Skocz do zawartości
men2face

jęczmień ozimy

Rekomendowane odpowiedzi

O tym wiem akurat tylko stosowałem Decis ale może jest coś lepszego aby uniknąć żółtej karłowatości. Polecicie jakiś dobry środek bo w hurtowni w której się zaopatruje nie wiedzieli nic o mszycach w zbożu a żółta karłowatość to dla nich grzyb.

bi 58 lub Danadin

i zmień hurtownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech ci coś na tego grzyba sprzedadzą ale tak żeby miał rejestrację. Będą mieli niezłą zagryskę. Też polecam bi albo jakiś perytroid ale wtedy musisz pilnować jęczmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję panowie za porady są mi bardzo pomocne. A jeszcze mam jedno: Jeżeli wcześnie zaatakują mi mszyce to oprysk insektycydem np bi 58 na wschodzące dopiero rośliny nie zaszkodzi ?? od którego liścia mógłbym pryskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem w trzech hurtowniach i tam gdzie mieli bi 58 wszyscy twierdzili że to jest na jęczmień jary i pszenicę i pryska się tylko i wyłącznie na wiosnę. Nawet sprzedawca z allegro powiedział że nie można pryskać na jesieni tylko jakimś cyperkillem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja jesli pryskam jenczmien jesienia to stosuje karate zeon. ten cyperkiler tez bendzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja jesli pryskam jenczmien jesienia to stosuje karate zeon. ten cyperkiler tez bendzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam byłem w trzech hurtowniach i tam gdzie mieli bi 58 wszyscy twierdzili że to jest na jęczmień jary i pszenicę i pryska się tylko i wyłącznie na wiosnę. Nawet sprzedawca z allegro powiedział że nie można pryskać na jesieni tylko jakimś cyperkillem.

Oni mogą ci tylko doradzić według rejestracji. Jak będą robili inaczej to jest to niezgodne z prawem wszystko zależy od ich dobrej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam byłem w trzech hurtowniach i tam gdzie mieli bi 58 wszyscy twierdzili że to jest na jęczmień jary i pszenicę i pryska się tylko i wyłącznie na wiosnę. Nawet sprzedawca z allegro powiedział że nie można pryskać na jesieni tylko jakimś cyperkillem.

cyperkil ( jak każdy pyretroid) działa tylko w momencie zastosowania , nie ma szans żebys takim opryskiem zwalczył cały nalot mszycy natomiast np. bi lub pyrinex działa ok 2-3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest fakt ale eforia też nie jest do pryskania jęczmienia ozimego jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pyrinex dursban albo owadofos daj po 0,5l na ha i będzie spokój dodaj pyretroidu i będzie nurelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy antywylegacz cerone można zastosować w jęczmieniu ozimym

i czy można już pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...