Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:16 Pon 22 Sty 2018

Agencja Nieruchomości Rolnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Urzędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz_farm

PostWysłany: 07:17 Nie 8 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
ja wiem ze ona tych gruntów ne wykupi ale decyzja do aktu notarialnego jest potrzebna, w poniedziałek podjade do notariusza i sie zapytam czy to on załatwia czy ja musze pisac

w moim przypadku sprawę załatwił notariusz
1 sporządził umowe przedwstępną i wysłał ją do ANR
2 po ok miesiącu jak przyszła odpowiedz sporządził właściwy akt nortarialny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 17:16 Sob 7 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem ze ona tych gruntów ne wykupi ale decyzja do aktu notarialnego jest potrzebna, w poniedziałek podjade do notariusza i sie zapytam czy to on załatwia czy ja musze pisac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mariusz_farm

PostWysłany: 16:53 Sob 7 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
bede kupował od osoby prywatnej działke ale musze mieć zgode ANR że ona odstepuje od kupna tej działki na zasadach pierwokupu, na stronie ANR nie znalazłem zadnego wniosku, ma może ktoś taki to bym prosił o podesłanie na @

z tego co wiem sprawy związane z ANR załatwia notariusz
nie wiem jak jest teraz- ale ANR nie wykupywała nawet gruntów które w najbliższej przyszłości były przeznaczone pod autostrady- bo nie miała pieniędzy Very Happy
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 16:11 Sob 7 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bede kupował od osoby prywatnej działke ale musze mieć zgode ANR że ona odstepuje od kupna tej działki na zasadach pierwokupu, na stronie ANR nie znalazłem zadnego wniosku, ma może ktoś taki to bym prosił o podesłanie na @
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kissmy...

PostWysłany: 12:12 Sro 3 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W trakcie dzierżawy dzierżawca zobowiązany jest do dokonywania czynności niezbędnych do zachowania rzeczy w stanie nie pogorszonym. Zatem w przypadku orzecha włoskiego będziesz zmuszony do zbierania liści. "Wszystkie części orzecha włoskiego: konary, kora, liście i łupiny zawierają substancję ograniczającą rozwój innych roślin. Substancja ta to juglon. Podłoże wokół drzewa jest także przesiąknięte juglonem. Dlatego należy dokładnie zbierać liście opadające na grządki czy rabaty."
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 08:46 Sro 3 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=151992

Poczytaj sobie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
osa21

PostWysłany: 22:45 Wto 2 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche nei w temacie ale nei bede nowego zakładał.
czy można sadzić orzechy włoskie na dzierzawionej ziemi od agencji? i co sądzicie o zakładaniu plantacji orzecha włoskiego oczywiście na jakiś słabych glebach.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:03 Wto 2 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARiMR nawet podczas krzyżówki nie zagląda do ANR, również tego, że grunty nie znajdowały się w dobrej kulturze rolnej nie sposób udowodnić jeśli nie da się zauważyć dużej lesistości na zdjęciach satelitarnych (dla pewności polecam www.geoportal.gov.pl nanosimy podział katastralny i każda działka jest dokładnie widoczna); w ANR pracują również przyjaźni ludzie (często bardzo młodzi) dlatego warto się do nich udać a z pewnością pomogą (o ile o dane grunty nie zabiega jakaś upośledzona osoba publiczna)
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:11 Wto 2 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko czy moge tak napisać jeżeli te grunty maja mi sie wliczać w powierzchnie gospodarstwa do MR i z tego co wiem to one musiały być w dobrej kulturze rolnej w 2004r. (choć one w rzeczywistosci leżą odłogiem do dziś od 15lat). ale to "wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa" to napisze napewno.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:27 Wto 2 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, iż rozchodzi się o dzierżawę nieużytków, zatem proponuję następujące argumenty:
- rekultywacja nieużytków (utrzymywanie w dobrej kulturze rolnej, czyli eliminacja chwastów, szkodników i innych gryzoni oraz chorób)
- wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa
- poprawa krajobrazu

itd
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 09:24 Wto 2 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co napisać w uzasadnieniu do ANR o dzierżawe, bo na wnisku jest takie cos dlaczego występuje o dzierżawe. mam napisać ze chcem mieć wiecej ziemi czy co?
Powrót do góry
Tax-Ator

PostWysłany: 20:31 Sro 18 Paź 2006    Temat postu: Re: Agencja Nieruchomości Rolnych Odpowiedz z cytatem

To tylko potwierdza to co pisałem ... niestety we wszystkich oddziałach jest podobnie ...

