Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie deskowany. Na górce 5-6 klasa sam już dojrzał. Resztę zacznę po niedzieli. Plon to na takiej ziemi nie był zły, ok 2,5T/ha. Reszta powinna byc dużo lepsza.

Wygląda, że Sherlock da sporo więcej niż Tasillo, ale na lepszej ziemi (3 kl.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym kropieniem w Waszych rejonach. Kropią czy jeszcze nie a moze już pokropili?

 

U nas ok polowa popryskanych.

Ja czekam, jak obeschnie bo sie cos rozpadalo to Visbiego moze jutro bedziemy desykowac Kolumb, Artoga 2-3dni Exquisite ze 4 moze 5 dni sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czekam, może po niedzieli wjadę.

Ja na rekordy nie liczę, oby było powyżej 2t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z cena rzepaku w waszych regionach ?

 

Powiat hrubieszowski 1580zł brutto kasa za trzy dni.

Szału nie ma a z desykacją to połowa w pokosach a druga opryskana. Tak jest w moim regionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy widzę jak dosychają rzepaki na pniu przy tych deszczach to twierdzę że desykacja to wyrzucanie kasy w błoto utrata czasu i plonu.Rzepak ten desykowany czy nie będzie 100proc do koszenia za 2 tyg.Znajomi wykosili już słabsze nie chronione plantacje 12 proc wilg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12% wilgotności ????? gdy skup płaci od 9% a za wyższą potrąca tyle że opłaca się desykować + oczyścić pole z uciążliwych chwastów,u mnie na paru kawałkach wylazła wyka ,bez desykacji koszenie to była by mordęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzis patrzylem to po ostatnich deszczach wraz ze sloncem na przemian to az czarne sie robia 2 dni pogody i wjezdzam ewentualnie 3 bo lezy duzo przy ziemi i zeby wilgoci nie lapal duzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w moich stronach jak nigdy zielonizna, niektóre plantacie żółte nadawały by się dopiero na pokosówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów po fachu!

mam nie lada zagadke, co sie stalo rzepakowi przynajmniej u mnie, sa puste luszczyny, badz jest w nich 2-3 ziarnka, dodam ze nie ma tam zadnego robaka, luszczyny zdrowe zielone jeszcze, dopiero miejscami zaczyna zmieniac kolor łan. ja mysle ze u mnie dopiero za jakies poltora tygodnia desykacja nadejdzie. Powiedzcie mi czy u was wystepuje taki problem jak opisalem?? Powiem wam ze jest u mnie tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja prysnąłem w czwartek dziś pada deszcz,ale to chyba nie szkodzi? Ciekawe jak z plonem wtym roku będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Ciekawe jak z plonem wtym roku będzie

 

Jak to szału nie ma? Gdzie bym nie spojrzał (TV, internet, gazety) to klęska urodzaju, rekord goni rekord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerna propaganda zwłaszcza w magazynie propagandowym po godz 12... Wszystko byleby nie dać zarobic rolnikowi, cena rzepaku marna a koszty produkcji spadły? Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co nikt mi nic nie powie... u mnie zapowiadal sie na 5 z ha a teraz zastanawiam sie czy bedzie chociaz 3. a jesli bedzie np 2t z ha po np 1600?? to szczescie ze mialem 5 ha truskawek zgnilych 7 ton z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc wiele jesli chodzi o slabe luszczyny,u mnie tez jest troche. Jaka ochrone i nawozenie zastosowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas jeden gość wymłócił już z pokosów to miał 2,3 t/ha, czyli standard u niego , zawiózł już, ale skup jeszcze nie ma ceny ustalonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym roku na bogato bylo, jesien 300kg polifoska6 pozniej jesienny toprex z insektem i odrzywkami. Pozniej wiosna azot w dwoch dawkach razem 195 kg azotu, pierwszy insekt dursban wraz z odżywkami i toprex, pozniej kolejny dursban juz na slodyszka, pozniej proteus na slodyszka, no i platek- proteus+prochloraz+tebukonazol-zabieg wlasciwie nocą. no i tak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mie tak to wyglądało

