Skocz do zawartości
ZETOR 1625

Zborze zamiast trawy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy opłacało by się zasiać owies z jęczmieniem na kiszonkę a po ścięciu zasiać jeszcze po tym gorczycę na kiszonkę.. czy to by lepiej wyszło niż trawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko żeby zebrać jak najwięcej zielonki bo owies na tej lekkiej ziemi mi bardzo ładnie sypie no i pomyślałem siać ale na kiszonkę a po tym jeszcze gorczycę na kiszonkę.. miałem tam trawę i były słabe z niej polny bo ziemia lekka. ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy opłacało by się zasiać owies z jęczmieniem na kiszonkę a po ścięciu zasiać jeszcze po tym gorczycę na kiszonkę.. czy to by lepiej wyszło niż trawa ?

Przede wszystkim zboże nie pisze się przez RZ.

Co do twojego pytania to:

Po co siać mieszankę GPS-u owsa z jęczmieniem a po tym gorczycę ( bardzo słaba jakość kiszonki, szczególnie, że nic nie warta dla mlecznic) kiedy o wiele większy plon będzie z trawy jednorocznej lub mieszanki trawy jednorocznej z koniczyną np.perską. Przy średniej jakości gleb masz 3 -4 pięknych pokosów dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma być dla krów mlecznych... chodzi mi tylko o ilość, a z tego co wiem kiszonka z owsa i jęczmienia to bardzo dobra jest dla krów, dobrze po niej doją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... chodzi mi tylko o ilość,

 

Ilość nie idzie w jakość, do czego Ci potrzebna taka kiszonka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...