Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki na kredyt

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest dość prosta. Jeśli masz kasę to idziesz do ODR-u i robią Ci biznesplan. Z biznesplanem do banku i możesz dostać kredycik na 1,2% rocznie (dopłaty ARiMR). Jeśli masz poniżej 40 lat to linia MR będzie idealna. Wkład własny 20% odsetki niewielkie, spłata nawet na 15 lat.

Jak interesuje więcej to można iść do Agencji zapytać o pomoc ze środków krajowych, poczytać np. na stronie MRiRW. Należy jedynie pamiętać że maszyna musi mieć poniżej trzech lat więc żart z C330 jak najbardziej nieodpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma wymogów kto ma zrobic tylko ODR musi go zatwierdzić ( ja kilka lat temu zleciłem pracownikowi ODR to od razu miałem go zaakceptowany - ręka rękę myje , a tak to jeszcze ODR ma chyba ze dwa tygodnie czasu i trzeba go jeszcze przyspieszać na własną ręke a raczej kieszeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze wie ktos z was jaki jest najleprzy kredyt z jak najmniejszym oprocentowaniem na uzywany ciagnik np z roku 95-go. I w jakim banku byscie radzili ??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BGŻ masz coś takiego jak Agro-Ekspres, na 5 lat, oprocentowanie ok. 8%. Zabezpieczenie hipoteka. Zaciągasz do połowy wartości ziemi rolnej na danej działce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robern. kurde trzoszkie za duzy procent bo ja bym chcial zaciagnac z jakies 60 tys. a przez piec lat jak bede placil ten procent to mnie bedzie ten ciagnik kosztowal ok 100tys co bys rodzil zrobic na moim miejscu ??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsetki za kredyt 60 tys na 5 lat wyniosa ok 14 -15 tys ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wielka niewiadoma z kredytami preferencyjnymi, niby Lepper coś obiecywał, ale kiedy tym się zajmie i czy zdąży to jeszcze większa niewiadoma. Jeśliby ruszyły ponownie kredyty z dopłatami ARiMR to warto się zastanowić nad nowym Biełorusem lub używką do lat trzech w podobnej cenie. Jak na razie proponuję udział w Lotto 16. kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej skorzystać z usług doświadczonego doradcy, który nawet opłaty za radę nie pobierze.

Po wypełnieniu krótkiego formularza doradca szybko oddzwania (na swój koszt) i opowiada o szczegółach.

Rozmowa do niczego nie zobowiązuje i nie są pobierane za nią żadne opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciły kredyty z dopłatami! Więc można się starać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO co kupowac traktor-mozna wynajac

 

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ziemi i gospodarstw.

Zamierzamy otworzyc firme wynajmujaca sprzet rolniczy:

Nowetraktory McCormick glównie.

Tylko w celu informacyjnym Prosilbym zainteresowanych o odpowiedzenie czy byliby zainteresowani wynajmem jakiej ilosci i ile ha pola posiadaja i na jak dlugo byliby zainteresowani wynajmem traktorow o mocy 60-160KM.

Po co trzymac wlasny traktor jak mozna go wynajac na kilka miesiecy, tygodni calkowicie sprawnym.Mozna wynajac od 1 sztuki do 200sztuk.Tak to duza inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ostatnio napotkałem się na stronę getinbanku oferują oni zakup maszyn rolniczych na kredyt... i teraz rozpoczyna się moje pytanie Czy korzystał ktoś już z tego(niekoniecznie akurat w tym banku)? Jak to wychodzi w praktyce(oprocentowanie, raty itp)? Opłaca się brać w takim czymś ciągnik za 40/50 tyś zł? Może macie jakieś inne rozwązania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu wygląda to na zwykły kredyt komercyjny, a chyba jeszcze są kredyty preferencyjne

 

Musisz się dowiedzieć jakie są opłaty bo często są wyższe niż potem odsetki od kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferencyjny odpada bo jest tylko dla osób które nie przekroczyły 40 roku życia i jest na zakup maszyn do 3 lat a ja chce kupić ciągnik gdzieś 10/14 letni do powiedzmy 50 tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce zakupić ciągnik do 40000zł ale mam pytanko, o kredyt, moge np. wziąść kredyt w jakimś banku, ale pod zastaw tegoż ciągnika?

Czy tylko pozostaje mi leasing (tylko na jaki procent i czy leasingują ciągniki powyżej 10lat? )

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sam zastaw uzywanego ciagnika nie dostaniesz kredytu ..........

bedzie potrzebna hipoteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zabezpieczenie w zależności od banku 1,5 razakwota kredytu to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ciągnik i kredyt do 8 lat (tyle wynosi ekonomiczna amortyzacja ciągnika) w większości banków wystarczy zabezpieczenie na samej maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...