Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Zasady trzymania psów na łańcuchu w ustawie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawa nie weszła w życie, ale mieszczuchy chcieli wprowadzić ustawę, że psa byłoby można trzymać na łańcuchu tylko 12 godzin . Oczywiście wiem, że istnieje takie inicjatywy jak http://www.zerwijmylancuchy.pl/ , ale wprowadzanie takich zmian ustawą jest raczej absurdem....Co o tym myślicie?

 

Planowane nowelizacje określają też, w jakich okolicznościach można trzymać psy na łańcuchach. Jeśli ustawa wejdzie w życie nie będzie można trzymać zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin w sposób powodujący cierpienie. Długość uwięzi nie będzie mogła być mniejsza niż 3 metry.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110712/POWIAT0206/304956970

 

W projekcie zakazuje się także trzymania zwierząt na uwięzi nie dłużej niż 12 godzin albo w sposób powodujący cierpienie. Po wprowadzeniu przepisów, długość uwięzi, na której trzymane będzie zwierzę, nie będzie mogła być mniejsza niż 3 metry.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zasady-trzymania-psow-na-lancuchu-w-ustawie,1,4190065,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem tą opcję - jak widzę, że ludzie traktują psiaki jak g... i zwykłe "maszyny do szczekania". Z drugiej, w tych wszystkich akcjach wypowiadają się głownie mieszczuchy, które nie znają problemu lub nigdy psa nie mieli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą ustawą to jak z ubojem rytualnym. Jak psa nie będę trzymać na łańcuchu i listonosza pogryzie to odpowiada za to ustawodawca ? No normalnie w łbach się poprzewracało tak jakby świni nie trzeba było zabić zanim się ją zmieni w kiełbasę na półce w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie teraz kupiłem owczarka niemieckiego i okazuje sie że niebardzo szczeka na ludzi jak przychodza na podwórko tylko ujada na kota wszedłem na jakiejs forum i ktoś tam napisał że ma owczarka do pilnowania tartaku i chce żeby szczekał na ludzi to mało co go nie zlinczowali okazuje się że pies niejest do pilnowania od stróżowania jest stróż i alarmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściu rok temu na wiosne też kupił owczarka i skubany wszystko gryzie +

Ostatnio zeżarł mi nowozałożone przewody u opryskiwacza i siedzenie od wski

Koniec świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że to nie weszło w życie, bo byłby to jakiś totalny absurd

 

Z drugiej strony, patrząc na to, jak coraz częściej prawa zwierząt są stawiane wyżej niż prawa ludzi, można się spodziewać, że za jakiś czas temat wróci i niestety będzie miał więcej zwolenników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przestrzegają u was na wsi, bo ja zmian nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że jest okrucieństwem. Większość rolników ma duże podwórka które zazwyczaj są ogrodzone. To po co trzymać psa na łańcuchu? Rozumiem, jeśli pies jest bardzo agresywny, ale większość psów taka nie jest. Lepiej dać psu trochę wolności ale oczywiście z rozsądkiem. Psy na łańcuchu stają się jeszcze bardziej agresywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, z fanatykami nie ma co zaczynać bo powiedzą, że to ty powinieneś pilnować tego tartaku, a pies w tym czasie leżeć w łóżku... z twoją żoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mocny łańcuch dla psa strużującego na wsi to podstawa. żeby sie nie zerwał. agresywne i zadziorne zwierze należy izolować od otoczenia wszelkimi dostempnymi środkami.to nie kanapowe pieski angielskie miastowych ale agresywne narzedzie ochrony mienia i dobytku. na noc spuszczać nie że cały czas uwieziony wiadomo. teren ogrodzić i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...