gr w ostatnim tygodniu poszła w góre to dlaczego chlopa tak mało placa ? ktos to potrafi wyjasnic na jakims malym obliczonku moze jakis powerpoint Rolling Eyes
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:56 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
medox ponawiam pytanie po ile bedzie zywiec po nowym roku i co na to bedzie miało wplyw ???

Weź coś na wstrzymanie chłopie bo to już jest nudne . Co ma wpływ na cenę to jest już tyle razy napisane , że aż mnie mdli jak ktoś jeszcze nie potrafi tego pojąć .
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 10:53 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="puzon brojlerowski"]Południe 3.00-3.15 netto[/quote]

PROSZĘ powiadz mi gdzie jest to twoje południe BŁAGAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filuś

PostWysłany: 10:11 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:58 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler większość nawet nie ma pojęcia ile stracila bo się to kręci wkoło ,spływa kasa ,płaci się paszę ,potem następną ,pisklęta,następna kasa spływa itp.Nie widać straty.Przychodzi jednak taki moment ,że się ją zobaczy,tylko wtedy jest już za póżno.Przecież to już było kilka razy.Brojler nie porównuj tego z przeciętnym Kowalskim ,który idzie z reklamówką na szychtę bo ludzie mają kapitał,ziemie.budynki ,inwestycje i sporo ryzykują oraz sporo na co dzień inwestują.Co nie zmienia faktu ,że po 3zl to strata kilkadziesiąt tysięcy na jednym kurniku.I to nie ma znaczenia czy przy naszych inwestycjach i obrotach 20tys to dużo czy mało, to strata .Duża strata i nie ma co do tego wątpliwości.Ale ja mówiłem jak było po 4.20netto - oddacie co zarobiliście jak będziecie z takim impetem rozkręcać produkcje.Nie było tu wtedy nikogo kto przyznałby mi rację.
Powrót do góry
koguciki1

PostWysłany: 09:51 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Koledzy hodowcy ciekawe czy jakaś ubojnia poszła choć trochę w tył w tym roku.
A ubojnie cały czas narzekają że nie ma ruchu. Szkoda że tylko hodowcy muszą dokładać swoją kasę. Brak ceny minimalnej wykończy każdego hodowcę.
TUSZKA -4,4-4,6 NETTO POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:21 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Aż miło poczytać. Oddałem po 3, wdupiłem trochę, robię przerwę, w A.

Trochę dziwi mnie w tym wszystkim słowo TROCHĘ .
Koleżanki i koledzy hodowcy ZATRACILIŚMY pojęcie wartości pieniądza . Nam się wydaje , że 20-30 tys. to TROCHĘ , a porozmawiajcie z przeciętnym Kowalskim!
Powie , że w (słowo zostało usunięte).ch nam sie poprzewracało i będzie miał rację . Te wszystkie wcześniejsze ceny z sufitu typu 4 i więcej rozpuściły hodowców do granic możliwośc i . Pozbawiły rozsądnego i logicznego myślenia . Dzisiaj to owocuje właśnie takimi stwierdzeniami , że <wdupiłem trochę> . Już jest tragicznie bo to wdupienie jest dla większości po raz drugi , a szykuje się po raz trzeci . Za chwilę będzie w plecki łącznie z 3 rzutów 80-90 tys. i zastanówcie się czy przy jednym małym kurniczku jest szansa na odbicie się? Ja myslę , że minimalny poziom to rząd 80-100tys. ptaków . Jak cenka trochę się dźwignie to może jest szansa na przetrwanie . Jak nie to nawet duże fermy kaput . Dotyczy to także kontraktowców z duzymi ubojniami . Uważam zresztą , że to w ogromnej większości ich wina za to co mamy . Jeżeli podpisuje się umowy na 3 złote przy kosztach znacznie wyższych to dajemy oręż do reki przeciw nam . UBOJNIOM , które w swoim "dobrodziejstwie" dają pisklaka , paszę i gwarantują skopanie d.upy przy sprzedazy . Mają tani towar więc co się dziwić , że mogą z tuszką szaleć na rynku wymuszając w ten sposób ceny we wszystkich innych ubojniach w Polsce.

Czas zacząć szanować pieniądz!!!!!
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 08:47 Wto 14 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Południe 3.00-3.15 netto
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 23:33 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.No dobra medox odwołuję słoneczną francję acz bardzo niechętnie.Świetokrzyskie lekkie zakłopotanie z ceną żywca tj lekki nurek o 10-15 gr brutto.Jak to zwykle u nas bywa jak cenka do góry to wszyscy mają maliznę.Po czym następuje cud hodowlany i w weekend towar przybiera na wadze bagatela 70dkg do kilograma.Nie podaję medycznej nazwy tego zjawiska,żeby nie obrażać niektórych kolegów.Do świąt jeszcze trochę czasu i mam nadzieję że rynek wybroni się przez przyzwoity świąteczny popyt.Pozdrawiam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:20 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż miło poczytać. Oddałem po 3, wdupiłem trochę, robię przerwę, w Alpy nie jadę bo kasa potrzebna na przeżycie, poczekam na wykrwawienie się cwaniaków, hale wypoczną.
Na dzisiaj Urban 2.9 i strzałka czerwona.
A Medox chyba gada jak człowiek. Ja czuję swąd bankructwa wieeeelu kolegów po fachu. Szkoda, oj szkoda, hihihi a tak fajnie było i kilka kurniczków się postawiło bo bank kaskę dał, a teraz.....?
Głupota i zachłanność ludzka nie zna granic.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 22:00 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

[quote="koguciki1". Ja właśnie zdaję w tym czasię i piszę tą radę bo tu sama ściema na tym forum. a każdy robi co chce.a całowanie się w d.....ę nic tu nie da.[/quote]

A świstak siedzi i..........................
Powrót do góry
koguciki1

PostWysłany: 21:25 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

witam,myślę że kolego masz pełne kurniki i dlatego tak się irytujesz. Ja właśnie zdaję w tym czasię i piszę tą radę bo tu sama ściema na tym forum. a każdy robi co chce.a całowanie się w d.....ę nic tu nie da.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:53 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

koguciki1 napisał:
panowie hodowcy radzę zdawać w cenie 2,9-3,0 netto. bo w przyszłym tygodniu będzie jeszcze gorzej. a kura naprawdę duża na kurnikach pozdrawiam Shocked
Słuchaj koleś nie wiem skąd jesteś , widać mamusia nie nauczyła się przedstawiać i nie chcę wiedzieć , ale swoje rady wsadź sobie w d.upę . To forum dla hodowców , a ubojnie czy tym bardziej hurtownie wypad!!!
Jesteście jak gnidy to znaczy do ostatniej chwili będziecie kąsać . I nie ma dla was znaczenia , że kąsacie często już padlinę .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 2013, 2014, 2015  Następny
Strona 1405 z 2015

Skocz do: