Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:23 Pią 24 Lut 2017

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1966, 1967, 1968  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:07 Czw 9 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chicken2 napisał:
sprzedaje ktos w tym tygodniu?? jaka cena slask/wielkopolska?? 3,35?

Co Ty prowokację robisz? Żartowniś cholera jasna Evil or Very Mad
Kaszuby na wczoraj 3,80 netto , ale są spore braki więc mozna trochę jeszcze ponegocjować!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chicken2

PostWysłany: 09:53 Czw 9 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedaje ktos w tym tygodniu?? jaka cena slask/wielkopolska?? 3,35?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:44 Czw 9 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
Ceny pasz w górę,a cena pszenicy w dół,nie ma ekonomicznego uzasadnienia tych podwyżek,chyba tylko wykończenie hodowców Exclamation

Post do działu <pasze> , ale jeżeli już poruszyłeś tutaj cenę paszy to masz 100% racji . Ostatnie podwyżki to już skur...ństwo . Oczywiście z naszego punktu widzenia bo doskonale orientujemy się w cenach zbóż i komponentów . Z punktu widzenia kosztów produkcyjnych nic nie uzasadnia podwyżek . Z punktu widzenia popytu i zysków wytwórni jak najbardziej zasadne . Wytwórnie lecą na fali paniki zbożowej , ale to już ostatnie podejście . Nawet przebąkują o rychłych obnizkach co uważam zakrawa już na kpinę . Czysta hipokryzja . Oczywiście na początku nie należy spodziewać się obniżek rzędu 30,50 czy 60 złotych . Jak zawsze jeżeli do góry to ostro , a w dół to małymi kroczkami .
Znaczne obniżki cen paszy nastąpią w momencie kiedy ceny zywca spadną do poziomu zerowego zysku lub dokładki , hodowcy zaczną ograniczać wstawienia z uwagi na brak zyskowności , paszarnie zaczną zdecydowanie mniej sprzedawać i wtedy żeby zachęcić hodowców zaczną ceny mocno obniżać , a przedstawi9ciele w miesiącu będą robić po 15tys. km .
Nastąpi to ...hm..... zabawię się we wróżbitę Razz - gdzieś pod koniec stycznia 2011.
Powrót do góry
123

PostWysłany: 09:25 Czw 9 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny pasz w górę,a cena pszenicy w dół,nie ma ekonomicznego uzasadnienia tych podwyżek,chyba tylko wykończenie hodowców Exclamation
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:21 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ilości wpisów widać że żywca nikt nie sprzedaje chyba zawołam 4,20 netto Very Happy Very Happy Very Happy Cool Cool Cool pasze kolejne 40 zł w górę i taniej nie będzie.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:30 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak miał nie zaakceptować jak za bardzo nie ma czym handlowac na piąt/sob w porównaniu z małą ilościa dostarczaną z ubojni sa mega zamówienia
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:46 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już 3,80 netto plus negocjacja czyli mała rewolucja bo handel zaakceptował cenę tuszek, znów nieprzewidywalny wrzesień Very Happy Very Happy Very Happy Cool Cool Cool
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 11:07 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: MK Odpowiedz z cytatem

zawsze aktualna cena poglądowa jest na stronce http://www.mojekurczaki.pl/
Powrót do góry
goś

PostWysłany: 10:55 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: kto zna cene w wielkopolsce???? Odpowiedz z cytatem

witam Hodowców jestem pierwszy raz . kto z
was zna cenę brojlera w ubojniach na dziś?? Question
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:00 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dobrze słyszałeś dzisiaj 5,59 -5,69 net o 8 rano juz było puściutko a na jutro wstępnie( bo ub nie wiedza jeszcze po ile da im sie kupić bo mówia jak powinni bić 4 to bija 2-3 sredniej kury) cennik od 5,73 się zaczyna / cenka zalezy od ilosci odbieranego towaru
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:02 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś po ile tuszka w hurcie ? ja słyszałem 5,50 do 5,8 netto ibrak żywca na ubojniach Cool Cool Cool
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:08 Sro 8 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale poszła cena w hurcie ciekawe po ile tak naprawdę żywiec płacą / czy nie płacą
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:36 Wto 7 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niewątpliwie jest to zryw ale część zrywów kończy się rewolucją!!! tendencja wzrostowa widoczna również na mojekurczaki , powodzenia w negocjacjach Cool Cool Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:33 Wto 7 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox mówił o ogólnej tendencji a nie o chwilowych 2-3.4dniowych zrywach.Zresztą teraz jest dobry czas.....wrzesień to ciekawy miesiąc
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 04:31 Wto 7 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na pewno nie jest prawdą co piszecie !!!!!!! Bo Medox mówił, że cena...................... (taka zagadka)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:50 Pon 6 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od przedstawiciela mieszalni słyszałem że ubojnie mocno szukają na koniec tygodnia kurczaka, przejmować inicjatywę 3,8 netto minimum muszą wreszcie uznać że produkcja żywca jest droga Cool Cool Cool
Powrót do góry
kobik

