Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:23 Wto 16 Lip 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1449, 1450, 1451 ... 2180, 2181, 2182  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łapacze

PostWysłany: 19:18 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisałem miesiąc temu że tylko 1/4 kurników ma na zdaniu kurczaka 2/4 stoi pustych a wy mówicie że oszukuje zaczną wstawiać w marcu a wysokie ceny będą w czerwcu:-)

łapanie kurczaków szybko sprawnie bez żadnych problemów wystarczy jeden telefon z okolic międzyrzeca podl. do 150 km tel 721 515 320
Pozdrawiam i życzę wysokich cen:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziunia

PostWysłany: 19:17 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam wszystkich kumatych importerów brazylijskiego syfu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dziunia

PostWysłany: 19:14 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Zrozum to że kurniki ida całą parą mało kto przestał produkowac różnica jest tylko taka że zamiast 6 rzutów hodowcy organizują 5 co jak widac zaowocowało lepszą ceną lekie rozlużnienie i jest lepiej pisałem o tym już dawno by mniej rzutów robić widocznie kilku posłuchało i subcio oby tak dalej.5 w roku i cena bedzie powyżej 4 zł pozdrawiam wszystkich kumatych.

teken coś mi się wydaje że to nie zależy od tego czy ktoś jest kumaty czy nie,
pomyśl co się działo w 2009 wszyscy wstawiali na maxa wylegarnie nie wyrabiały a dlaczego a dlatego że nie było takiego importu to wszystko jest sterowane przez mafię za dużo krzyczeliście i dali na wstrzymanie ale nie łudźcie się za niedługi czas zaleje rynek syf i znów będzie 3,00.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 18:47 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrozum to że kurniki ida całą parą mało kto przestał produkowac różnica jest tylko taka że zamiast 6 rzutów hodowcy organizują 5 co jak widac zaowocowało lepszą ceną lekie rozlużnienie i jest lepiej pisałem o tym już dawno by mniej rzutów robić widocznie kilku posłuchało i subcio oby tak dalej.5 w roku i cena bedzie powyżej 4 zł pozdrawiam wszystkich kumatych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
teken

PostWysłany: 18:42 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z CZEGO SIĘ CIESZYSZ MEDOXIE Question
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:31 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie.Ta wzmianka tym się różni od tego co ja piszę,że jest z datą dzisiejszą ,czyli po fakcie ,a ja mówiłem to początkiem grudnia.Poza tym piszą dokładnie kropka w kropkę to samo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Niewielu ma dar........... Laughing Laughing
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:56 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

17 lutego 2011
Sytuacja na rynku - drób

Niskie ceny zbytu przy coraz wyższych kosztach zniechęciło wielu drobiarzy. Lepiej przeczekać z pustymi kurnikami niż ciągle dokładać – mówią hodowcy. A mniejsze wstawienia w styczniu to główny powód obecnych kłopotów z zakupem żywca.

Żywca szukają nie tylko niewielkie ubojnie z wolnego rynku, ale i firmy, które zabezpieczały się umowami kontraktacyjnymi. Jedni i drudzy kuszą cenami.

BROJLERY

ceny skupu zł/kg

umowy kontraktacyjne 3,35-3,60

wolny rynek 3,60-3,70

źródło: ZD

I na tym prawdopodobnie nie koniec. Choć zakłady mają coraz mniejsze pole do popisu, jeśli ceny tuszek nie wzrosną do 6 zł, bardzo trudno będzie nam utrzymać wysokie stawki skupu - tłumaczą przetwórcy.

Ale hodowcom też daleko do euforii, bo do opłacalnych cen za żywiec jeszcze daleka droga. Ich zdaniem dopiero 4 zł za kilogram, gwarantuje zwrot kosztów produkcji.