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33209,3685400.html
Powrót do góry
Tax-Ator

PostWysłany: 06:16 Nie 16 Kwi 2006    Temat postu: Re: Agencja Nieruchomości Rolnych Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Co sądzisz o pracy Agencji Nieruchomości Rolnych? Czy jesteś zadowolony z dotychczasowej pracy Agencji? Co byś zmienił?

Z założenia agencja owa została powoła aby sprzedać po korzystnej cenie nieruchomości rolne Skarbu Państawa po czym samorozwiązać się. Według założeń cały proces miał trwać 6-10 lat. Niestety tylko kret ma ręce w drugą stronę Sad dlatego też praownicy ANR robili i robią wszystko aby utrudniać sprzedaż nieruchomości (a tym samym przedłużyć swoje istnienie) - do tego należy przeyznać że kadra owej agencji (jak chyba każdej) nie jest na wysokim poziomie (w jednej z filli kierownikiem jest osoba która dostała wieloletni wyrok za malwersacje finansowe - a po wyjściu dobry "ktoś" załatwił mu tą robotę Sad ), zaświadczenie o niekaralności od pracowników ANR nie jest wymagane (musimy sobie ufać), a więc w owym tworze mogą gromadzić się wszelkiego rodzaju aferzyści i malwersańci, wykrzałcenie też nie jest wymagane, ani nic innego...
W ostanich 2-ch latach po zbilansowaniu kosztów utrzymania ANR i zysków z ziemi którą sprzedali oraz wydzierżawili wyszło na to że bużet musi do owej instytucji dopłacać Sad.
Recepeta na uzdrowienie tej chorej sytucaji jest prosta - rozwiązać ANR a ziemię oddać gminą - niech gmina dostaje powiedzmy 10 % wartości za każdą sprzedaną nieruchomość będącą własnością skarbu państwa a 90 % oddadzą do bużetu.
Moim zdaniem - trzeba było tak zrobić od samego początku - wówczas budżet RP oraz gmin byłby o kilkanaście miliardów zeta do przodu.
Ostatniu słyszałem że chcą ten twór rozwiąząć - no cóź lepiej późno niż wcale - kiedy nie ma już innego wyjścią to politycy zaczynają się zachowywać racjonalnie Twisted Evil
Powrót do góry
luk

PostWysłany: 14:21 Czw 23 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinna byc juz dawno zamknietac a ziemia oddana rolniką (nie obszarniką) ona została do tego powołana a juz istnieje kilkanascie lat tylko poto zeby użedasy mieli ciepłe posadki i brali łapówki
Powrót do góry
Nixon
Gość

PostWysłany: 07:47 Sro 22 Cze 2005    Temat postu: Re: Agencja Nieruchomości Rolnych Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Co sądzisz o pracy Agencji Nieruchomości Rolnych? Czy jesteś zadowolony z dotychczasowej pracy Agencji? Co byś zmienił?

To myślę że siedzą tam same buce. Spróbujcie zadzwonić do "Agencji..." - usłyszycie "halo!!" (przynajmniej w Suwałkach).
Panowie i Panie urzędnicy nie uczyli was że trzeba się przedstawić - może ciężko wymówić nazwę waszej firmy. Proponuje zmienić pracę na inną agencję...o łatwiejszej nazwie.
A do tego nie znają KPA - może czas się dokształcić.
Ludzie jak idziecie do urzędów wystarczy przytoczyć odpowiedni artykuł i zobaczycie jak urzędasy miękną i zmieniają kolory - a najśmieszniejsze że nie wiedzą o czym mowa.
A jeżeli zależy wam na czasie - to prponuje nie dzwonić do ANR bo wtedy decyzję przyślą wam w trybie expresowym w ciągu miesiąca.
N.
Powrót do góry
Moderator
Moderator

PostWysłany: 00:17 Sro 6 Kwi 2005    Temat postu: Agencja Nieruchomości Rolnych Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Urzędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: