Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wtedy zastosowalem Tebu,byl to pierwszy i ostatni raz.Teraz do regulacji uzywam Toprexu i oczywiscie juz nie w fazie opadania pierwszych platkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie pada i pada i końca nie widać co chwile wyskakuje jakaś chmurka i jak poleje to nie wiem czy to grad czy woda tak mocno daje. Rzepak poklejony ale po takiej ilości wody jest czarny jak ściana.

 

To ile tego tebukonazolu dawałeś na ten rzepak że tak zrobiło może nie umyłeś opryskiwacza?

 

W Agrobiznesie zapowiadali cenę 1500zł za rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam dobrze bo to bylo kilka dobrych lat temu ale chyba 1.5 l/ha. Zanieczyszczenie opryskiwacza odpada bo wczesniej pryskalem inne dzialki bodajrze Alertem i bylo na nich ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku stosowałem na opadanie tebukonazol (nie pasowało mi opakowanie propulse i zabrakło środka na 1 czy 1,5ha) tylko nie pamiętam teraz czy był to brasifun czy też horizon, ale drastycznej różnicy w ochronie nie zauważyłem, muszę to dokładnie zweryfikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem toprexu i jak narazie dobrze się sprawdza,trzeba trafić tylko na odpowiednią pogode i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toprex/caryx jest super, ale na jesień i na wiosnę do pąka, niestety później już regulatory nie zrobią nic dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakich Wy używacie tebukonazoli? Horizon jest dużo droższy od na przykład brasifunu i podobno jego działanie regulujące jest w rzepaku dużo lepsze dzięki nośnikowi

Te 2 preparaty zawierają to samo ale jest inna formulacja i przez to brasifun jest niby gorszy. Pozostałe tebukonazole to jeden czort. Niby na świecie są 2 linie do produkcji tebukonazolu(jedna w Indiach) i tylko różnią się naklejką na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wyglądają zasiewy w moich okolicach

http://imageshack.us/photo/my-images/824/lneu.jpg/

80% zbóż jarych wygląda tak

http://imageshack.us/photo/my-images/29/ibqc.jpg/

a to jedno z pól dyni

http://imageshack.us/photo/my-images/822/e2aq.jpg/

Tylko siąść i płakać[/img]

[/quoteu nas na 4i5 i 6 klasie jest za to urodzaj na 5 klasach skracane zboza sie pokładły, jeczmienie piękne rzepaki dochodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbar u mnie też 1460 netto na start - Komagra - bo rzepaku jest dużo tak mówią.... ale jeszcze do skupu nikt nie przyjechał....

 

Przebije ktos jeszcze ? Bo jak widać prowadzimy.

 

Ps. Także kto bał sie problemu co będzie robił z kasą za rzepak sadzę, że ma problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też 1500 netto,kasa za miesiąc jeżeli kontraktowany,1460 jeżeli podpiszesz umowę w dniu dostawy,1410 jeżeli nie chcesz podpisać umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co przechowujemy??śruta rzepakowa 1300 a rzepak 1400 śmiech na sali!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze innej opcji jak tylko przechowywać, w hu*a nie można dać się robić, handlarze podpisali wiosna kontrakty po korzystnej cenie i teraz drą z chłopów ile można a plony wcale nie zapowiadają sie rewelacyjne. Dziś 1500 + vat a jak ktos nie ma umowy kontraktacyjnej to 1450 + vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas Piast płaci 1450+vat a chandlaże 1470+vat . Jeśli ma ktoś gdzie przetrzymać napewno cena pójdzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że leżajsk 1430 + wata, ale jak nie zapomnę to jutro zadzwonię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie gdzie to trzymajcie, tylko do wiosny musi poleżeć.

Ja teraz nakupią taniego, to nikt nie bedzie myslał o podwyżkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać do wiosny ciekawe co o tym myślą Ci co w tamtym roku nie sprzedali po 2200zł i trzymali do wiosny>dobrymi radami to piekło jest brukowane,Ja wypycham cały rzepak ,nad pszenicą się zastanowię (warunek wysokie parametry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...