Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację ziemi oszukać sie nie da ale siebie oszukiwać też nie ma sensu a ceny nawozów spadną bo to jest naturalna kolej rzeczy cofnij się pamięcią cztery lata wstecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ceny nawozów wzrosły. I nie sądzę że doczekamy się korekt w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie ceny nawozów wzrosły. I nie sądzę że doczekamy się korekt w tym roku.

Też tak myśle że nie wtym roku a w przyszłym już wszyscy zapomną o niskich cenach ze żniw.Ale oby "henio2" się nie mylił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi w moich okolicach brak deszczu już 3 tyg. nie pada żniwa płynnie z rzepakowych przeszły na zbożowe i już są na ukończeniu, a prognozy nadają ekstremalne upały przez cały przyszły tydzień, i jak tu rzepak siać? jeśli pogoda dłużej tak pociągnie to dam sobie w tym roku spokój z tą uprawą, pewne jest jedno areał na pewno zmniejszam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przepaduje i na polu pod rzepach jeszcze zboże stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie pamiętam nawet kiedy ostatnio u mnie padało, najgorsze są warzywa, brokuł leży już plackiem na ziemi, jakoś trzeba będzie pewnie nawadniać

ja zwiększam zasiewy rzepaku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umie pod rzepak narazie stależowane 4h czeka na orkę,ale jak tak dalej pójdzie to nie wyobraam sobie siewu.A deszczu nie widać już prawie miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak u mnie Visby ok 5t/ha, Kolumb, Artoga ok 5,1-5,2t/ha, Exquisite 4,7-4,8tha. Z wyglądu ten ostatni był zdecydowanie najlepszy. Ale jak widać rzepak co ma 2m miejscami nie zawsze najlepiej sypie. Ogólnie rok pod względem plonów bardzo udany więc satysfakcja jest szkoda tylko, że ceny nie ma...

Trzeba trzymać.

 

A cena to tylko kwestia spekulacji, trzeba tanio kupić i zrobić propagandę że jest pełno, żeby potem drożej opylić.

 

PS. A to co się dzieje w pkt skupu, aż prosi o pomstę. A to robaki jakieś nie takie, a to 2 szt przytuli przykleiły się do spodni, a to jeszcze coś innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

quote=wisla]a u mnie jeszcze rzepak stoi i czeka na cenę

powodzenia,oby się opłaciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już się oduczyłem orki z wyprzedzeniem, siewnik idzie bezpośrednio za pługiem z wałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez oram dzien dwa przed sianiem ewentualnie wczesniej jak zapowiadaja deszcze wtedy dobrze jak popada na orane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak u mnie Visby ok 5t/ha, Kolumb, Artoga ok 5,1-5,2t/ha, Exquisite 4,7-4,8tha. Z wyglądu ten ostatni był zdecydowanie najlepszy. Ale jak widać rzepak co ma 2m miejscami nie zawsze najlepiej sypie. Ogólnie rok pod względem plonów bardzo udany więc satysfakcja jest szkoda tylko, że ceny nie ma...

Trzeba trzymać.

 

A cena to tylko kwestia spekulacji, trzeba tanio kupić i zrobić propagandę że jest pełno, żeby potem drożej opylić.

 

PS. A to co się dzieje w pkt skupu, aż prosi o pomstę. A to robaki jakieś nie takie, a to 2 szt przytuli przykleiły się do spodni, a to jeszcze coś innego....

KOMAGRA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak u mnie Visby ok 5t/ha, Kolumb, Artoga ok 5,1-5,2t/ha, Exquisite 4,7-4,8tha. Z wyglądu ten ostatni był zdecydowanie najlepszy. Ale jak widać rzepak co ma 2m miejscami nie zawsze najlepiej sypie. Ogólnie rok pod względem plonów bardzo udany więc satysfakcja jest szkoda tylko, że ceny nie ma...

Trzeba trzymać.

 

A cena to tylko kwestia spekulacji, trzeba tanio kupić i zrobić propagandę że jest pełno, żeby potem drożej opylić.

 

PS. A to co się dzieje w pkt skupu, aż prosi o pomstę. A to robaki jakieś nie takie, a to 2 szt przytuli przykleiły się do spodni, a to jeszcze coś innego....

KOMAGRA?

 

Pytasz czy twierdzisz? Jeśli tam odstawiałeś to powinienes wiedzieć czy tam tak jest... Skąd pomysł że Komagra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet dawni koledzy ze studiów dzwonili sie pytac co to za zamieszanie z tymi cenami na wsi, bo mowili o tym w radiu i tv, i kto za to odpowiada Ja w tym roku tam gdzie moge to zasieje tylko w talerzowke, bez orania, polifoski, skracania, nasion z centrali itp. .Tylko Ca, N i oprysk od samosiewow. Na mojej 4 b nie ma sensu inwestowac bo roznica tylko kilka kilogramow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas skała , nie da się talerzówki w ziemię wbić,

wszelakie warzywa leżą na ziemi plackiem, nawet marchew padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach 0 deszczu, od miesiąca nie padało, maliny jesienne usychają, ale kilka 1000 l beczek wody i mozna je jeszcze podlać. Na zasiew rzepaku na "borowinach", jeżeli wierzyć długoterminowym prognozom pogody nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas co 2-3 dzien przepaduje 2-3l. Ogólnie nie jest sucho nie jest mokro. Jest akurat na talerzówka jak najbardziej. Tylko CI co nie skończyli żniw a jeszcze sporo jest takich osob mają teraz nerwówke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...