Agrobiznes TVP, 17 lutego 2011

Tylko produkcja na 50-75% pozwoli utrzymać opłacalność, rynek nie wchłonie dużej ilośc i tuszki po 6,50 -7,00 netto w hurcie. Każda chwilowa nadprodukcja zbije cenę .Czyli trzymać tak jak teraz luźniej wolniej spokojniej a z zyskiem. Z zyskiem czyli żywiec min. 4 netto. Cool Cool Cool
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 17:01 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Savik! napisał:
medox napisał:
Drogi brojlerze , parę dni po Sylwestrze była 1/3 wstawień grudniowych stąd rośnie cena.Powiedziałbym kiedy zacznie spadać ,ale nikt nie lubi jak mówię więc nie powiem Rolling Eyes Mówiłem znowu opóżnić ,nie wkładać wszyscy w grudniu.Było posłuchać byście golili po 4zł.Pamiętajcie tylko Medox Global Investment Chicken Group powie wam kiedy zarobić Laughing

No cóż ja, aż wstyd się przyznać opóźniłem nieco, chyba za twą sugestą i...... miałem sylwestra i święta w końcu wolne......

I jak na tym wyszedłeś?(oczywiście poza tym ,że Święta i sylwestra balowałeś Laughing )

Rolling Eyes Laughing
Powrót do góry
eddie

PostWysłany: 15:52 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest, że w.pasz jak będą mieć mnóstwo drobiu to wykończą nas cenami pasz i tyle.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:40 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
medox napisał:
Drogi brojlerze , parę dni po Sylwestrze była 1/3 wstawień grudniowych stąd rośnie cena.Powiedziałbym kiedy zacznie spadać ,ale nikt nie lubi jak mówię więc nie powiem :roll: Mówiłem znowu opóżnić ,nie wkładać wszyscy w grudniu.Było posłuchać byście golili po 4zł.Pamiętajcie tylko Medox Global Investment Chicken Group powie wam kiedy zarobić :lol:

No cóż ja, aż wstyd się przyznać opóźniłem nieco, chyba za twą sugestą i...... miałem sylwestra i święta w końcu wolne......

I jak na tym wyszedłeś?(oczywiście poza tym ,że Święta i sylwestra balowałeś :lol: )
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 14:00 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poniedziałek pokaże magiczne 4 zł
Powrót do góry
buba76

PostWysłany: 12:10 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie woełać 4 min. ,bo cedrob zaczyna szukac kury,pewnie puste mrozni Very Happy
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 11:59 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kurnikarze ,jestescie niby elita Polskiego rolnictwa .,ja jako producent zboz mowie wam nie kupujcie pasz od tych co malo im z pasz kabzy to jeszcze kurniki na milion szt buduja i ziemie na zboza ,to wpertoli nas wszystkich te koncerny paszowo zbozowo miesne i h wie co jeszcze ....
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 11:58 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Drogi brojlerze , parę dni po Sylwestrze była 1/3 wstawień grudniowych stąd rośnie cena.Powiedziałbym kiedy zacznie spadać ,ale nikt nie lubi jak mówię więc nie powiem Rolling Eyes Mówiłem znowu opóżnić ,nie wkładać wszyscy w grudniu.Było posłuchać byście golili po 4zł.Pamiętajcie tylko Medox Global Investment Chicken Group powie wam kiedy zarobić Laughing

Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 11:51 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox skąd ty masz takie wiadomości i pewność naszych wstawień . Ja wiem jedno większe firm wylęgowe mają dobry kontakt z większymi ubojniami a przez to dużo mogą przewidzieć a więc z której braży jestes? Cool
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 11:40 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox dla twojej wiadomosci to wcale nie była 1/3 wstawien ,wstawienia ida na ful z malymi wyjatkami ,a cena sie robi wcale nie z braku towaru ,popyt sie zwiekszył i pare innych rzeczy o których nie bede cie zanudzał co miałes nadzieje że bedziemy po 3 zl golic przez cały czas.Toś sie pomylił Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:13 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 10:23 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

mal napisał:
nie tylko WIPASZ!!! ma swoje kurniki a Piast!! a Tasomix!!

Piast i Tasomix to mały pikuś i raczej nie stawiają na hodowlę. Wipasz, Cedrob to realne zagrożenie. Powtórzę: każda tona paszy z ich wytwórni to kolejna cegiełka do kolejnej nowej fermy! A jak już budują co minimum na 1 mln sztuk.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:20 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre firmy z branży jak Provimi, DeHeus, Cargill czy Cehave nie mają w polsc setek kurników (może poza małymi stadami eksperymentalnymi) więc jest od kogo kupić tylko trzeba się postarać. Ja się obawiam, że hodowcy nie zareagują i jednak 10 PLN na tonie taniej w Wipaszu wystarczy żeby ich omamić a potem zniszczyć.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 10:14 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO TO PIERWSZY RAZ OD 5 MIESIECY KOSZTY POKRYTE Exclamation
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:09 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mówiłam! wszyscy szukają kurczaka w Kielcach dziś pierwsze 4,00 netto
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 10:05 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś 3,80 netto bez problemu
Powrót do góry
Maksio