PostWysłany: 19:55 Pon 6 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak szukają o rana miałem kilka telefonów
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 12:26 Pon 6 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym tygodniu dużo mniej kurczaka, to prawda ubojnie poszukują żywca na ten i przyszły tydzień tydzień.
Południe płaci dziś 3.6-3.7 netto.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:26 Nie 5 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamówienia realizują na jutro o 20% mniejsze na jutro cenka poszła o min 20 gr w górę mówią z ubojni żeby się liczyć z podwyżkami w tym tygodniu bo żywca bardzo mało,zejście na koniec tygodnia było znakomite
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 20:22 Sob 4 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Duża poprawa sprzedaży wręcz małe poszukiwanie na niektórych ubojniach drobne podwyżki cen tuszek , pilnować cen Cool Cool Cool

Coś w tym musi być prawdy - bo ubojnie rezerwują żywiec nawet dzisiaj tj. w sobotę już na przyszły tydzień. 3,6 netto.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:46 Pią 3 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duża poprawa sprzedaży wręcz małe poszukiwanie na niektórych ubojniach drobne podwyżki cen tuszek , pilnować cen Cool Cool Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:39 Pią 3 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol-chodzi o to by takich ubojni mieć kilka a nie jedną.A nie jest to problem,a wielu daje się podejść na piękne słówka i robią ich w wała bo wiedzą ,że są jedynym odbiorcom i 20gr jest taniej od razu.Nie namawiam do sprzedawania niepewnym odbiorcom! Rozumiałem ,że tego nawet pisać nie muszę!Z niepewnymi ja nawet nie rozmawiam.Ale takich ubojni o jakich piszesz musisz mieć kilka a nie jedną
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:00 Czw 2 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy są braki to każdy Ci zapłaci ślicznie, lecz gdy jest kicha to lepiej się trzymać stałej mety. Wszyscy żerują na środkowym ogniwie produkcji, czyli na nas i nic Ci kolego Medox tego nie zmieni. Skakanie z jednej ubojni do drugiej nic nie da. Jedynie jak piszesz ograniczenie produkcji. Myślisz, że ktoś to robi? Wołanie na pustyni o deszcz Sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:49 Czw 2 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Rozumiem ,ze s69 jest na kontrakcie,wtedy mylicie chyba koledzy pojecia stabilizacji rynku , ze stabilizacja dobrej sytuacji finasowej ubojni Laughing
A jesli to tylko luzna umowa ze znana sobie ubojnia to pewnie w sumie to to samo.Znacie kogos ,kto cala swoja produkcje sprzedaje jednemu podmiotowi?Blad taktyczny,czasy monopolu juz byly,monopol nie byl nie jest i nie bedzie nigdy niczym dobrym bo nie moze byc.I nie wierze se s69 sprzedaje kure po cenach rynkowych tylko placi za spokoj 20gr na kilogramie (jesli to nie kontrakt ,bo wtedy wiadomo ,ze wiele wiecej ).Spokoj pozorny ,ze ktos laskawie odbierze to co wyprodukowal bo nie wiedzial kiedy skonczyc budowanie a potem sie okazalo ze wybudowac jedno a sprzedac drugie

Tu się mylisz. Trzy budy, bez chęci rozbudowy, jakaś umowa prawie jak kontraktacja lecz bez zobowiązań (jedyne zobowiązanie to takie, że zawsze mi zdejmie, bez względu na ilość towaru na rynku i pewna płatność). Dobrze, więc z innej beczki. Jedni dają 20 gr więcej , lecz... nie wiem kiedy kasę dostanę, druga też 20 gr, lecz zero okarmienia (policz ilość paszy w trzewiach ptaka i cenę tej paszy i żywca, trzecia 20gr więcej, lecz...w ogólnym rozrachunku przebija moją o 5 groszy i nie daje gwarancji, że jak będzie nadpodaż to mi zdejmie. Co wybierasz? Wszystkie grzmocą i nie dają pewności zysku, lecz jeżeli mam wybierać w ciężkim czasie czy stracić 10000 tyś w pewnej ubojni czy stracić z no może w najlepszym razie powiedzmy 50000 z doskoku to zgadnij co wybiorę Smile Gdy jest ssanie to tzw moja ubojnia da mi tyle samo co inne. Jeżeli taki układ mi się ni podoba to mogę iść do pomocy społecznej i Ty Medox będziesz mógł 300 000 szt brojlera upchnąć w moje miejsce. Pasuje Ci? Bo mnie nie. Zgodzę się z tobą tylko w 2 kwestiach- upychania w budy ponad stan i budowy innych, nowych gdyż takie postępowanie odbije się czkawką dla nas i bankructwem dla tych co stawiają nowe bo dzisiaj się opłaca.
Pozdrawiam
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 20:46 Czw 2 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena zależy w duzej mierze od spekulantów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1966, 1967, 1968  Następny
Strona 1405 z 1968

Skocz do: