Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak panowie radzicie siać czy nie siać nawozu?? może czekać nie wiem doradźcie coś mój jest cały porażony przez mróz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis pszesialem na jednym polu jenczmien w poniedzialek drugie pole 99% wumarzlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile placicie za matrial siewny kwalifikowany? ja kupilem dzis odmiane MERIDIAN cena 2300zl tona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak planowałeś siać takim z zeszłego roku trzeba było spróbować na powierzchni 1m na 1m policzyć ziarenka i po wschodzie ile wzeszło i byś wiedział bo nie każdy w 100% powschodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hurtownia rolnik za Meridan nasiona z top farmsu sprzedaje po 2400 brutto , cenia sie w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka planujecie ochrone jeczmienia ozimego na pierwszy zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój jęczmień ozimy zaczął się zbierać ale jest bardzo rzadki, słyszałem że można go przebronować żeby się rozkrzewił, czy to prawda, a jeśli tak to w jakim okresie wzrostu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeczmien ubiegłoroczny oferuja po 1500 ale jakos nie jestem przekonany czy warto pokusic sie na ciut nizsza cene i troche zaryzykowac.

Strzelce pszenzyta sprzedaja po 1550-1600 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeczmien ubiegłoroczny oferuja po 1500 ale jakos nie jestem przekonany czy warto pokusic sie na ciut nizsza cene i troche zaryzykowac.

Strzelce pszenzyta sprzedaja po 1550-1600 netto

 

u nas jęczmien 1540 brutto

pszenżyto ok 1600 brutto pszenica podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jenczmien sieje około 20 wrzesnia .zawsze mam ladny zielony przed zima. plantacje wczesnie i gesto posiane żółkną jak cytryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z względu na nadmierne opady nie można u nas zasiać jęczmienia, choć ja sam zamierzałem to zrobić nie zbyt wcześnie. Termin dla sulyejki to do końca wrzesńia a dla eufory nawet do 5 parzdziernika.Zresztą prawie wszyscy odradzają zbyt wczesny siew jęczmienia ozimego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odwaliłem A różnych poradnikach pisali że trzeba siać w na początku września. Teraz dopadało tak że jak bym czekał do teraz to bym już nie wiechał bo mokro strasznie. I nie wiadomo co robić. Chyba trzeba było jeszcze czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało tylko kup na zapas coś na mszycę bo jak się ociepli to ci przyleci i wirusa przywlecze, wtedy będzie wtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem akurat tylko stosowałem Decis ale może jest coś lepszego aby uniknąć żółtej karłowatości. Polecicie jakiś dobry środek bo w hurtowni w której się zaopatruje nie wiedzieli nic o mszycach w zbożu a żółta karłowatość to dla nich grzyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...