PostWysłany: 08:56 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena w świętokrzyskim? Bo chyba ruch się zaczął z tego co widzę?
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 07:58 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki takim wytwórniom nasz koniec jest bliższy...
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:56 Pią 18 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Dzis 6 tygodni maja kury wstawione 7 stycznia.A ja mówiłem -nie wkładać przed Świętami i zaraz po.Po świętach nie po Nowym Roku.Mówiłem opóznić - jak ktoś posłuchał goli po 3,80 dziś.A jakby bardziej opóznił może ogoli jeszcze drożej.NIKT NIE ZREZYGNOWAŁ DOTYCHCZAS Z CYKLU 20sierpień ,20 pazdziernik,20grudzień i najbliższy 20 luty.Wtedy zawsze jest w hu..kury

Paradny jesteś he,he,he .
Cykle cyklami , ale kto mógł przewidzieć niemieckie dioksyny i zalew Polski mięsem wszelkiej maści? Ceny pasz na poziomie 1500PLN - takiego poziomu też nikt ie przewidywał i nie pisz mi tylko , że tak bo dzisiaj rolnicy - zbozowcy sami przyznaja , że tak wysokie ceny zbóż to też dla nich ogromne zaskoczenie . Produkujemy bardzo duąo ,ale też i duzo eksportujemy . Gwarantuję , że gdyby nie "import" od naszych przyjaciół z Niemiec to nawet te statki , które niby też z UE przywiozły nam drób , nie spowodowałyby takiej nadwyżki drobiu . Bardzy cyklicznie / co około 2 tygdonie / ktoś wypuszczał na rynek potężne ilości towaru skutecznie blikują cene . Kto? Domyślcie sie . Mam nadzieje , że to już się skończyło . Zauważ , że nasze ubojnie do dzisiaj potrafią mieć pauzę 1 lub nawet 2 dniu w tygodniu bo brak żywca . Niestety to absolutnie nie ma przełożenia na cenę . I jeżeli będziemy mieli drób w dużej ilości przywieziony w ramach wolnego handlu w UE to nasza produkcja może wynosić nie 1500tys. ton , ale 500tys. ton rocznie i okaze się , że to też jest za dużo .
Cena 3,8- i jak to piszesz "golenie" to nawet nie zwrot kosztów produkcji . To naturalna podwyżka spowodowana faktem , że "import" się kończy i duzym brakuje.
Jeszcze nie tak dawno slyszalem , że rynek nie wchlonie wyżej ceny co przy letnich cenach żywca na poziomie 4-4,20 świadczy tylk o alternatywnie taniego miesa . Jak dla mnie najwiekszymi sku---nami sa hurtownie ,ktorym sie wydaje , ze drobiowe "eldorado" będzie trwać wiecznie i nie poziom zysku 5 % , ale 40% powinni mieć . Kupujac przy tym na termin i to wymuszany w bezczelny sposob . Zawsze uzasadniając długimi terminami w handlu i ZAWSZE MÓWIĄC DO UBOJNI - WYDŁUŻCIE TERMINY HODOWCOM - 60-70 DNI
Reasumujac - kazdy uwazny obserwator rynku w gospodarce planowanej i systematycznej jest w stanie się odnaleźć , ale w Polsce niec nie jest systematyczne i poukładane więc mamy takie anomalie . A w zasadzie to mamy rownież dzieki rządowi ,dzieki takim Sawickim i PLocke i innym , ktorzy maja polksiego rolnika w d.upie , a zalezy im na zdaniu komisarza UE.
Silny zwiazek to jedyna gwarancja zeby zapobiec takim sytuacjom , które aktualnie sie dzieja w naszej branzy . Zresztą całe rolnictwo to radosna propaganda sukcesu Rzadu i bieda producentow mięsa .
Milego Dnia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1449, 1450, 1451 ... 2180, 2181, 2182  Następny
Strona 1450 z 2182

Skocz do: