Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

a masz obrotomierz od obrotów bębna ? Ustaw tak, żeby na maksymalnych obrotach silnika były maksymalne obroty bębna młócącego przy odkręconej na maksa regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety obrotomierza bębna także nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma być ten kombajn - nowszy, wydajniejszy, tańszy w eksploatacji, komfortowy w użytkowaniu ? Generalnie bizon nie jest złym kombajnem, ale określ, czego szukasz. Ja szukam czegoś wielkością Mercator 50 (perkins 4 heder 3,20) albo Fahr 900 (silnik deutz 4 heder 3), bo nie potrzebuję ekstra dużego kombajnu. Jak chcesz kupić większy i wydajniejszy, to fortschritt e514, Dominator 80 Fahr 1200, Mercator 75 (silnik perkins 6 heder 3,6) Dronningborg 1200 lub 1900 . Określ , jaki to ma być przedział cenowy i wielkość kombajnu, bo tak ogólnie to jako zamiennik bizona to może być każdy kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do cięcia co roku 40 ha u siebie i potrzebuję coś co by było mało awaryjne, najlepiej oszczędne w paliwie i wydajne. Myślałem o Fortschritcie 514, ale można do tego części dostać?? I jak z awaryjnścią??

A co sądzicie o nowych kombajnach rosyjskich??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 514 części są dostępne i jak zadbaną maszynę kupisz to i awaryjna będzie mniej niż bizon ,rosyjskie widziałem na targach i jakiegoś pozytywnego wrażenia na mnie nie zrobiły ze względu na dużą ilość przekładni pasowych i łańcuchowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za podpowiedzi. W mojej okolicy (woj kuj-pom powat toruń) niestety ciężko jest o części do Fortschritta, tak samo już się robi z częściami do Bizona i innych maszyn tego typu. A do kombajnów buraczanych to już w ogóle lipa. Dlatego też mam dylemat co wybrać, bo głupio tak w żniwa na awarię stać z tydzień albo i dwa i czekać na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i w miarę, ale ja tutaj to w ogóle nie słyszałem o tych kombajnach. Czy do nich są części dostępne?? Dronningborg? Co to za marka??

A Ty masz Fortschritta 514 kolego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Claas-a, ale zamawiam części do E512 sąsiada, ma taki z 1988 roku, poszanowany. Coś tam co roku grzebie, ale po tylu latach robienie hamulców czy wymiana łożysk wariatora to raczej normalna eksploatacja.

Dronningborg to licencyjne konstrukcje MF (np ten 7000 to odpowiednik 30XP albo 31XP). Ma taki mój brat, kosi już kilka lat, części można dostać bez problemu, on ma gospodarstwo 50ha , więc chyba wielkością jest odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. A nie wiecie czy są jeszcze amatorzy na Bizona??

Na razie się jeszcze zastanawiam czy go sprzedać czy nie, ale jak by kupiec był to pewnie bym go oddał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś podobnego w ciągniku i u mnie jest to czujnik zapchanego filtra powietrza tylko że do mojego dochodzą przewody i jak zatkałem przed nim rurę to się zapaliła kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie wskaźnik zapchanego filtra powietrza tylko mechaniczny ,wykręć go i pociągnij ustami to w środku obróci się taki pierścień ,potem trzeba górną nakrętką obrócić aby go "wyzerować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi już jestem uświadomiony

 

Pozdrawiam

 

 

To jest właśnie wskaźnik zapchanego filtra powietrza tylko mechaniczny ,wykręć go i pociągnij ustami to w środku obróci się taki pierścień ,potem trzeba górną nakrętką obrócić aby go "wyzerować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MF-307 i jestem z niego zadowolony. Kombajn przygotowany do sezonu chodzi bez problemu. Co do części to nie wiem bo przez pięć lat nie miałem potrzeby kupić innej części niż paski, łańcuchy czy łożyska. Problem jest z oponami rozmiaru 20x20, ale mam w zapasie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanko czy ktoś wymieniał uszczelnienia rozdzielacza hydraulicznego w jd 975? cieknie mi tam olej nawet teraz jak kombajn jest nie używany czy po wymianie tych uszczelnień coś się poprawi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Czy warto kupić kombajn New Holland TX 32 na zastępstwo Bizona Z 056 na 40ha zboża u siebie?? Może ktoś ma podobny sprzęt i może się wypowiedzieć na jego temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,może ktoś wie gdzie można znalezć części do tego kombajnu...POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nabyłem fahr m900 interesuje mnie blacha kt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WITAM

nabyłem fahr m900 interesuje mnie blacha którą zakłada się na klepisko wymiary ewentualnie jakieś fotki jak to wgląda czy można to dorobić

a jak te kombajny się sprawują czy silnik daje sobie rady wpszeicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...