jesień

1-orka 2-siew wapna 500kg/h +mocznik 100kg/h+polioska 300kg/h 3-uprawa 4-siew rzepaku.5- Po 3 dniach oprysk na chwasty 6-gdy roślina zakryje bruzdy oprysk na samosiew zbóż,później opryskod grzyba+antywylegacz+bor max. WIOSNA..... 04 1 dawka saletra 400kg/h+siarka 100kg/h po 2 tygodniach 2 dawka saletra 200kg/h 3-oprysk od grzyba + stymulator wzrostu + bormax +siarczan magnezu 4-oprysk na słodyszka i chowacza MOSPILAN 5-oprysk na słodyszka PROTEUS+bormax+siarczan magnezu 6-oprysk na słodyszka Sumi - Alpha 7- oprysk nasłodyszka i chowacza MOSPILAN 8- oprysk na opadanie+od grzyba+odrzywka 9-desykacja.

Można powiedzieć żeniczego nie zabrakło oprucz ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też nie ma ceny podobno od 22 będzie skup i cena, dajcie info jak u was to i ja dam.

 

A u was też tak leje? intensywne deszcze na Lubelszczyźnie myślę że rzepakowi nie pomogą... a u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas wczoraj trochę popadało,a do tej pory paliło słońce zboża i rzepaki bielały w oczach. A co do ceny to nikt nic nie wie,ale propaganda w mediach zrobi swoje (już wiedzą nawet jaki będzie plon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-orka 2-siew wapna 500kg/h +mocznik 100kg/h+polioska 300kg/h WIOSNA..... 04 1 dawka saletra 400kg/h+siarka 100kg/h

 

jakie wapno rozsiałeś i dlaczego zmieszałeś je z NPK? i co to za siarka wiosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wapno rozsiałeś i dlaczego zmieszałeś je z NPK? i co to za siarka wiosną?

Wapno było z magnezem granulowane nie pamiętam nazwy i siałem je osobno przed uprawą. A siarka wiosną to WIGOR S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pada obecnie bardzo solidnie 40mm w dobę spadło okolice Chełma chemirol cenę wystawił 1620 nie wiem czy to netto czy brutto, kumpel kontrakt uwzględniający cenę minimalną z nimi podpisał na 1650pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w tym roku na bogato bylo, jesien 300kg polifoska6 pozniej jesienny toprex z insektem i odrzywkami. Pozniej wiosna azot w dwoch dawkach razem 195 kg azotu, pierwszy insekt dursban wraz z odżywkami i toprex, pozniej kolejny dursban juz na slodyszka, pozniej proteus na slodyszka, no i platek- proteus+prochloraz+tebukonazol-zabieg wlasciwie nocą. no i tak to wyglada

Kiedyś spaprałem rzepak zabiegiem na płatka w którym poszło tebu. PO zabiegu łuszczyny zrobiły się niebiesko czerwone i przestały sie rozwijać w wynku czego g.... w nich było. W tej chwili w ciągu dwóch dni spało po nad 100mm ,na polach od samej wiosny jest istne bagno,porażenia czernią jeszcze nigdy takiego nie było,wszystkie zabiegi robione nie terminowo-bo jak chyba z samolotu. Zboże juz zaczeli kosić tam gdzie się da -kosiarkami rotacyjnymi na pasze dla bydła, bo za paliwo w kombajnie się nie zwróci.Jak będe miał trochę czasu to wrzucę kilka fotek obrazu nędzy i rozpaczy. Ziemniaki wszedzie wygniły a na łąkach pływają kaczki. I jak słucham tych złamasów co mówią o klęsce urodzaju to krew mnie zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich Wy używacie tebukonazoli? Horizon jest dużo droższy od na przykład brasifunu i podobno jego działanie regulujące jest w rzepaku dużo lepsze dzięki nośnikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...