Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:54 Pon 28 Wrz 2020

Wszystko o kombajnach zbożowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 118, 119, 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pielowiej
Gość

PostWysłany: 17:08 Nie 6 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest kombajn z białorusi tylko nie wiem czy w narwi montuja czy cale przywaza nowa fabryke buduje pronar w siemiatyczach moze tam montowac beda. on jest podobny do lidy- nazwa bialoruska
Shocked Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
chlop
Gość

PostWysłany: 16:27 Nie 6 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co slyszalem ok 250-260 tys złotych.
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 11:59 Nie 6 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kto ich doduję że rozwijają się tak szybko
Ale pronar ma w ofercie nawet kombajn zbożowy:

Zobaczcie sami:

http://www.pronar.pl/kombajny/wektor.htm

Ciekaw jestem z czego to jest poskładane i ile kosztuje? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pielowiej
Gość

PostWysłany: 10:07 Sob 5 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos mi nie pasuje jezeli uwazasz ze twoj deutz jest jak nowy to co to za problem z przyspieszaczem ja mam 56 z 79 i napewno jest lepsza od twojegozlomu rpbie ja minimum 110 h w sezonie bezawaryjnie kupilem go w 92 r. na wiosne robie przeglad i zniwa mam z glowy. Razz Razz Razz
Powrót do góry
Radd
Gość

PostWysłany: 17:43 Pią 4 Lis 2005    Temat postu: Deutz-Fahr M002 Odpowiedz z cytatem

Ryszard napisał:
Ja miałem Deutz Fahra M900. Rocznik 74. Sprowadziłem go z Niemiec. Jak go przyprowadziłem na podwórko zwątpiłem czy to wogle nadaje się koszenia. . Przez 6 lat użytkowania skosiłem nim ok 420 ha. Kosiłem nim nie tylko zboża ale i fasole, rzodkiewkę (bez stołu i bocznej kosy), marchew, nagietka, koper i inne. Po mimo upływowi lat jest to bardzo dobra maszyna Smile i warta polecenia rolnikom którzy mają małe gospodarstwa i chcą za małe pieniądze kupić dobry kombajn. Psuło się tylko to co nie wytrzymywało próby czasu. Pod względem konstrukcyjnym Bizon to jaskiniowiec.

ja mam fahra m 1002 podobny do m 900 z szarpaczem i stołem do rzepaku kabine sobie załatwiam ma heder 3m bardzo dobra maszyna silnik 5 cylindrów bardzo oszczędny zgadzam sie ze bizon to przezytek moj deutz ma 24 lata i idzie jak nowy a bizon 20 lata to złom mam maly problem z zwalniaczem chyba tam sprezyna pekła musze go rozkrecic bo zół i zajac mi nie odskakuje Pozdrawiam uzytkowników DEUTZ-FAHRów
Powrót do góry
Robert_
Gość

PostWysłany: 00:06 Pią 4 Lis 2005    Temat postu: Re: kombajny Odpowiedz z cytatem

Stronka choć nie Polska ale zdjęć masa . W tym także nasze Bizon-y
http://www.farmphoto.com/photography/forum.asp?fid=78
Powrót do góry
mario717
Gość

PostWysłany: 19:23 Sro 2 Lis 2005    Temat postu: kombajny Odpowiedz z cytatem

cześc..chciałbym sie dowiedziec czy istnieją jakies polskie strony na temat kombajnów zbozowych,,interesuja mnie głuwnie te na temat bizonów,,jeśli tak to jesli ktos zna adres to proszę mi podać mój gg;7173625 z góry dziękuję..
Powrót do góry
Ryszard
Gość

PostWysłany: 20:19 Wto 1 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem Deutz Fahra M900. Rocznik 74. Sprowadziłem go z Niemiec. Jak go przyprowadziłem na podwórko zwątpiłem czy to wogle nadaje się koszenia. . Przez 6 lat użytkowania skosiłem nim ok 420 ha. Kosiłem nim nie tylko zboża ale i fasole, rzodkiewkę (bez stołu i bocznej kosy), marchew, nagietka, koper i inne. Po mimo upływowi lat jest to bardzo dobra maszyna Smile i warta polecenia rolnikom którzy mają małe gospodarstwa i chcą za małe pieniądze kupić dobry kombajn. Psuło się tylko to co nie wytrzymywało próby czasu. Pod względem konstrukcyjnym Bizon to jaskiniowiec.
Powrót do góry
Junior
Gość

PostWysłany: 20:06 Wto 1 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was ma może New Hollanda TC Rotary Separotor. Jestem ogromnie ciekaw jak innym rolnikom się spisuje ta maszyna.
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 20:50 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Dane techniczne bizon dynamic Odpowiedz z cytatem

Piotras napisał:
Witka

Panowie i Panie.

Czy ma ktos z was dane techniczne dotyczace(powierzchnia sit, moc silnika, rodzaj napedu) tego modelu a moze ktos z was posiada taki kombajn?

