Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

a czy nie mozna trzymac w tysiącach kur na wolnym wybiegu, kazda kura nawet u babci w ilosci 5 szt ma jakis kurnik i gniazdo a nie karimate i spiwor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego toż to żadna sztuka mieć tysiące kur. Popatrz na tych co wcale kur nie mają a sprzedają 1pl paletami tygodniowo. Powinni otrzymać odznaczenia przedsiębiorcy roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zgadza , tylko ja jestem hodowcą i fizycznie mam kurnik z wolnym wybiegiem i kury w tym kurniku ktore niosą jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza możesz być hodowcą i mieć kury z 1PL a i tak nie możesz ich sprzedać za tyle żebyś nie musiał tutaj dawać ogłoszenia czytaj ostatniej deski ratunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o wałki z wolnym wybiegiem to dla mnie mistrza ma Lidl. Jaja z Holandii, zapakowane w niemieckim zakładzie, lądują na polskich pólkach. Oczywiście jajeczko ślicznie brązowe, zero brudu i śladów ściółki. Biorąc pod uwagę ilość sklepów tej firmy w naszym kraju ( około 500) i fakt, że nie sprzedają jaj z klatek to jest jazda po bandzie bez żadnych skrupułów.

To jest minimum 2 mln jaj tygodniowo. Czysta magia...

I gdzie jest TVN? Polsat? Gdzie jest Maciarewicz...?

Nie ma? A może to ma związek z tym, że oni się reklamują w tych stacjach telewizyjnych..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I do tego nie płacą podatków , a my kury wstawione jeszcze nie niosą a już trzeba zapłacić podatek ... chory kraj

 

Nie jeden chciałby płacić taki podatek (ryczałt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy jak dam kurom dżdżownice to wykryją przy kontroli białka zwierzęce i mi kury zagazują, czy jakoś te robaczki odróżniają od mączki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może stwierdzą że kury mają robaki i ich zaszczepią

właśnie a jak wolno wybiegowe jedzą robaki i gów....na dziobią to co? też do gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy w Polsce jest zakaz stosowania białka pochodzenia zwierzęcego. Chciałem wzbogacić moją wiedzę na ten temat jeśli się mylę. Mógłbym do powiatowego się dopytać, ale jak mu coś zaświta i fale kontroli w odpowiedzi zasadzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś wolnowybiegowiec mi wytłumaczy. Jak wy to robicie? Glizdy z amerykańskiej soi kręcicie, czy może se kura pogrzebać? Macie kontrole paszy tylko, czy jajka w tym celu na kontrole zabierają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny na ten tydzień ? Pytam o hurt, nie o własny wywóz.

U mnie na dzień dzisiejszy bez zmian:

 

1a 28/29 gr

1b 23/24 gr

 

Jakie stany magazynowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakiś wolnowybiegowiec mi wytłumaczy. Jak wy to robicie? Glizdy z amerykańskiej soi kręcicie, czy może se kura pogrzebać? Macie kontrole paszy tylko, czy jajka w tym celu na kontrole zabierają?

 

Od 700 do 1300 sztuk na wolnym wybiegu. Wybieg 3ha, w tym 20arów woliera kryta siatką. Całośc ogrodzona siatką leśną zagęszczoną 2metry + pastuch 13.5 V 4.5J na lisy, bezpańskie psy, koty i inne.

 

Starczy ?

 

Paszę kupuję od DeHeusa, jajka pakuję, stępluję, etykietuję rozwożę i sprzedaję sam i mam się dobrze i mam czyste sumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...