Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

świeża mieszanka dobrych odżywek nie powinna sprawiać kłopotów, ja mam wypraktykowane ekstremalne mieszanki z siarczanem magnezu (K+S), mocznikiem, folicare, soluborem, super5 oraz innymi mikroelementami w postaci chelatów z adob, wolę przepłacić kilka złotych na hektar i mieć pewność, iż nie zrobię 3 ton galaretki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem w rzepaku, ze względu na suszę siałem pod agregat i przez przypadek nasiałem gorczycy, rzepak jest ok tylko gorczyca go przerasta czy jest jakiś oprysk na który gorczyca jest wrażliwa a rzepak pozostanie, ogólnie rzepaku jeszcze nie odchwaszczałem a ciepło nadają więc opłacało by się coś prysnąć - pilne proszę o radę.

 

popytaj ludzi z DuPont'a. Wypuścili śor o nazwie Salsa - podobno ładnie tnie różne inne krzyżowe, ale ja jeszze nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilne pytanie czy mogę na rzepak który jest późno siany ok 2-3 liście duże dać caryx 1l? to link:

 

bfdee6132a2dd842m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilibyście rzepak populacyjny z obsadą 12-20 sztuk na m2 (aktualnie 5-7 liści, zdrowy i dokarmiony) czy przesiali pszenicą? będzie coś z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po zimnie obsada nie ulegnie zmianie, możesz mieć bardzo przyzwoity plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw ewentualnie na wiosnę pszenica jara albo qq w ostateczności jęczmień albo rzepak jary..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki zabieg wpierw robić na rzepaku caryx czy odżywki czyli bor i mikro? Może ekspert się wypowie ?

W celu ograniczenia kosztów zalecamy połączenie Caryxu z nawozami dolistnymi i aplikacje ich w jednym zabiegu, przebadanym przez nas rozwiązaniem jest poączenie Caryxu z nawozami dolistnymi firmy Adob np. Adob Bor, Basfoliar 12-4-6 S amino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na taki rzepak zalecamy obniżyć dawkę Caryxu do 0,7 l/ha

Na razie się wstrzymuje z tym co napisałem bo widzę, że jest zdjęcie, którego nie mogę otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na taki rzepak zalecamy obniżyć dawkę Caryxu do 0,7 l/ha

Na razie się wstrzymuje z tym co napisałem bo widzę, że jest zdjęcie, którego nie mogę otworzyć

Widziałem i podtrzymuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilne pytanie czy mogę na rzepak który jest późno siany ok 2-3 liście duże dać caryx 1l? to link:

 

bfdee6132a2dd842m.jpg

pogioło cię na coś takiego jeszcze catyxa chcesz dać. Pogoń go mikro a nawet mocznikiem. Mój zwarł rzędy i miałem dylemat czy warto jeszcze pryskać na hamowanie ale pojechałem wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem wczoraj poleciałem mikro Bora i trochę mocznika zobaczymy co bedzie za kilka dni;/ to najgorsze moje nowe pole;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center, mialem górki gliny w zeszłym tygodniu podobne. I tam gdzie mial 4 liście nawet nieduże 2 wieksze + 2 wielkości łyzeczki dawałem 1l caryxu - jak dla mnie odpowiada to zdj pierwszemu z Twoich. Natomiast tam gdzie mial 2-3liście i to niewielkie (jak na pozostałych zdj - choć niewyraźne) wyłączałem sekcje. Dziś w tych miejscach poprawiłem mocznikiem + bor+ plonvit. Natomiast tam gdzie prsynałem tym litrem - obrzeża glin - rzepak ładnie wyłożyło, zmienił barwe i myśle, że będzie git.

 

Z tego co obserwuje to podstawowym błędem jest zbyt późne skracanie, zwłaszcza plantacji przegęszczonych.

 

Co do caryxu wkurzył mnie bo strasznie mi się pienił i skłaczał w zbiorniku (choć osad był bardzo łatwo rozpuszczalny i nietrwały) mimo, że zmieszałem go z samym siarczanem Mg, wiosną było to samo. Jak zostawało 180-200l w zbiorniku już były problemy z wypryskaniem z powodu piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko części pól takie jak na foto to właczaj i wyłaczaj gdzie trzeba, jak całe pola to daj sobie siana ze skracaniem lub posłuchaj eksperta i daj 0,7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kościelniak uważa że hamować należy do pierwszej dekady października i tylko mocne plantacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilne pytanie czy mogę na rzepak który jest późno siany ok 2-3 liście duże dać caryx 1l? to link:

 

bfdee6132a2dd842m.jpg

 

Kolego absolutnie nie męcz tego rzepaku Caryxem to na prawdę silny środek. Ładuj odżywki i czekaj do wiosny no chyba że to zdjęcie to tylko jakaś łatka na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ładny rzepak trochę za gęsto posiany dziś od samosiewów jechałem i trochę go wybujało puki co jeszcze nie skracałem czy jest sens pryskać i kasę pchać w obecnej porze bo to chyba za późno a może dokarmić go bo pod korzeń to nie szalałem i trafiają się uschnięte liście od dołu , czego może brakować? STOSOWAŁ KTOŚ SALSĘ -HERBICYD PONĆ TO NOWOŚĆ I KRZYŻOWE W RZEPAKU BIERZE BO JA Z GORCZYCĄ BYM CHCIAŁ JESZCZE POWALCZYĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gorczycy daj zimie z nią powalczyć.Co do skracania trochę późno. Twoje pieniądze twój wybór. Może ccc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gorczycy - jeśli masz jej dużo - może Ci pędzić rzepak w górę. Pomyśl do kiedy jest u Ciebie wegetacja i zadecyduj.

Ja olałem, ale mam jej niewiele i zostawiam tak jak pisze Grześ temat zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorczyca jako przedplon dla rzepaku to prosta droga do kiły kapuścianej,ja w ogóle odszedłem od gorczycy lepiej mieć puste pole jak samemu strzelić sobie w stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, słyszałem opinię że na dobry poplon to na 1 ha trzeba wydać ponad 200 zł. Dlaczego gorczyca jest popularna - bo tania, daje jakąś tam masę zieloną do zaorania czy na mulcz. A potem problem.

Dawid nie skracałeś rzepaku? Myślę że powinien też na gorczycę podziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...