Za informacje z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oli
Gość

PostWysłany: 15:34 Sro 12 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w Merkatocze z Silnikiem 6 Perkinsa czyszcze zawsze przed rozpoczęciem żniw. a w zniwa robie na tym jakieś 50h może troszke mniej
Powrót do góry
Grześ
Gość

PostWysłany: 13:54 Wto 11 Paź 2005    Temat postu: !! Odpowiedz z cytatem

hej ten czujnik jest w JD 1188 H4 coś podobnego mam w ciągniku Fortschritt 323a zapewne wystarczy znaleźć czujnik o określinej wartości podciśnienia pociągnąć kabelek do kontrolki i gra Smile
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:02 Pon 10 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ. W sumie dobry pomysł z tym zamontowaniem czujnika. Trzeba sie rozejrzec za takim urządzeniem...

/edit
grześ a w jakim kombajnie Ty masz ten czujnik?
Powrót do góry
Grześ
Gość

PostWysłany: 20:24 Pon 10 Paź 2005    Temat postu: !! Odpowiedz z cytatem

A nie można go przeczyścić sprężonym powietrzem ja tak robię i narazie wszystko gra może mam plusa bo mam czujnik podciścienia w kolektorze dolotowym.
Powrót do góry
szymon
Gość

PostWysłany: 22:40 Nie 9 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Co ile godzin należy myć filrtr powietrza w kombajnach Claas serii Mercator, Senator, Protector?
Powrót do góry
młody kombajnista
Gość

PostWysłany: 22:15 Nie 9 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duszenie się silnika możę być spowoidowane zapchaniem się filtra paliwowego nie nadanża przechodzić przez filty a przy obrotach powyżej 2100 potrzebuje dużo paliwa(szczegulnie przy obcuiżżeniu) i śilnik zaczyna szczekać i tracić moc tak miałem już kilka razy u siebie po wymianie filtra wszystko gra>
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 22:36 Czw 6 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy za 30 tysięcy da sie kupić dobry niemiecki ciągnik?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 13:01 Czw 15 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odp dla Marka Sz. najlepiej wyrównać pole i po problemie , oczywiscie zartuję. Przyczyn moze być kilka ale jak piszesz, że przy pracy na nierównym terenie to jak Ci ktoś podpowiadał najważniejsza sprawa!!!! trzeba złożyć sita na maksa dolne, ale i górne, a wczesniej rozłożyć ich na maksa przedmuchać lub oczyścić ręcznie i złozyć ponownie pomoże 100%, można jeszcze wyregulować troszeczkę siłą wiatru tylko oczywiście sprawdzić czy nie będziesz gubił zboża.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 01:21 Pon 12 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOMBIK napisał:
JEŚLI KTOS DYSPONUJE KWOTA 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH TO CZY LEPIEJ JEST KUPIĆ JAKIŚ MAŁY KOMBAJN ZAGRANICZNY CZY STAREGO POLSKIEGO BIZONA?

NO JA KUPILBYM BIZON NA TWOIM MIEJSCU .....NAPEWNO ZNAJDZIESZ DOBRA OFERTE NA ALLEGRO .WIESZ.......CZESCI DOSTANIESZ PRAWIE W KAZDYM PUNKCIE A TAKI KOMBAJN MALY I MALO POPULARNY TO NIE PEWNE BO ZAWSZE COS NAWALI I TRZEBA PO CZESCI DALEKO JEZDZIC.
Powrót do góry
zimny

PostWysłany: 13:21 Sob 27 Sie 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przedewszystkim trzeba sprawdzić poziom oleju/chłodziwa w silniku, nasamrowac maszyne we wszytkich punktach smarownych ogólnie przejrzeć maszyne pod katekm uszkodzeń /wycieków, sprawdzic czy działja światła, zatankować do pełna i sandał Very Happy w pole (ale z tym ostatnim to ostatnio trudno Confused )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mrozek
Gość

PostWysłany: 11:04 Sob 27 Sie 2005    Temat postu: maszyna rolnocze Odpowiedz z cytatem

Mam ogromną i troche odmienną prośbe. Potrzebuje informacji na temat przygotowania do pracy i samej pracy maszyn rolniczych takich jak: kombajn zbożowy oraz prasa do słomy- nie musi to być konkretny sprzęt. Informacje mogą być ogólne, poprostu co trzeba zrobić zanim ruszy się w pole, co sprawdzić, jak przebiega praca. Stron z taką treściią nie moge znależć.
Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.
mój e-mail: agness.z@op.pl
Powrót do góry
kuba_
Gość

PostWysłany: 08:56 Sob 27 Sie 2005    Temat postu: fortschritt Odpowiedz z cytatem

To są dobre maszyny ja osobiście narazie man fergusona niby nie narzekam ale jest wolny a somsiad ma fortschritta e 517 6m heder i zapierdala jak dziki ja sam planuje sobie taki sprawić ale narazie dokupiłem pare hektarów i chwilowo niemam kasy ale wszystkim je polecam.
Powrót do góry
MATEUSZ

PostWysłany: 07:47 Czw 25 Sie 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co napiszecie o kombajnach marki FORSCHNITT, słyszałem że są niezłe jeśli się o nie dba.
Powrót do góry
wzdowian

PostWysłany: 05:43 Czw 25 Sie 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o kombajnach massey ferguson czy warto takie kupić czy są jeszcze inne marki warte polecenia chodzi mi o średnie o szerokości hedera do 3m
Powrót do góry
BIZOn
Gość

PostWysłany: 18:40 Sro 24 Sie 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z 056 szer 4,2m
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 118, 119, 120, 121, 122  Następny
Strona 119 z 122

Skocz do: